Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

I ja gledao St Vincenta u kinu. Meni licno smetaju stereotipi kad gledam neki nazovi ozbiljan film, recimo ratni, ili sta ti ja znam. U komediji stereotipi nekada umeju da posluze i da bi ih se izvrglo ruglu, zasto ne, i nisu nuzno losi. St.V je sladak filmcic bez ijednog negativca, bas onako za praznike. Bil Marej nije tu da bi bio olicenje originalnosti, nestereotipnosti i uzbudjenja, on je tu da bude jebeni Bil Marej. Meni je on kul i volim da ga gledam, ovde je kvalitetno odglumio sebe, i to je to.

 

A macak se naravno zove Felix :)

 

Slazem se sa boldom, ali meni jednostavno nisu legli ovaj put. Ili ih je mozda bilo previse.

 

Odgledah ova dva novija filma.

 

Magic-in-the-moon-light-poster.jpg

 

Vudi Alen ponovo pravi ljubavnu-komediju sa Holivudskim "sapunica" krajem, ali uz totalno drugaciju pricu koja prethodi ljubavi glavnih likova. Maestralan razgovor Kolina Firta sa svojom tetkom na kraju filma :thumbsup: .

 

53478.jpg

 

Novi film Seron Stoun se mora pogledati, to je neupitno. Plus Turturo i Vudi Alen. Obzirom na sveto trojstvo iz ranijih radova (Nju Jork, dzez i Alen koji glumi u svom filmu) bio sam ubedjen da je njegov film, ali posle videh da je Turturo i scenarista i reditelj.

Jos jedan film za praznicno raspolozenje, lepo legne na pun stomak i uz neku cugu. Sama ideja da Seronka zeli trojku je dovoljan da se pogleda film.

Link to comment

Džon Vik je neopisiva bulja od filma!

 

Sve u svemu, kako rekoh, bulja od filma! 

 

mojne zajebavavti. odlican film. posle druge recenice mladog i talentovanog glavnog glumca pred kojim je karijera, bacio sam usb u wc solju

Link to comment

Odgledao Kon-Tiki. Kao neko ko je na tome odrastao, pročitao dvadesetak puta, bio sam naoštren za procenu. Nije loše uopšte, nisam ni zamišljao da treba da bude ono ful film kao po romanu, jer Hejerdalov zapis nije roman, a film zbog toga ima malo sporiji ritam. S druge strane, dosta je precizan, otprilike neke detalje i likove sam baš tako zamišljao. Možda bih sam put u filmu produžio za pet-deset minuta i pojačao priču oko nabavke balvana za splav, što njemu jeste bio problem, ali to je to. Ocena jaka četvorka

Link to comment

Odgledao Foxcatcher. Sta znam, osim zaista odlicnih izdanja glumackog trojca, ostalo mi je sve poprilicno mrsavo. Nekako mi nije dovoljno jasno prikazano psihologija i motivacija likova. Svi su mracni i sjebani i nista vise, samo je zagrebano po povrsini. I da, razlika u starosti izmedju brace Schultz je godinu dana, a u filmu izgleda kao da je izmedju 10 i 15. I sam epilog filma se zapravo desio 1996. a ja sam na osnovu vidjenog u filmu mislio da se to desilo najkasnije godinu nakon Seula. 8 godine gore dole, jebe se njima.

Link to comment

The_Homesman_poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt2398231/

 

Sumorna prica o zivotu na srednjem zapadu Amerike polovinom 19. veka. Izvrsna gluma, od glavnih protagonista (Swank i Jones sjajno funkcionisu kao tandem) do poznatih lica u epizodama. Odlicna fotografija i muzika doprinose adekvatnoj atmosferi.

Iako mi je vise legao The Three Burials of Melquiades Estrada, i sa ovim filmom Jones pokazuje zavidno rediteljsko umece.

Link to comment

Calvary_movieposter.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt2234003/

 

Uzivanje je gledati Brendana Gleesona, koji dominira u svakom kadru (iako se naizgled cini da uopste ne glumi) i donosi finu mesavinu tuge, saosecanja i veselosti. Idealan izbor za ulogu ‘savremenog Isusa’.

Odlicno izbalansirana crnohumorna prica o veri, iskusenjima i potrazi za iskupljenjem i oprostajem..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...