Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

auu danas mi se posrećilo

 

Warrior - govna da jedete vi odavde - kontao sam po vašim proseravanjima da je ovo jedna kvalitetna drama. Ono ispade Roki 2.0. Dobar je film, ali sam ga ja gledao sa pogrešnim predubedjenjem. Inače sam smeo da se zakunem da je onaj drugi brat /ne Hardi/ neki profesionalni fajter. :Hail:

 

the Drop - auuuuu opasno dobar film. Baš ono da kažeš - i didnt see that comming. Završna scena u baru mi je jedna od najjezivijih - a posle nje mi Hardi postaje omiljeni antiheroj :Hail: ustvari drugi najomiljeniji - odmah iza mog avatara. :hail:hail: :Hail:

 

 

e: da dodam još i Salvation. Mads i Erik u istom filmu to ne može da bude loše :Hail: 

 

 

 

*naravno kad kažem antiheroj, mislim na psihopatskog ubojicu 

 

Edited by steins
Link to comment

Oko Rolo Tomassija. Pearce je to jedino ispricao Spaceyju (slucajnost 1), koji to izgovara nakon sto ga upuca Cromwell i pita da li ima nesto da kaze (slucajnost 2), sto onda omogucava Pearcu da otkrije ko je u stvari Cromwell, posto se ovaj oda pitajuci ga da li je cuo za nekog Tomassija.

Slican primer imas i u Fargu. Frances McDormand je dobila ideju za razresenje slucaja slucajnim spletom okolnosti (izlazak na pice sa onim tipom iz srednje, koji je slaze za bivsu zenu, sto ona opet slucajno otkriva u razgovoru sa prijateljicom).

Koncept iz Die Harda je ponovljen i u Die Hardu 2, tako da je primenjiv u razlicitim kontekstima. Ali da ne sirimo dalje pricu, posto vidim da si i sam odustao od teze da dobar zaplet ne sme da bude baziran na slucajnosti, uvodeci novu kategoriju “slucajnost, ali sa smislom”.

Prica u Lockeu je smislena, to sto se poklopila kulminacija Ivanovih poslovnih i privatnih problema u istom danu koje on mora da resi nije nikakav propust, pa primedbe na los scenario objektivno ne stoje..

Ajd da ne idemo dalje u priču, počelo je inaćenje. Svako ima pravo na svoje mišljenje. :)

Link to comment

Warrior - govna da jedete vi odavde - kontao sam po vašim proseravanjima da je ovo jedna kvalitetna drama. Ono ispade Roki 2.0. Dobar je film, ali sam ga ja gledao sa pogrešnim predubedjenjem. Inače sam smeo da se zakunem da je onaj drugi brat /ne Hardi/ neki profesionalni fajter. :Hail:

 

Vorior je istovremeno i drama i tuča. Prosto je neverovatno šta su uspeli da spoje i da su u oba segmenta razbili.

Link to comment

Kome se dopao '500 days of Summer' voleće i Comet. Puno referenci na pomenuti sa jasnom namerom da pokaže istu temu drugačije, Emmy Rossum (:drool:) i kraj kakav treba da bude. Par gluposti, ali da ne kvarim recommendation. 

 

Gde je sad Syme kad je potreban da iskomentariše.  :(

Comet.jpg

Link to comment

neobičan film. poklon od ćere i zeta, bubnjara.

5 bubnjara i ženska kao dirigent i idejni vođa prave 4delni koncert u gradu. polugluvi policajac pokušava da ih ulovi u nepodopštini. ma, pogledajte ovaj ludi film. slatko sam se smejao

 

"Sound of Noise"

Link to comment

Odgledao dva Japanca:

 

The Face of Another (1966)

 

tanin-no-kao-1966.png

 

Kariraka koja mi je falila u lancu Eyes without a face, Koža u kojoj živim i Sveti Motori

 

-

 

Vengeance is Mine (1979)

 

fukush-suru-wa-ware-ni-a.png

 

Za ovo mi se čini da neodoljivo crpi inspiraciju iz Malikovog Badlands

 

-

 

Dva domaća:

 

 

Falsifikator (2013)

 

Markovića je vreme očigledno pregazilo i uopšte ne komunicira sa sadašnjim trenutkom, iako je povremeno smešan.

 

-

 

Varvari (2014)

 

Još jedan lažni "navijački" film. Nešto kao loš miks Klipa i Šišanja. Nemam pojma, mislim da je ova tema veoma zahvalna za eksploataciju, a da su svi živi ispromašivali sa poentom, samozadovoljno uživajući u preteranom dramatizovanju, nauštrb akcije.

 

-

 

I dva severnjaka:

 

 

Pelle the Conqueror (1987)

 

pelle-erobreren-1987.png

 

O težini imigrantskog života i uzdizanju kroz isti.

 

-

 

 Character (1997)

 

karakter-1997.png

 

Ovo već ima određeni ritam i taj neki optimizam koji je neizbežan. Inače, oba su dobila Oskare za najbolji strani.

Edited by ultra plasticni
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...