Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ne mogu da se setim, i ja se pitam. Iz nekog razloga ga jesam kupio, pojma nemam iz kog.  :huh:

 

edit - moguće zbog naslova, a sad mi uopšte nije jasno što se film tako zove.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

odgledala ovaj /Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?/, sto ga je adjant preporucio i zaista je skroz dobar! aktuelan zbog toga sto je francuski, a i sto tretira neke od probleme zapadnih i razvijenih zemalja, koji su u osnovi napada na CH - kulturoloske razlike, predrasude i rasizam, a poigravajuci se sa upotrebom stereotipa o jevrejima, muslimanima, kinezima, francuszima i afrikancima... simpa i smesan, a ne kao tamo neki borati ;-)

 

inace, pratim ovaj ''film and chips'' festival british councila, odgledala x+y koji je sladak film o neobicnom decaku sa razvojnim problemima /neki blagi oblik autizma/, naravno, kako to vec u filmovima biva, odlicnom matematicaru /ne znam zasto te matematicare, doduse i muzicare, najcesce u filmovima predstavljaju kao autisticne/ .tema je rabljena onoliko, ali je mladac koji je glumio glavnog junaka, zaista sjajno odglumio + film se nije zavrsio njegovim uspesima i blistavim rezultatima iz matematike, vec je upravo problematizovana ta fama  i u srediste stavljeni njegovi emocionalni odnosi: sa ocem, majkom, uciteljem, malom kineskinjom... dobar!

 

gledala i Pride, takodje odlican, mali engleski film. topao, odlicni glumci, sjajna muzika i tako...preporuka!

 

veceras se daje Lilting, rekla bih da ce i on biti jako dobar, no o tom potom ;-)

Link to comment

zapao mi večeras Imitation Game. Šta zapalo, jedva sam dočekao......dve reči - odličan film. 

 

Scene u kojima su zajedno Klambervač i Dens treba samo slušati - kakve glasove imaju njih dvojica, ko operski pevači. :Hail: 

 

jedina zamerka mi Kira - mislim da je bila potpuno nepotrebna u filmu. Mogla je bilo koja glumica da odigra ovo - ona samo nepotrebno odvlači pažnju. 

Link to comment

Under the skin - ne pamtim kada sam uložio ovoliki trud da film odgledam do kraja. Atmosfera je užasna, soundtrack nije soundtrack već gomila nekih poprilično iritirajućih zvukova što uz pomenutu atmosferu filma čini poprilično neugodan ambijent za jedan film. Sama radnja je poprilično konfuzna i iako odprilike poslednju trećinu gledamo barem nekakvu aktivnosst glavnog lika , pored jasnog kraja ostaje pod velom misterije šta šta smo gledali u prvih sat i nešto.

 

Počastio sam film ocenom 1/10.

 

Za ljubitelje Skarlet Johanson (which i am not) - nude scena ima u izobilju.

Link to comment

Nemoj opet da radi kudelja. :lol:

 

Ok, svako ima pravo na svoj ukus, samo šta je konfuzno u radnji?

Baš se zabrinuh. :)

 

 

Pa nismo dobili odgovore pre svega za šta su ti ljudi skupljani, a to se dešava prvih sat. Imam neke ideje, ali kao što vidim, ima ih još x ljudi i ne postoji koncenzus. Te koža, te ljudsko meso je delikates na njenoj planeti, te... ko je motorista? Odakle on u celoj priči? Čitao sam malo o filmu kasnije, jednostavno nisam fan koncepta u kome su odgovori o nekim stvarima skriveni u kojekakvim detaljima koje je realno jako teško primetiti a kamoli povezati posle prvog gledanja a videh da takvih stvari ima dosta.

 

Link to comment

Ma dobro, da zajebemo spojlere i onako nije takav film da sad ne smemo da saznamo ko je ubica.

 

Te stvari koje si naveo u spojleru, zaista ne mogu biti jasne bez razumevanja iz kojih filmova su uzimane reference. Zato je film toliko zajeban, sve se dešifruje preko drugih filmova, neki put postoje i trostruki citati (npr. deo s frikom - istovremeno se referiše na Don't Look Now, Elephant Mana i Odiseju 2010.) U principu film je igra "Pronađi referencu" i teško ga je razumeti prosto tako. Osim toga mnoge stvari ostavlja otvorenim, postavlja pitanja na koja ne daje odgovore.

Ali radnja nije konfuzna - pre bih rekao da je ekstremno jasna, samo što događaji u filmu imaju određenu simboliku koju je mnogima teško da razumeju. Rekao bih čak da posle frika, kada Johansonova počinje da oseća emocije, idemo kroz prilično suptilan razvoj glavnog lika sa priličnom jasnošću, čak i tada kad sve zavisi samo od glume Johansonove. 

Link to comment

Ali radnja nije konfuzna - pre bih rekao da je ekstremno jasna, samo što događaji u filmu imaju određenu simboliku koju je mnogima teško da razumeju. Rekao bih čak da posle frika, kada Johansonova počinje da oseća emocije, idemo kroz prilično suptilan razvoj glavnog lika sa priličnom jasnošću, čak i tada kad sve zavisi samo od glume Johansonove.

Kada sam rekao da se ne zna šta smo gledali mislio sam na pomenute delove koji su nejasni. Osnovna nit radnje je transparentna, ali usput je dosta toga konfuznog. Mi znamo šta ona radi ali ne zašto. Mi znamo šta motorista radi ali ne zašto, i odakle on uopšte, i sl. Na tvoju poslednju rečenicu sam mislio kada sam rekao da "tek u poslednjoj trećini gledamo neku aktivnost glavnog lika". Njena transformacija je jasna i donekle zanimljiva ali mi je neubedljiva. Valjda je to opasnost filma u kome ima sve ukupno 30ak rečenica.

Link to comment

Haha, meni je Scarlet tu pokidala.

 

Mislim, u tome je i stvar - zašto sve to radi - to jeste pitanje svih pitanja.

 

edit - možda bi gledanje Cronenberogog filma Rabid moglo malo da pomogne. :)

 

rabid-rose-on-motorcycle.jpg

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...