Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Praktično nema filma za koji možeš da kažeš "ovo je govno neopevano"

 

+ 1

 

mogla bih ladno da puknem cvrgu svakome koga cujem da to kaze da crvsto ne stojim iza ideje da svako ima pravo na svoje [nevaspitano] misljenje

Link to comment

Nešto mi ne ide ovih dana. Izdržao sam jedva sat vremena Mr. Nobody-ja. Film je, i pored silnih montažnih kerefeka i efekata u stvari užasno nemaštovit. Nije ni Jared Leto pomogao. Potpuno odsustvo duha, što se mene tiče.

Pre neki dan - God's Pocket. Šta ja znam - film ima odličnu atmosferu, FSH-a i sise Kristine Hendriks kao velike adute, ali je sama priča prilično iskasapljena i nedorečena, sa puno nedostataka u plotu. Ajde, može da prođe.

Stvar je izvadilo ponovno gledanje Under the Skin. Kao što sam pretpostavio, film mi se drugi put svideo puno više od prvog. Atmosfera, minimalistička gluma Skarlet i muzika kidaju. Samo je odjednom isplivalo penaes' Glazerovih bravura, koje prvi put nisam provalio.

 

under-the-skin-scarjo34-4.png

Link to comment

kruz je glumcina

+1

EWS je najlosiji kjubrik

+1

 

i nikako da se nateram da odgledam taj under the skin, dvaput izdrzao dvadeset minuta... odgledacu samo zbog kobnog

Link to comment

little death

 

zabavan i smesan film. 

super je tema i ima dobrih momenata al je priča loše ispričana. btw ona scena gluvih telefona je so sweet :) 6-/10

 

Under The Skin kažete? pogledaću ovijeh dana

 

Edited by maheem
Link to comment

.

i nikako da se nateram da odgledam taj under the skin, dvaput izdrzao dvadeset minuta...

 

...ja četr puta po deset minuta...nikako da prebacim...čim izedem kokice, pada mi koncentracija.

A i majstor ga snimio živopisno ko kontrolni iz fizike.

Link to comment

jab rekla razumevanje, pre nego strpljenje... posebno nekom ko je naviko na holivucke lolipopse, ima dumre od dosade..... meni isprva bilo zao sto je film tako underrated, al fakat nije za svakoga i tako treba i da ostane

Link to comment

Tom Cruise je solidan, ali ne i vrhunski glumac.

 

Nakon nekoliko uloga sa početka karijere imao je glavnu ulogu u jednom mega hitu (Top Gun) koji ga je načinio instant zvijezdom.

Krajem 80-tih je svjesno bio sparing partner velikim glumcima Newmanu i Hoffmanu u ulogama koje će im donijeti oskare. U ovom prvom Cruise mi je bio prilično neubjedljiv.

 

Na prelazu iz 80-tih u 90-te, nakon dobre uloge u Born on the Fourth of July, za koju je došao do mominacije za oskara, definitivno postaje glavna zvijezda u filmovima u kojima nastupa - uslijedili su Days of Thunder (ništa posebno) i Far and Away (pristojan), oba sa Nicole Kidman kao partnerkom.

 

90-tih je definitivno bio među top 5 glumaca, bar prema kvalitetu filmova koje snima - uslijedili su dosta dobri filmovi Few Good Men (doduše, Nicholson ga je ''pojeo'' u ključnoj sceni), The Firm (ovde Hackman briljira, ali je i Cruise dobar), Interview with the Vampire (vjerovatno najbolja uloga u karijeri, ovde on ''jede'' mladog Pitta, a i ostale ljepotane iz ekipe), Mission Impossible, te Eyes Wide Shut, film koji je obilježio kraj te sjajne epohe, ali i brak sa Kidmanovom. Od značajnijih filmova iz te epohe meni se nije sviđao jedino Jerry Maguire, a ni Cruise u njemu (uprkos nominaciji za oskara).

 

Nakon zrele uloge u Magnolia i još jedne neuspješne nominacije za oskare Cruise u narednoj deceniji paralelno snima pretenciozne filmove za koje vjeruje da će mu konačno donijeti oskara, poput Vanilla Sky, The Last Samurai i Collateral, pa i Valkyre (ali ne dobija čak ni nominacije) sa akcionim i SF blockbusterima poput narednih nastavaka serijala Mission Impossible, a tu su i 2 saradnje sa Spielbergom - Minority Report i War of the Worlds.

 

Akcioni i SF filmovi definitivno obilježavaju njegovu karijeru i u tekućoj deceniji. Religijsko opredjeljenje, ali i privatni skandali bitno su narušili njegov ugled u javnosti, ali to ne ugrožava prođu njegovih filmova. Spekuliše se koliko posvećenost sajentolozima ima uticaja na izbor filmova u kojima će nastupiti...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...