Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Pa ovako da kažem tehnički recimo, film je dobar. Uverljivi su likovi, lepo snimljano, dobra dinamika itd. S tim što su meni problemi sa samim likovima počeli odmah. Ne sviđa mi se to slavljenje humane destrukcije u slavu neke grandioznosto koja to čak i nije. Sledeći korak je valjda da se snimi neki film o klinkama u srednjoj u nekom čirliders takmičenju, gde se neke dve ubijaju od vežbi za neku koreografijicu koja se izvodi na košarkaškoj utakmici bubuljičavih srednjoškolaca u Montani, i onda da se u tom stilu radnja odvija u nekom Crni labud* stilu gde se one tako raspadaju od tjelovežbi, znojenja, anoreksije, međusobnog ubijanja pogledima, sečenja vena, a sve onako afirmativno, kao eto kako treba da bi se izveo potpuno savršeno pokret onim velikim pufnama i špaga u dramatičnoj završnici filma.

 

*nisam odgledala Volstrit v.

ja ako i zbog cega odgledam film, to ce biti zbog tvog opisa :D

(a gledacu ga, dakako, u ocekivanju da cu ucestvovati u forumskom pljuvanju po njemu)

 

 

al najjace da umjetnici uzivaju u poslu mnogo vise nego inzinjeri.

Edited by morgana
Link to comment

@dagmar jeste epic uspeh u smislu da se na kraju desava ono sto su ONI hteli da postignu (vidi se kad im okice zacakle), neko svoje ludilo .. 

 

nisu meni po volji niti logicni njihovi odnosi, licne price, nacin na koji 'vezbaju', niti kontekst u koji su stavljeni. zapravo sve mi je suludo i paradoksalno, daje jedan veliki wtf dobar deo filma

 

lepo sam napisala gore 'problematizacije posvecenosti kao takve', nije predstavljen neki pozitivan opsteprihaven ili romantican model nego ekstrem koji svakako postoji i u umetnickim disciplinama i mozda sve vise u savremenom drustvu

 

sa'cu gledam birdman

Link to comment

ja ako i zbog cega odgledam film, to ce biti zbog tvog opisa :D

(a gledacu ga, dakako, u ocekivanju da cu ucestvovati u forumskom pljuvanju po njemu)

 

 

al najjace da umjetnici uzivaju u poslu mnogo vise nego inzinjeri.

 

 

Pa sad, kad gledam sebe ranije, ja sam neopisivo uživala u slikanju i rešavanju zadataka iz matematike recimo, i dok je moj rad bio baziran na pukom zanimanju za predmet i uživanju, učila sam stvari temeljnije i na mnogo višem nivou nego sad kad je ideja moraš da učiš jezik da bi položila ispit u maju za boravišnu i slično, gde otprilike samo toliko i naučiš koliko ti treba i pri tom ti se smuči celo to učenje. Hoću da kažem da mislim da se stvari ipak najbolje rade kad imaš neku iskrenu zainteresovanost kao motivaciju za posao. E sad dal više uživaju umetnici od inženjera - ima više i manje zanimljivih inženjerskih poslova pa u skladu s tim. Ja npr radim posao koji ima i svoje kreativne i svoje rutinske momente, i dok su i ovi rutinski ok kao neki predah od mozganja i sasvim ok i to odradim, ipak ne mogu da kažem da je to neko baš uživanje kao kad imaš neki trouble deo gde se uneseš da sam nešto smisliš, a ako ti uspe onda si baš hepi. U tom smislu i komentar o umetnicima, neko ko to dobro radi zaista ima priliku da mozga i pravi neka kreativna rešenja jer je posao takav po definiciji - da kreneš od praznog papira ili nekih elemenata, i potpuno sam smisliš kako da napraviš neku lepu stvar od toga, a to imo više usrećuje od rutinskih aktivnosti tipa pranja sudova.

Link to comment

@dagmar jeste epic uspeh u smislu da se na kraju desava ono sto su ONI hteli da postignu (vidi se kad im okice zacakle), neko svoje ludilo .. 

 

nisu meni po volji niti logicni njihovi odnosi, licne price, nacin na koji 'vezbaju', niti kontekst u koji su stavljeni. zapravo sve mi je suludo i paradoksalno, daje jedan veliki wtf dobar deo filma

 

lepo sam napisala gore 'problematizacije posvecenosti kao takve', nije predstavljen neki pozitivan opsteprihaven ili romantican model nego ekstrem koji svakako postoji i u umetnickim disciplinama i mozda sve vise u savremenom drustvu

 

sa'cu gledam birdman

 

Dal je baš posvećenost nužno takva kakva je u filmu predstavljena? Nisi posvećen dok ne ideš naokolo unezveren i polulud? ;)

Link to comment

Ali ta prica u Whiplashu nije bas zamisljena kao succes story i prica o velikom trijumfu

 

The fiery finale of the movie sees Fletcher and Andrew battle each other on stage, and then come together for a magical music (and movie) moment. It's a showdown of ego and talent, but asked about where it goes from there, Chazelle has a grim future in mind for the pair.

“I think it’s definitely a fleeting thing. I think there’s a certain amount of damage that will always have been done. Fletcher will always think he won and Andrew will be a sad, empty shell of a person and will die in his 30s of a drug overdose," the director said. "I have a very dark view of where it goes.” Chazelle even went on to joke that the characters’ fates could be “a post credit thing, like the Marvel movies. It’s [Andrew’s] funeral.”

 

 

http://blogs.indiewire.com/theplaylist/whiplash-director-damien-chazelle-shares-what-happens-after-the-fiery-finale-20141204

Link to comment

Ali to se ne vidi iz filma. Nema odnosa prema ambicioznosti kao u Nightcrawleru, na primer. Niti ima zdravog podjebavanja šou biznisa, kao u Boogie Nights. Nego je tako kako je. Too American for me.

Link to comment

The Imitation Game. Nisam uopste pratio u poslednje vreme, cak ladno nisam ni trejler odgledao pre filma, devojka mi je preporucila da pogledam, a i videh ovde neku preporuku. Kad je pocelo i kad sam provalio da je o Turingu (nisam uopste ranije ni povezao naziv filma), malo sam se unervozio jer sam pomislio da se Holivud najzad docepao jos jedne neverovatne price. Ali ne, dobro je ovo ispalo. Rekao bih odlican film. Preporuka. 

Link to comment

Grudge Match je bulja od filma. Film koji je snimljen za pare, bez emocija i ideje. Potpuni gubitak vremena i odrtavela Kim Besindžer.

Last Vegas me prijatno iznenadio i izvukao noć. Jeste konfekcija al prosto su ona četvorica veliki majstori da bi trokirali. Baš onako zabavno i sa šmekom koji prija. Il to samo ja matorim :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...