Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Još par naslova iz neo-noar fioke:

 

Tirez sur le pianiste (1960)

tirez-sur-le-pianiste-19.png

 

Za ovo nisam najsigurniji da je Trifo ispoštovao sve ono što se očekuje od neo-noara (policija je zapostavljena ili je možda čak i nema), ali ipak ima dosta toga zanimljivog: fantastičnu muzičku podlogu, izgubljenost glavnog protagoniste u moru femme fatalea i jedu lučaku psihodeličnu (da li psihodelija može biti crno-bela?) vožnju do padina grenobljanskih planina.

 

-

 

Le Doulos (1962)

 

le-doulos-1962-koroshi-n.png

 

Melvil ovde smešta Belmonda u igranku na granici jedva prihvatljive etike iz uloga tipičnog neo-noar anti-junaka, ali je specifičnom brutalnošću ipak ne prelazi i ostaje s one strane zakona, gde mu je i mesto.

 

-

 

Le Deuxieme Souffle (1966)

 

le-deuxieme-souffle-1966.png

 

Ovim završavam sa Melvilom. I otprilike da je ovo neki njegov kreativni vrhunac i konačna tačka u istraživanju karaktera i kontra-moralnosti anti-junaka: crno nebo iznad njega i zakon ulice u njemu.

 

-

 

 Koroshi no rakuin (1967)

 

Jedan Japanac za kraj. Ima više zanimljivih motiva (miris kuvanog pirinča), presečeno tankim kriškama erotike, paranoidne mistike  i arhitekture otuđenosti

Link to comment

@belč und indijana:

Meni lusi preporučili jerbo je "sf"....nisam kraj odgledao. Stao sam kod scene kada u prvom planu kineska mafija puni i repetira automatsko naoružanje a iza njih nešto policijskih kola ide ka uniju. A malo je falilo kod rekompozicije u toaletu aviona. Ovo pre toga još ajd da prođe nekako, ono, bioenergija, telekineza, vatrene hebene lopte :)

 

Koji je deo vas najviše pogodio. Pravimo suport grup za preživele od lusi

gde se uclanjuje? ja od tog filma imam traume raznih vrsta.

Link to comment

11179941_det.jpg

 

Prejadno. E moj montipajtonovce, jesi li konacno izgubio smisao zivota? Posto ovaj film nikakvog smisla nema. Ni sa zivotom, niti sa cime. drugu polovinu filma sam proveo premeteci stripove po rukama i sve nervozno girckajuci nokte iscekujuci taj daleki di end.

Nula za nultu teoremu. 

Sto bi se reklo, poetska pravda.

Link to comment

 

Ajant23, on 26 Sept 2014 - 07:43, said:snapback.png

 

L'autre vie de Richard Kemp (2013)

 

Ko voli klasičan kriminalistički triler, to je to...

 

Atmosferičan, nijansirano simboličan gotovo samo kroz očvrsle karakteristike žanra; zanatska samokontrola bez diskurzivnih prečica, pravo zadovoljstvo za ljubitelje ovakvih filmova.

 

 

 

 

šteta što ne može da se nađe prevod na srpskom/hrvatskom..francuski ne znam.

 

Jel uspeo neko da nadje prevod za ovo na srp/hrv/eng?

Link to comment

 

Neighbors (2014)

Ono što je nekada kod nas bio Zoran Čalić  danas je u Americi Seth Rogen i njegova ekipa. I kao što se i Čaliću  tako se i Rogenu poneki put omakne pokoji čak i pristojni film. "Neighbors" to svakako nije ali je zato, kao što su Čalićeve "Žikine dinastije" nekad davno poharale naše bioskope, i "Susedi" te daleke 2014 godine pokorili američke.

 

Neighbors.2014%2B%282%29.jpg

Režija: Nicholas Stoller

Glume:  Seth Rogen
              Zac Efron
               Rose Byrne
 
                      
O čemu se ovde radi: 
 
Mlađi bračni par sa još mlađom bebom upravo započinje život u svom novom domu kupljenom na kredit vezan za švajcarske franke. Ubrzo im se u susedstvo doseljava mladi predsednik udruženja banaka koji svakodnevno pravi žurke dok franak svakim danom sve više luduje. Pritisnuti bezobzirnim odnosom svojih suseda i nemarom države koja ih ne uzima u zaštitu okreću se jedino preostalom izboru a to je snimanje filma koji će im doneti brdo para i tako otplatiti i ovaj i sve buduće kredite. 
 
Ključna reč iz naziva filma:
 
'bor
 
 
Ako bi opisao jednom rečju ovaj film koju bi reč upotrebio:

Šit.
 
Ima li tu nešto zanimljivo ?
 
Možda bi bilo da je scenario bio sličniji onome što sam napisao tamo gore. Umesto toga, ovo dole
je "zanimljivo"


Neighbors.2014%2B%281%29.jpg
 
 
Šta je dobro u ovom filmu ?
 
 Dobro je što traje samo 97 minuta.
 
Neighbors.2014.jpg
Šta je još dobro u filmu ?
 
 Ima tu ta jedna fora. Baš je bila smešna. Ha,Ha,Ha... ne sećam se više kako je išla ali znam da su na početku bili 'urac, 'ovno i 'ička i da je 'urac pobedio. Zar ovo nije smešno ?
Neighbors.2014%2B%283%29.jpg

 
Šta je loše u ovom filmu ?
 
 Sve


Neighbors.2014%2B%284%29.jpg
 
Šta je još loše u ovom filmu ?
 
I tih 97 minuta je predugo. Kada u filmu koji nema priču,sadržaj,pamtljive likove i koji se sastoji od niza nepovezanih skečeva koji su uglavnom na prvu i najnižu loptu a još i nisu smešni već dosadni, kada   dakle u jednom takvom ostvarenju i jedna, do tada, uvek solidna Rose Byrne izgleda kao da su je pokupili oni iz Bang Brosa i ubacili u film kao kompezaciju za prethodni snimljen film u njihovoj produkciji.
Neighbors.2014%2B%286%29.jpg
 
Postoje li bolji filmovi od ovog ?
 
 Kažem ovo teškog srca, ali čak je i "Intervju" bolji. On bar ima, kakvu takvu, priču.
 
Postoje li lošiji filmovi od ovog ?
 
  Na moju duboku nesreću i tugu, jož težeg srca, a uprkos odlučnim koracima u pravcu reformi i fenomenalnom uspehu koji je ovaj film ostvario na blagajnama širom sveta, moram priznati da ima i gorih i do njega. I to ne mali broj.
 
Vredi li ovo gledati ?
 
   Ne, apsolutno ne. Možda ako volite Zaca
Neighbors.2014%2B%285%29.jpg

ali ovo podrazumeva i da ga noću sanjate..

Zaključak za kraj:
 
Fuck,fuck,fuck....
 
 

Na skali od (1-6) ocena: 2-



recenzija: Gimitrije Verzićduh sa dva plava oka
Link to comment

zodiac.jpg

 

Djubre. Uopste mi nije jasno zasto sajfaj trosi pare na ovakve gluposti. Jeftin cgi, glup plot, uzasna gluma. ocena: -beskonacno

 

220px-Theory_of_Everything.jpg

 

Marvelous! Uzivah u filmu od pocetka do kraja. Iako je sam film baziran na memoarima bivse gospodje Hoking, te je samim tim vise melodrama nego teska neka nauka, nisam bas siguran kako ce laicka publika ovo da primi. Strucna, poput mene, ako nije bas picajzla, iako je lisena apsolutno svakog suspensa, jer svi mi znamo ko je i sta je Hoking, uzivace u dva sata ljubakanja. Ima i super fizickih fora :s_d:

 

220px-The_Imitation_Game_poster.jpg

 

Savrsenstvo!

 

Perverzno sam uzivao u svakom minutu ovog filma.

 

Kao svaki normalan (mada je to samo po sebi kontradikcija) bivsi studen(a)t Matematickog fakulteta, koji je Tjuringu jebao sve po spisku i proklinjao da se pece i okrece u Paklu za Vjek i Vjekova zbog one njegove proklete, odvratne, uzasne i nicim izazvane Tjuringove masine, a za koju nasi programi, koliko god logicki bili nisu frecerali ic, cujeslipizdatimaterina, pa smo padali ko zrele kruske na tim jebenim ispitima/kolokvikijumima/staligod, bilo mi je zadovoljstvo da gledam kako ga i njegove kolege i saradnici isto tako teraju u lepu pizdu materinu i Pakao, jel te... 

 

E sad, kad se izduvah, drago mi je da je i Alan Tjuring, kao jedan od oceva modernih racunara, dobio prilicno uverljiv biopic (zaboravicemo na detalje kao sto su Tjuringova masina "Kristofer", onda ona riba Dzoan, zavrsni krediti u kojima se tvrdi da je rad Tjuringa na Enigmi bio tajna (hau jes nou) 50 godina i tako to...) Zasluzio je to. Sigurno pre onog govnara Cercila.

 

Mada, nisam siguran da ce mu to u Paklu pripomoci :evil:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...