Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

sq_boyhood.jpg

 

Jedno razocarenje i nista vise. Osim tog, videcemo mozda novog, koncepta visegodisnjeg snimanja filma umesto lagane zamene aktera starijim glumcima, ja ne videh nista. Ne samo nista novo nego ni nista dobro (sem Itan Houka kog bas voilm i mame koja me je podsetila na onu finu bozu True Romance sa sjajnom glumackom ekipom).

Zabodi kameru deranu na kacket i eto ti filma.

 

 

7919_poster_iphone.jpg

 

Tek ovo je kanta od filma. Pogledah ga zeljan Bil Mareja. Sem njegove face i par fraza koje mame osmeh, ostalo je valjda namenjeno da nekom bivsem ratniku iz Vijetnama zaiskri suza u oku ili nekoj propalici koja je stracila zivot u kocku, cugu i kurve.

Tu je i trudnica sa sipke, tek da podgreje standardni stereotip o emigrantima sa Istoka Evrope ili radnici za selidbe onaj o latino hard-dirty-work priglupim tipovima.

Link to comment

I ja gledao St Vincenta u kinu. Meni licno smetaju stereotipi kad gledam neki nazovi ozbiljan film, recimo ratni, ili sta ti ja znam. U komediji stereotipi nekada umeju da posluze i da bi ih se izvrglo ruglu, zasto ne, i nisu nuzno losi. St.V je sladak filmcic bez ijednog negativca, bas onako za praznike. Bil Marej nije tu da bi bio olicenje originalnosti, nestereotipnosti i uzbudjenja, on je tu da bude jebeni Bil Marej. Meni je on kul i volim da ga gledam, ovde je kvalitetno odglumio sebe, i to je to.

Link to comment

Automata - Solidan Banderas, mada preglumeo u par momenata. Atmosfera nenormalno podseća na blade runnera a delimično i radnja. Još jedna priča o ljudima, robotima i veštačkoj inteligenciji. Solidnih 6/10.

 

I origins - Odličan. U suštini prežvakana priča man of science vs man of faith, ali dobro urađena. Toliko dobrih detalja, pre svega geneza i način razvoja dva glavna lika

(momenat kada je konačno nađe u vozu i kada mu ona samo da bonbonu i krene napolje, on ništa ne govori, samo joj stavi sluške od mp3/čega već plejera - savršeno, scena u kojoj ona umire - takođe upečatljivo)

, jednostavno je sve na mestu. Majkl Pit (koji je meni uvek bio klonirani Di Kaprio) mnogima u društvu sa kojim sam gledao film odbojan ali meni korektan. Sofi ga je zasenila totalno doduše, ne znam joj imena. 

Link to comment

Mene njihovi (i origins- cahill i brit) filmovi drze dugo, rade me sublimarno. i sve su kompletniji i kompleksniji. opasan duo.

I kako je sve povezano, sto je moguce. mislim da ima vese sa energijom. Ona ne moze da ne stane osim da se transformise. To bi imalo smisla za reinkarnacije i dvojbu (deljenje)....mozda gresim al mi njuh ide u tim pravcu

 

Mene su ljudi dva puta u zadnjiih sest meseci zaustavili na ulici (razliciti kontinenti) misleci da sam neka druga. cak im je trebalo ubedjivanja da nisam.

Edited by mustang
Link to comment

Mene njihovi (i origins- cahill i brit) filmovi drze dugo, rade me sublimarno. i sve su kompletniji i kompleksniji. opasan duo.

I kako je sve povezano, sto je moguce. mislim da ima vese sa energijom. Ona ne moze da ne stane osim da se transformise. To bi imalo smisla za reinkarnacije i dvojbu (deljenje)....mozda gresim al mi njuh ide u tim pravcu

 

Mene su ljudi dva puta u zadnjiih sest meseci zaustavili na ulici (razliciti kontinenti) misleci da sam neka druga. cak im je trebalo ubedjivanja da nisam.

 

energija je to!

Link to comment

The Imitation Game (2014)

 

Kada se zanemari ono što je jasno od starta da film mora biti vrlo opterećen socijalnim teorijama i problematičnim pomoidnim trendovima na ostrvu, ovo je sasvim pristojno rađeno gotovo na svim nivoima. Naravno, više od toga nije bilo ni za očekivati...

Link to comment

Upravo odgledao Kvinden i buret (prevedeno sa The Keeper of Lost Causes), danski triler do jaja. Skoro nisam video tako perfektan film, odličan tog žanra bez jeftinih patetičnih fora iz Holivuda i stereotipa. U napetosti nema onih pravilnih naznaka šta će da se desi za pet minuta - ne preokreti kad se ne nadaš, ali sve realno, elegantno, u funkciji radnje.

Link to comment

Upravo odgledao Kvinden i buret (prevedeno sa The Keeper of Lost Causes), danski triler do jaja. Skoro nisam video tako perfektan film, odličan tog žanra bez jeftinih patetičnih fora iz Holivuda i stereotipa. U napetosti nema onih pravilnih naznaka šta će da se desi za pet minuta - ne preokreti kad se ne nadaš, ali sve realno, elegantno, u funkciji radnje.

 

:ajde:

 

Napadati holivudski triler na osnovu skandinvskog  ^_^

Link to comment

Pa ja zadnjih godina se nisam nešto nagledao holivudskih trilera a da nešto odskaču. Doduše, to je samo moj ukus, volim kad nema tih prstenastih krofni. Meni ovaj odličan

Link to comment

Pride (2014)

 

Vedar filmić, zabavniji od prvog filma ovog reditelja. Tada je radio po pozorišnom komadu jednog Sama Sheparda, sada po prvom scenariju u karijeri jednog glumca (na filmu i TV, pisao je inače za pozorište). Go figure  :huh:

Link to comment

Upravo odgledao Kvinden i buret (prevedeno sa The Keeper of Lost Causes), danski triler do jaja. Skoro nisam video tako perfektan film, odličan tog žanra bez jeftinih patetičnih fora iz Holivuda i stereotipa. U napetosti nema onih pravilnih naznaka šta će da se desi za pet minuta - ne preokreti kad se ne nadaš, ali sve realno, elegantno, u funkciji radnje.

film je odlican.ko nije gledao neka pogleda

Edited by Haralampije
Link to comment

Upravo odgledao Kvinden i buret (prevedeno sa The Keeper of Lost Causes), danski triler do jaja. Skoro nisam video tako perfektan film, odličan tog žanra bez jeftinih patetičnih fora iz Holivuda i stereotipa. U napetosti nema onih pravilnih naznaka šta će da se desi za pet minuta - ne preokreti kad se ne nadaš, ali sve realno, elegantno, u funkciji radnje.

 

Ja ga gledala u bioskopu kod nas, okej krimic za opusteno popodne ali nista specijalno. (I nije da je bas sve realno ali to je film :) )

Ove godine je izasao nastavak sa novim slucajem, Fasandræberne.

Link to comment

(I nije da je bas sve realno ali to je film :) )

 

Rezonovanje mahom zajedničko holivudskom trileru devedesetih i mnogim skandinavskim trilerima. Rezonovanje kritičko na prvom mestu, pa tek onda i praksa realizacije..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...