Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Pa, ukoliko tako rezonuješ, davno si ti digao ruke i od te Evrope koju onda samo isprazno uzimaš u usta...

mislim da evropapravi bolje filmove (pa i trilere) od USA. no, opet smo u mimoilaženju.

Link to comment

mislim da evropapravi bolje filmove (pa i trilere) od USA. no, opet smo u mimoilaženju.

 

To su obične besmislice... Kao što rekoh, isprazno uzimaš u usta Evropu. Plašim se da si u mimoilaženju sa velikim delom nje i to mnogo većim nego sa mnom. Nisi jedini...

Link to comment

je l' može neko da napiše u kojim bioskopima se prikazuje levijatan? hvala lepo.

 

U DKCu igra jos od decembra, i najbolje je i gledati tamo. Na sajtu stoji da je do 14. januara ali ce mozda produziti i posle (cetvrtkom obicno krece ili novi ili izmenjeni repertoar). Takodje igra i "Mommy".

 

Za DKC je do kraja meseca najavljeno jos sledece: "So zemlje", "Otmica Misela Uelbeka", "Omar"

http://kcb.org.rs/OProgramima/Filmskiprogram/Filmskinajave/tabid/1091/AnnID/3058/language/sr-Latn-CS/Default.aspx

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Džon Vik je neopisiva bulja od filma!

 

znači, jeste (opet) Kijanu uveo novi standard u akcijaše, snimajući u blokbasteru krvave scene rokanja /ne računam Rambo IV/ koje me pomalo podsetilo na Gun Kate iz Ekvilibrijuma ( :Hail: ) ali da bi Kijanu postao ultra zajebani lik, mora da promeni još nešto osim da pusti bradu. Čovek ceo film na ruci nosi obrnut sat for fak sejk!!!!!

 

sam film je interesantne atmosfere - meni se dopala, onoliko koliko sam mogao da se fokusiram na nju. Nije mi jasno što nisu mogli da prekopiraju Payback sa Gibsonom ili makar Džeka Ričera i da naprave rokačinu ko ljudi - ono nije da nisu maznuli delove iz ova dva, al pogrešne. 

 

Našega hard kor ruskog ubojicu su inače izmarisali svi s kojima se potukao - od nekog levog plaćenika na početku, preko ribice-plaćene ubice i odrtavelog šefa ruske mafije, do anonimnog šefovog telohranitelja za koga je vezan najepskiji fejl u filmu - usred rokanja, Kijanu ostane bez džebane, kako je u tom trenutku već pobio na najkrvaviji način jedno 40ak negativaca, krene da se šaketa sa ovim i ovaj ga naravno, prebije ko vola u kupusu i šine s balkona. I taman što je poljubio zemlju, Kijanu se priseća da ipak ima još jednu utoku za pojasom (da podsetim, pošto je kolutao očima, urlikao i bacao pištolj kad je malopre utvrdio da je ostao bez municije) i krene da puca na ovog - naravno, promaši ga. 

Kraj je (a i sam početak) grandiozno imbecilan!

 

Redak plus je za epizodiste - igra onaj škostki baja iz Dedvuda koji igra - onog baju iz Dedvuda i EL Dottore iz Spartakusa koji igra - El Dottorea iz Spartakusa.

Umalo da zaboravim - igra i onaj Smrad iz Igre Prestola.....to što ga Kijanu terorizira veći deo filma mi je bilo jako drago. :D

 

 

 

I saundtrak nije loš, onako komercijalno dobar.

 

 

E da, tu je i Vilijem Dafo, a čemu on služi u filmu - nisam skontao. :unsure:

 

 

Sve u svemu, kako rekoh, bulja od filma! 

Edited by steins
Link to comment

 

 

Džon Vik je neopisiva bulja od filma!

Pateteticno ljigav pocetak,odvratan plot,Kijanu bled i umoran kao da je ovo snimao u pauzama snimanja nekog drugog filma,akcione scene kao da ih je osmislio izvidjacki instruktor,a Bata Zivotinja i Rambo zajedno ne uspevaju da smaknu toliko losih momaka kao Kijanu sam :isuse:

Link to comment

Nešto sam se upustio u blago istraživanje neonoara van engleskog govornog područja:

 

Le Samourai (1967)

 

Pretužni Delon je savremeni, suburbani samuraj koji egzistenciju živi kao plaćeni ubica, profesionalac. Scene javnog isleđivanja su spektakularne i nabijene hladnom tenzijom. Ovo je u stvari Melvilov film tišine gde samo odjekuju zvukovi lakovanih cipela i pucnjeva.

 

-

 

L'uccello dalle piume di cristallo (1970)

 

Arđenteov prvenac. Ima par veoma diskutabilnih logičkih trenutaka i iz današnje perspektive veoma komične scene upotrebe zarđalih policijskih instrumenta. Morikone napetost diktira savršenim tempom koja se najbolje čuje u poteri na parkingu gradskog saobraćajnog. 

Link to comment

36903.jpg

 

Film je trebao vise da prati ono sto je radila SAD vlada(CIA) sa prodajom koke iz Kolumbije na ulicama gradova SAD da bi finansirala pro-fasisticku Contru u Nikaragvi. Ljudi vec znaju kako se montiraju procesi protiv ljudi kada se izadje sa necim sto smeta mocnim organizacijama, da tako kazem, videli smo to stotine puta ali podrobnija prica o nacinu raspodele koke, to bi vec bilo zanimljivije, ali verovatno trazim previse. Vredi odgledati sa stanovista odredjenih istorijskih dogadjaja  da bi bilo jasnije sta se desavalo. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=5lfInFVPkQs

Link to comment

Ja sam probao da gledam In Your Eyes i odustao prilicno brzo, ne mogu ga preporuciti cak ni Whedonovim ljubiteljima. U triviji pise da mu je ovo bio 1 od prvih scenarija, bas se vidi.

 

Hvaljenog Franka zato uspesno odgledao do kraja, dobra zabava, mada mi je nedostajalo suptilnosti u egzekuciji.

Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...