Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Malo me sram da kažem zašto do sada nisam gledao warriora - jer sam podsvesno poistovećivao film sa fighterom, misleći da su jedan te isti. Ostao sam uskraćen za odličan provod, još jednu neverovatnu rolu Hardija, nimalo lošijeg Noltija u fantastičnoj epizodi.. Priča malo gubi na kraju, suviše klišea i rasplet koji mi se ne dopada, kao i način na koje su završavane borbe, pogotovu brata mu koji je u tih par dobri dobio batina više nego rocky u svim delovima i sledeća dva, ali ga nije omelo da ih sve i dobije.. Sa druge strane, scene tuče su mi se svidele, pogotovu prvih par, deluju dosta realno. To na stranu, odličan, odličan film. 

The imitation game gledao sinoć u Ušću. Baš dobar sa odličnim Kumberbačom koji fino to sve nosi. Čitao posle, dosta su pobegli od nekih stvari i pustili mašti na volju, kako to obično biva sa "based on a true story". Tužna, tužna sudbina glavnog junaka koji je toliko učinio. 7.5/10.

Link to comment

Tek nedavno sam odgledao odličnu sportsku dramu Rush iz 2013. godine koja govori o rivalstvu dvojice asova Formule 1 - Hunta i Laude.

 

Izuzetno dobro urađen film - i scenaristički (Peter Morgan) i rediteljski (Ron Howard je i dalje jedan od najboljih ''pripovjedača'' u Holivudu) i glumački (Chris Hemsworth kao Hunt i naročito Daniel Bruhl kao Lauda).

Iako nisam naročit ljubitelj Formule 1 film mi je u potpunosti držao pažnju čitava 2 sata svoga trajanja.

 

Sad se i ne čudim zašto su mnogi bili iznenađeni što su ga praktično zaobišle neke očekivane nominacije za Oskare.

Rush je naročito superioran ako se uporedi sa godinu dana svježijom sportskom dramom Foxcatcher, koja je takođe zasnovana na istinitim događajima i govori o stvarnim ličnostima, a ove godine je uspjela zaraditi nekoliko nominacija u bitnijim kategorijama.

Link to comment

Lutka na naduvavanje

 

air-doll.jpg

 

Prosto je neverovatno kako jedna jako prosta, gotovo infantilna ideja bude osnov za snimanje vanserijskog filma kada se nađe u rukama majstora kakav je Hirokazu Koreeda. Film je takav da na samom početku ne očekujete ništa, a dobijete sve. O tome koliko je ovo subverzivno u japanskom društvu samo mogu da nagađam, ali film je trijumf duha i rediteljskog rešenja. Možda nije toliko dobar film kao "Kakav otac, takav sin", ali ni ne zaostaje previše. Feminizam u Japanu, nepoznata teritorija. :)

Link to comment

:rant: Је л да отварам нови топик или може овде? ГДЕ да скинем филм 

Wings of Fame (1990), http://www.imdb.com/title/tt0098658/    - не постоји. Није праисторијски а могао би да буде инересантан. Али !! Нема га ни у једном претраживачу .. у чему је проблем, у мени или у наслову или ..?

Link to comment

Odgledao Varg Veum - Falne angler jedan filmovan iz serije krimi romana, odličan norveški krimić (pokenjaće me Ajant, ali bacio sam se na Skandinaviju u zadnje vreme i nisam još naišao na loš), Sad ču da navatam i ostale iz tog ciklusa, jbt norveški Šerlok

Edited by kapetanm
Link to comment

:rant: Је л да отварам нови топик или може овде? ГДЕ да скинем филм 

Wings of Fame (1990), http://www.imdb.com/title/tt0098658/    - не постоји. Није праисторијски а могао би да буде инересантан. Али !! Нема га ни у једном претраживачу .. у чему је проблем, у мени или у наслову или ..?

U tebi  batice ..

Link to comment

Odgledao Varg Veum - Falne angler jedan filmovan iz serije krimi romana, odličan norveški krimić (pokenjaće me Ajant, ali bacio sam se na Skandinaviju u zadnje vreme i nisam još naišao na loš), Sad ču da navatam i ostale iz tog ciklusa, jbt norveški Šerlok

 

Ma, što bih...

 

Nego da promenim temu sasvim, bilo je mnogo holivudskih trilera u devedesetim, koji su audivizualno kreirali psihodeličnu i pomalo mračnu atmosferu, nizali su gomile obrta i prepoznavanja, kojima su mnoštvom i brzinom dešavanja mahom prikrivali mnoge rupe™ u radnji, držeći pažnju gledaoca, ali i namećući uglavnom pomalo kičerajsku ideju o sredini i imajući poneki eksplicitni i pomalo nakalemljeni komentar o životu i svetu.

 

Često se dešavalo da naredni film istog reditelja bude manje uspešan i zaokružen, ali zato još brži i sa još više obrta i prepoznavanja.

 

I tako, sve dok to nije atrofiralo tamo negde 1999. sa Šestim čulom, kada su izgubivši kičerajski forsirane, ali stare i proverene dramske efekte, postali samo dosadni i bljutavi politički komentar sveden na mnoge rupe i trasirani diskurs.

 

Naravno, ovo verovatno nema nikakve veze sa Mortenom Tyldumom, rediteljem pomenutog filma, koji je igrom slučaja baš nominovan za Oskara. Nisam gledao Varg Veum - Falne engler i Hodejegerne, pa ne znam...

Link to comment

Okej bi ti bio Hodejegerne, stejt triler, no bullshit i dosta zabavan.

 

Inače, u ovom talasu skandinavskog noira, došlo je brzo do nekakvog zasićenja, što se mene tiče.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...