Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

videh 9 i koraline, ali su mi trejleri izgledali nekako depresivno a nesto nisam bio u elementu za tako neke "teske" crtace da me ne spucaju

 

ili ipak odlomak vara?

 

u uzem izboru su mi, Kako trenirati Dragana (1 i 2), 9 i Koraline.. kao i mis Ratatouille

 

pa cu odabrati nesto od toga

 

gleda mi se nesto zabavno, sareno.. avanturica neka

 

Ako ćeš baš avanturu, gledaj adventures of Tin Tin, dobar je. Ratatouile je baš baš top crtać, kao i prvi dragon. Dobar je i drugi, ali je prvi mnogo bolji.

Link to comment

Samo da vam kazem da Hevfan nije gledao The Wire i da nonstop laze kako nema vremena da gleda.

pa Wire traje duze nego crtani film <_<

5 sezona x 10 epizoda od po 1h

 

i rekao sam da cu poceti kada izbacim neke serije i neke zavrsim

 

evo izbacio sam AHS i TWD.. smorilo me.. jos ovu jednu da zavrsim i downloadovacu Wire <_<

Link to comment

Nedavno sam gledao ovaj:

http://www.imdb.com/title/tt2438644/?ref_=tt_rec_tt

...i odličan je!

 

Sad vidim da ista ekipa nastavlja u istom ritmu, sutra pazarim.

obavezno, odlican, cak sam i tu knjigu procitala....a imas i morke aka murk, jedva nadjoh na torrentima kod pirata, isti glumac ali ne tumaci isti karakter..

 

http://www.imdb.com/title/tt0432972/?ref_=nv_sr_1

 

 

spanski la isla minima....za svaku preporuku, krimi misterija

http://www.imdb.com/title/tt3253930/?ref_=nv_sr_1

Link to comment

Jupiter_Ascending-267973304-large.jpg

 

 

zabavaaaa!

Vačovskiji su hteli da utrpaju sve živo u film, pa im se torba malo rasula, sve u svemu film pomalo vuče na "Peti element" ali koji je montirala veverica sa ADD poremećajem. 

 

Ipak, savršena zabava za bioskop, neverovatan šareniš. Voleo bih jedan ovakav film mesečno. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Il Conformista (1970)

Ponovo smo u 1970 godini. Italija. Godina u kojoj nam je ta zemlja podarila pregršt zanimljivih naslova poput Arđentove "The Bird with the Crystal Plumage", Bud Spenser&Terence Hill vestern komedije "They Call Me Trinity" ali i De Sikinu "The Garden of the Finzi-Contins".

De Sikin film je osvojio oskara za najbolji film van engleskog govornog područja ali fascinantno je to što se iste te (1970) godine još jedan film okitio oskarom.  O njemu smo već pisali, "Investigation of a Citizen Above Suspsicion".  "Vrt Finci-Kontinievih" je osvojio oskara za 1971 (jer je premijerno prikazan u decembru 1970 a u Americi 1971). I tako, u obilju  filmova (a neke nismo nismo ni pomenuli) jedan, fascinatan u svakom pogledu, stigao nam je takođe iz Italije te daleke sedamdesete.

Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto

Snimljen po romanu Alberta Moravie ali, pre svega, po scenariju i režiji Bernarda Bertoluccia, uz snimateljski doktorat Vitoria Storara, "Konformista" je autentično remek delo svetske kinematografije i jedan od onih ostvarenja  kojima možemo sasvim slobodno natrljati nos onima koji ne misle da je  film i umetnost.

Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto

Fašizam je oduvek bio bolna tačka italijanske istorije.  Činjenica da je jedan veliki narod poput njihovog prilično lako podlegao Musolinijevim dražima/lažima dokaz koliko je  ljudska priroda krhka. "O sole mio"  i pica kaprićoza, uz žal za mladost tj. grande Rome, transformisala je malog Benita u velikog Il Ducea... što bi rekao Bernardo B., beše to danak konformizmu.  Kritici fašizma Bertoluči se, uz još mnoge italijanske autore, često vraćao u svojim delima.

 

Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto
 
 
Glavni junak Marčelo (brilijantni Jean-Louis Trintignant) je običan čovek koji želi, kako sam kaže, da postane normalan i uklopljen u društvo. Da bi to učinio potrebno je da učini samo dve stvari. Prva, da se oženi i time spreči bilo kakve pomisli (drugih a i sebe) o svojoj homoseksualnoj orjentaciji . Druga stvar koju će preduzeti biće, normalno,  članstvo u vladajućoj partiji. Dobro je za karijeru biti član vladajućih stranaka, i sada u Srbiji, i tada u Italiji...pa bile one i faštističke.
Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto
 
 I dok mu planovi za venčanje relativno fino napreduju uprkos ambivaletnom odnosu koji ima ka svojoj verenici (a i budućoj tašti) uključenje u fašističku tajnu policiju donosi probleme. Ključnu ulogu u njegovoj laganoj inicijaciji u partiju pružiće mu njegov slep prijatelj sa radija koji se, naravno, zove Italo. O tome da slepac vodi druge pisao je i Domanović. Italovo slepilo ovde predstavlja alegorijsko viđenje čitavog društva. Nije dobri Italo ovde nekakav vođa, on je samo  obični čovek uveren da čini pravu stvar.  U jednom (od mnogih) fascinatnih trenutaka Italo poručuje Marčelu da je baš dobro što je postao fašista i da je to pravi put i za njega i za sve nas i da on, Italo, a to znaju svi ,nikada ne greši.  Dok izgovara te reči  kamera klizi ka Italovim nogama i otkriva da onaj koji nikada ne greši nosi rasparane čarape i cipele.
Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto
 
 Bertoluči je, uz pomoć Storarove magije, svaki kadar ovog filma zamislio kao sliku jedinstvenog kolorita. Poigravanje senkama i svetlošću, pitoreskni pejzaži, široki planovi kombinovani sa portretima daju predivan, izuzetan,  vizuelni pečat filmu. i"Il Conformista" je jednostavno od početka do kraja spektakularno lep film. 
Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto
 
Osim Trintignant i ostali glumci su ostvarili nezaboravne uloge, Ipak, moram izdvojiti Dominique Sanda. Njen lik krhke i istovremeno opake lepotice Ane kao i njena završna sudbina obeležiće čitav film.
Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto
 
Samo zbog emotivnog hladnog odnosa Bertolučija ka svojim junacima koji gledaocima ne dopušta da  se i stvarno vežu za prikazane likove "Il Conformista" neće, na ovom blog-u, postati prvi film sa najvećom ocenom.  Mada, upravo zbog  te hladnoće glavnog junaka koju nam je  Bertoluči savršeno preneo na ekranu/platnu, upravo zbog takve atmosfere koja provejava čitavim filmom, završna scena u Francuskoj, u šumi koja liči na one kičeraje sa starih razglednica,  svojim razrešenjem i emotivnim impaktom,  postaje još upečatljivija.
Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto
 
Ako niste gledali pogledajte. Možda vam se i lično ne svidi ali nema nikakve sumnje da ćete moći prepoznati i poštovati sve kvalitete zbog kojih je "Il Conformista" evo već 45 godina jedan od najboljih filmova svih vremena.
Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto
 
Režija: Bernardo Bertolucci
Glume: Jean-Louis TrintignantStefania Sandrelli, Dominique Sanda 
 
Il.Conformista.-.The.Conformist.%5BBerto
 
 
Na skali od (1-6) ocena: 5+
 
recenzija: Biograf
Link to comment

Jupiter_Ascending-267973304-large.jpg

 

 

zabavaaaa!

Vačovskiji su hteli da utrpaju sve živo u film, pa im se torba malo rasula, sve u svemu film pomalo vuče na "Peti element" ali koji je montirala veverica sa ADD poremećajem. 

 

Ipak, savršena zabava za bioskop, neverovatan šareniš. Voleo bih jedan ovakav film mesečno. 

 

 

e ako ti kazes onda cu gledati :)..i htela sam ali obeshrabrena nekim komentarima odustala ali meni ne treba puno za zabavu tako da tebi verujem na rec :p

Link to comment

Odgledao sam Watchman. Interesantno ispalo na kraju. Uopšte nisam znao o čemu se radi, zamenio sam ga s nekim drugim i posle prvih pola sata smora kad sam shvatio da je to strip-film, malo sam počeo da pratim i zainteresovao me koncept kontra-istorije što i inače volim, dakle, provučen je Niksonov 3. mandat, dobijen rat u Vijetnamu i američki san nalik kataklizmi. Na trenutak me podsetilo na Neverovatne avanture Kavalijera i Kleja, priču o superherojima, što ovaj film jeste, samo ovi su bez maski

Može da se gleda, samo nerezonski dugo traje

Link to comment

Onda si ti srecan covek, jer po svemu sudeci nisi citao strip. Da jesi, drugojacije bi pisao gore.

Ja sam hteo da zapalim bijoskop po svrsetku filma, pobijem sve i svakog, pena mi na usta izlazila... Bila je jos isecena verzija :rant:

Link to comment

 

 

remek delo.

ne samo zbog crno bele fotografije, možda više zbog emocije meni je film negde na tragu das waiße band.

fantastična gluma, dramaturgija, muzika, a fotografija čak i iznad toga. možda najbolje snimljen film koji sam pogledao u poslednjih par godina(obavezno gledanje za sve foto amatere, i one koji vole fotografiju)

 

apsolutna preporuka

:)

 

 

ps

mislim da zaslužuje i svoj topik

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...