Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

ima jedan bond sa brosnanom kad ga bace u neku tamnicu i onda ide natpis na ekranu "ten years later", on i dalje u toj tamnici sa kosurdačom i bradurinom. to je najgori bond momenat u istoriji. bond u filmskom vremenu, ako se dobro sećam, nikad ne traje duže od par nedelja, brzo to ide, eventualno mesec dva, ali ten years later... bolje da su pustili alvina lija da opiči two time moma

 

Die Another Day, poslednji Brosnan i kraj franšize. Time je sve otišlo do vraga, čak su se i osvrnuli na izlazak Ursule Anders iz prvog filma, kao poslednji pogled, oproštaj od šarmantnog junaka, koji uz brojne devojke i sa stilom, nonšalantno spasava svet od svetskih ratova i uništenja kojima prete genijalni ludaci.

 

Wolf Mankowitz je upoznao Harryja Saltzmana i Alberta R. Broccolija i, kada su oni postavši prijatelji zahvaljući njemu, odlučili da snime prvi film o Bondu, on im je napisao scenario za Dr Noa, ali ih je zamolio da ga ne pominju zato što je sumnjao da je to projekat dostojan njegovog imena. Kada je film bio u procesu finalizacije, shvatio je da je nepravedno potcenio rad, ali tada je bilo kasno da se njegovo ime stavi na špicu, ostao je uncredited. Tajni pregalac na stvaranju franšize o tajnom agentu.

 

Daniel Craig samo deli ime James Bond, on je kao Inspektor Kluzo u tumačenju Stevea Martina...

Link to comment

1989 - Licence to kill

 

Hah, kao da je juče bilo kad sam čitao analitički tekst u Zabavniku koji je predviđao kraj Bonda kao koncepta u novom svijetu u kome ne postoje blokovske podjele. Koliko su samo omanuli..

Link to comment

druže, posle dr no filma i eventualno "iz rusije s ljubavlju", svi filmovi iz bond fakin franšize (šta god to značilo) su imali isto glupilo i pretpostavljam da se to tebi svidelo, pa kad je glupilo malo manje prisutno, a film liči na ... film, onda ti se ne sviđa. tako sam ja shvatio ovu tvoju nesuvislu kritiku. daleko od toga da se skyfallu nema šta zameriti, ali reći da je jedan od najgorih bondova (jbt, da li si ti gledao bondove sa rodžerom murom) i hejlovati najslabiji deo skajfola (bardem), meni je suludo... no, 1000 cvetova...

 

naravno da mi se svidelo, pa to je James Bond. Znaš šta gledaš, znaš početak i kraj, jedino ideš da se oduševljavaš zanimljivim delom izmedju toga. 

Ovo što si napisao je u rangu lamenta o mirenju sa sudbinom glavnog junaka u poslednjem delu Ramba - jbga to ne ideš da gledaš zbog bravura Slaj Stalonea nego ideš da vidiš dal će bodycount da poraste u odnosu na prethodni deo i šta će još ovaj uništiti. Tako i ne ideš da gledaš kako Krejg glumi, nego da svršavaš na Kjueve gedžete i Bondove ribe, smeješ se ciničnim one-linerima, i gledaš dobru akciju. 

 

Bondovi sa Rodžerom Murom imaju svoj šmek u duhu vremena u kome su snimani - 70te i 80te - uz to Mur je najdugovečniji Bond i njegovi filmovi iz serijala imaju jedinstvenu karakteristiku da su sve bolji kako odmiču. Za razliku od ostalih koji su uglavnom bili sve bledji i bledji. 

 

Ja ne znam šta da ti kažem, - još jedna karakteristika Bonda je da drugu polovinu filma čine upravo negativci - Bardem je, svoj posao odlično odradio, kreirajući vrlo unikatan lik. Za očajne negativce se obrati Karlajlu i Džonatanu Prajsu. Sofi Marso ne računam - ona se i tako pojavila samo da pokaže guzicu. 

 

et Ajant - pravda za Golden Eye. Meni je to bio kraj one prave franšize. Sve ostalo je čerupanje i vožnja na staru slavu, uz povremene bleskove.  I za sjajno poredjenje Kluzoa i Bonda. :+1: 

Edited by steins
Link to comment

Hah, kao da je juče bilo kad sam čitao analitički tekst u Zabavniku koji je predviđao kraj Bonda kao koncepta u novom svijetu u kome ne postoje blokovske podjele. Koliko su samo omanuli..

 

Licence to kill bio je prvi Bond na čijem kraju nije bilo naslova narednog filma. A, koliko se sećam, te priče o krizi Bonda ili kraju franšize su bile opšte mesto tada, iako su Goldfinger, Diamonds are Forever, Live and Let DieThe Man with the Golden GunMoonraker i Licence to Kill imali radnje koje nisu imale praktično nikakvu vezu sa odnosom amera i sovjeta.

 

et Ajant - pravda za Golden Eye. Meni je to bio kraj one prave franšize. Sve ostalo je čerupanje i vožnja na staru slavu, uz povremene bleskove. 

 

Meni je Tomorrow Never Dies (1997) poslednji pravi Bond, sa odličnim Pryceom, razigrano vaskrslim Joe Don Bakerom na strani Bonda (bio negativac u The Living Daylights), vrcavim replikama i sjajnom epizodom Vincenta Schiavellia... Roger Spottiswoode zakiva u stilu ranijeg Air America.

 

Na drugoj strani, meni se uopšte nije dopadao Golden Eye, reset Martin Campbell. Sklon da zaluta u dekorativna moralna preispitivanja na kojima gradi jači utisak, Campbell mi je samo delovao kao da bombastično pokušava da vrati franšizu sa Brosnanom ka novim Bondom, ali rezultat je bio slabašan i novine su samo ostale kao formalni preduslov posthladnoratovskog revitalizovanog junaka, zapravo lutanje nigde u franšizi. Nažalost, isti reditelj je osvežio franšizu i sa Craigom kao novim Bondom, slično neuspešno, ali sa mnoogo gorim posledicama...

 

edit: Napravio lapsus imena...

Edited by Ajant23
Link to comment

e: sad kad pogledam listu filmova primjećujem™ da je svaki JB koji je izlazio na kraju dekade bio propast. 

 

1969 - On his majesty secret service

1979 - Moonraker

1989 - Licence to kill

1999 - World is not enough

2012 - Skyfall /Quantum of Solace je uspeo da preživi nekako, uglavnom zato što je pokupio masu fora iz "starih" Bondovih filmova/.

 

Ne bih se složio sa ovom tezom:

 

1969 - Jedan od najboljih filmova serijala sa dva ozbiljna hendikepa, od koji jedan to baš i nije. Prvi je novi i prilično loš glumac u glavnoj ulozi, kojem je to i jedini nastup u serijalu. Drugi je ne baš srećan kraj, po čemu je ovaj film prvi, a do Craigove ere i jedini film u serijalu., što mu svakako nije bio plus kod šire publike.

 

1979 - Sasvim pristojan Bond sa dva krupna minusa. Prvi je glupava završnica koja se šlepala na aktuelni uspijeh Star Wars filmova. Drugi je previše prostora za harizmatičnog, ali praktično neuništivog ''pomoćnog'' negativca čije su sve scene (a ima ih i previše) na ivici crtanog filma (što je jedan od najnenrealnijih momenata serijala, ako se uopšte i može govoriti o realnosti). Plus predstavljaju atraktivne lokacije poput Venecije i Ria koje su dobro iskorištene, a scene u njima su veoma zabavne.

 

1989 - Ovde se potpuno slažem. Jedan od najlošijih Bond filmova koji je doveo do kraja kratke Daltonove ere i do vjerovatno najduže pauze u snimanju, a zamalo i do kraja serijala.

 

1999 - Uopšte nije loš film. Možda čak i film koji nagovještava prelazak Bonda u neke ozbiljnije vode. U prilog tome idu i nešto složeniji scenario sa par neočekivanih twistova i prilično ugledna glumačka podjela.

 

2012 - Najozbiljniji Bond do sada ali i jedan od najboljih filmova serijala. Ni meni nije milo što se krše skoro svi postulati franšize, ali ako ga posmatramo kao pojedinačan film on sasvim solidno funkcioniše. Prvi put režiju potpisuje neki oskarovac, prvi put osvaja oskara za naslovnu numeru, a i glumačka podjela je vjerovatno nikad jača, zahvaljujuči glavnom negativcu, ali i velikanima britanskog i svjetskog glumišta u sporednim ulogama. 

 

 

 

 

ima jedan bond sa brosnanom kad ga bace u neku tamnicu i onda ide natpis na ekranu "ten years later", on i dalje u toj tamnici sa kosurdačom i bradurinom. to je najgori bond momenat u istoriji. bond u filmskom vremenu, ako se dobro sećam, nikad ne traje duže od par nedelja, brzo to ide, eventualno mesec dva, ali ten years later... bolje da su pustili alvina lija da opiči two time moma

 

 

Die Another Day, poslednji Brosnan i kraj franšize. Time je sve otišlo do vraga, čak su se i osvrnuli na izlazak Ursule Anders iz prvog filma, kao poslednji pogled, oproštaj od šarmantnog junaka, koji uz brojne devojke i sa stilom, nonšalantno spasava svet od svetskih ratova i uništenja kojima prete genijalni ludaci.

 

U potpunosti se slažem. Vjerovatno najgori Bond momenat ikada i jedan od najgorih filmova serijala sa jednim od najneharizmatičnijih glavnih negativaca i definitivno najgorom uvodnom pjesmom, koju izvodi Madonna (do tada je najgorom, pomalo i nezasluženo smatran View to Kill u izvođenju Duran Duran).

 

 

Daniel Craig samo deli ime James Bond, on je kao Inspektor Kluzo u tumačenju Stevea Martina...

 

Možda si malo prestrog prema Craigu, ali ni ja ne mogu prežaliti što umjesto njega nije uskočio najavljivani Clive Owen.

Edited by colonelo
Link to comment

Ne bih se složio sa ovom tezom:

 

1969 - Jedan od najboljih filmova serijala sa dva ozbiljna hendikepa, od koji jedan to baš i nije. Prvi je novi i prilično loš glumac u glavnoj ulozi, kojem je to i jedini nastup u serijalu. Drugi je ne baš srećan kraj, po čemu je ovaj film prvi, a do Craigove ere i jedini film u serijalu., što mu svakako nije bio plus kod šire publike.

 

 

2012 - Najozbiljniji Bond do sada ali i jedan od najboljih filmova serijala. Ni meni nije milo što se krše skoro svi postulati franšize, ali ako ga posmatramo kao pojedinačan film on sasvim solidno funkcioniše. Prvi put režiju potpisuje neki oskarovac, prvi put osvaja oskara za naslovnu numeru, a i glumačka podjela je vjerovatno nikad jača, zahvaljujuči glavnom negativcu, ali i velikanima britanskog i svjetskog glumišta u sporednim ulogama. 

 

 

 

 

 

 

 

U potpunosti se slažem. Vjerovatno najgori Bond momenat ikada i jedan od najgorih filmova serijala sa jednim od najneharizmatičnijih glavnih negativaca i definitivno najgorom uvodnom pjesmom, koju izvodi Madonna (do tada je najgorom, pomalo i nezasluženo smatran View to Kill u izvođenju Duran Duran).

 

 

 

Možda si malo prestrog prema Craigu, ali ni ja ne mogu prežaliti što umjesto njega nije uskočio najavljivani Clive Owen.

 

ja se nešto mislim da su i ovo iz 69te hteli da uvedu u nešto ozbiljnije vode, al su se ispalili. 

 

boldovano sam rekao na početku - na žalost, ne može se posmatrati van franšize/serijala, em je izašao na 50ogodišnjicu serijala, em je ekipa na papiru bila prejaka. Oskarovac nije nikakva preporuka za ovakve filmove, dapače, često može da bude i kočnica. Jab recimo više voleo da ga je režirao JJ Abrams ili čak Majkl Bej. :D

 

 

PS Pravda za Duran Duran :mad:

Link to comment

Skajfol je kao film bez veze, a kao Bond je još gori. Rodžermurovska faza je ta ovo antologija, kao što uostalom istorija već sugeriše. Bond, uz dužno poštovanje incidenata, konstantno tone. Sunovrat nadam se uskoro rahmetli faze elegantno simbolizuje degradacija sa Tine Tarner na Adel...

 

Sjajfol je nijansa sive, loodice. Ne verujem da se našem Glasu ne dopada.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

What we do in shadows je odlican film! :D

Ja volim taj NZ humor. Gledala ga u bioskopu cim se pojavio ovde. Ko nije gledao Boy,isto obavezno da gleda. btw, procunjajte ko je radio muziku za wwdis. :)

Odlican :)

 

Hvala na preporuci. Ko je na kraju radio muziku za wwdis?

Link to comment

Upravo gledam Praznik Kurvi i nikako da pohvatam o čemu je reč. Osim super jebozovne Neće Arnerić i sjajnih slika Hvara film je bulja.

Lordan Zafranović je najizvikaniji ex Yu režiser.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...