Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Get_On_Up_poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt2473602/

 

Chadwick Boseman je apsolutno fantastican kao James Brown, sjajno je oziveo legendu. Film je uglavnom fokusiran na JB-evu muzicku karijeru, tako da dosta vremena otpada na nastupe koji su odlicno snimljeni. Postoje manjkavosti u pripovedanju, preko mnogih stvari se povrsno preslo (Brownovi odnosi sa muzicarima u bendu, zenama, drustvena angazovanost, koriscenje droge, itd), tako da u svakom slucaju ne daje kompletnu sliku Jamesove licnosti, vec onako holivudski razblazenu.

 

Zato kao double feature treba gledati u paketu sa dokumentarcem Mr. Dynamite: The Rise of James Brown. Oba filma producirao je Mick Jagger..

Link to comment

 

U čemu je ta "vrhunska egzekucija"? (osim ajde u tom smislu da je za dobru glumu uvek zaslužan i reditelj). Mislim, nije sad da je došao na tuđ scenario koji ne valja, pa da je uspeo da iz toga izvuče maksimum, nego je sam pisao, sam pao, sam se ubio.

 

 

 

Tako su mogli i da opravdaju to što se dešava recimo time da se najeo pečuraka, pa je uvideo na pečurkama da mu je život laž i sad hoće da izađe iz toga. :) Mada nije baš ni da hoće da izađe, voli ženu, ali je morao da joj prijavi usputni one night stand koji "ne znači ništa". Zašto? Da bi rešio nešto između sebe i nekog oca za kog ni ne znamo da li je živ? C'mon, ljudi koji imaju decu i srećnu porodicu će učiniti sve samo da to održe, a ovde imamo razjebavanje porodice da bi se on mentalno, ili simbolički obračunao sa ocem (u sebi). Koliko je to papirnata dramaturgija.... Nego je falila ta treća linija koja će ga prikazati kao porodičnog čoveka, pa hajde da se budži nešto. U principu, koliko je Hardijevu ulogu bilo teško igrati, toliko je lako bilo igrati njegovu ženu kad mu priča nešto u stilu "Jel' ti čuješ sebe šta mi govoriš?"

Tog oca nema nigde u filmu, niti mi imamo blagu predstavu o njihovom odnosu, osim kroz te uopštene monologe (ti njegovi "razgovori" s ocem su toliko somnabulni sa stanovišta osećaja za istinu, to da bi neko tako pričao sam sa sobom u kolima, i to u takvoj frci - ja se stvarno divim Hardiju šta on može kao glumac da iznese, stvarno je car).

Osim toga ovo - "dobar momak, dobar radnik, dobar muz, dobar otac, ideal srednje klase" je samo po sebi šarena laža, al' ajd' sad da ne ulazim u to. Ono što je interesantno u stvari je da je Locke počeo film kao sve to, razbucao zbog sukoba s ocem, i na kraju ostao isto.

 

edit - eh, da - nadam se da shvatate da se odnos između dva druga problema (posao i rođenje deteta) - dve stvari koje ne može da nikako odloži bazira na slučajnosti.

 

Hardy je izneo odlicno napisan lik (sto je i bio razlog da prihvati ulogu). Tebi se ocigledno ne svidja odluka koju je doneo Ivan Locke, fine by me, ali ona nije  sumanuta. Naprotiv. Covek je odlucio da preuzme odgovornost i uradi pravu stvar. A to je da se nadje zeni koja ce mu roditi dete, kojoj nista u zivotu do tada nije polazilo od ruke i koja nema na koga da se osloni. Ako on to ne uradi, ko ce? Da, zbog te odluke ce dobiti otkaz, verovatno znaci i kraj braka, ali kad neko radi nesto za sta potpuno veruje da je ispravno, covek moze da ima samo postovanje.

 

Nacin na koji je film snimljen, to sto drzi tenziju sve vreme, sto je gledalac postavljen na suvozacevo mesto i takodje sve vreme prozivljava licnu dramu glavnog lika, cini egzekuciju price besprekornom. Ono sto je Knight zamislio, uspeo je da ostvari..

Link to comment

Hardy je izneo odlicno napisan lik (sto je i bio razlog da prihvati ulogu). Tebi se ocigledno ne svidja odluka koju je doneo Ivan Locke, fine by me, ali ona nije  sumanuta. Naprotiv. Covek je odlucio da preuzme odgovornost i uradi pravu stvar. A to je da se nadje zeni koja ce mu roditi dete, kojoj nista u zivotu do tada nije polazilo od ruke i koja nema na koga da se osloni. Ako on to ne uradi, ko ce? Da, zbog te odluke ce dobiti otkaz, verovatno znaci i kraj braka, ali kad neko radi nesto za sta potpuno veruje da je ispravno, covek moze da ima samo postovanje.

 

Nacin na koji je film snimljen, to sto drzi tenziju sve vreme, sto je gledalac postavljen na suvozacevo mesto i takodje sve vreme prozivljava licnu dramu glavnog lika, cini egzekuciju price besprekornom. Ono sto je Knight zamislio, uspeo je da ostvari..

Pa sad, film nekome drži tenziju, a nekome boga mi i ne.

 

Sve je to lepo što je on odlučio da napravi pravu stvar, samo ne znam zbog čega je baš u toku te vožnje morao da ženi saopšti da čeka dete s drugom ženom. I rekoh već - čista je slučajnost što mu se isti dan rađa dete i što ima najgrandiozniji i najbitniji posao. A to ne može biti scenaristički dobro.

 

Ako mi se šta ne sviđa, to je sam glavni lik - sjajni heroj (neimar, bre) koji multitaskuje sa skupe telefonske naprave iz svojih skupih kola. To mi se nikako ne sviđa, ne vidim ništa naročito dobro u tome. Mada se mora priznati da ga Hardy odlično igra.

Link to comment

Pa sad, film nekome drži tenziju, a nekome boga mi i ne.

 

Sve je to lepo što je on odlučio da napravi pravu stvar, samo ne znam zbog čega je baš u toku te vožnje morao da ženi saopšti da čeka dete s drugom ženom. I rekoh već - čista je slučajnost što mu se isti dan rađa dete i što ima najgrandiozniji i najbitniji posao. A to ne može biti scenaristički dobro.

 

Ako mi se šta ne sviđa, to je sam glavni lik - sjajni heroj (neimar, bre) koji multitaskuje sa skupe telefonske naprave iz svojih skupih kola. To mi se nikako ne sviđa, ne vidim ništa naročito dobro u tome. Mada se mora priznati da ga Hardy odlično igra.

 

Nemam ja nista protiv sto se tebi ne svidja Locke, svako ga dozivljava na svoj nacin, ali filmu se objektivno nema sta bitno zameriti, sto je i razlog da je visoko ocenjen..

 

I zasto bi bio scenaristicki "propust" sto se sve desava istog dana? Bas prija pogledati nekonvencionalno pripovedanje, a ne da se cela ova prica razvlaci na klasican nacin..

Link to comment

neubedljiv je Locke. nepotrebni telefonski razgovori zbog publike. ako je već odlučio da bude kamikaza film je trebao da traje 15 minuta. nema šanse da je takav stručnjak za beton sjebao svoj lajf za jedno veče.

Link to comment

Pa sad, film nekome drži tenziju, a nekome boga mi i ne.

 

Sve je to lepo što je on odlučio da napravi pravu stvar, samo ne znam zbog čega je baš u toku te vožnje morao da ženi saopšti da čeka dete s drugom ženom. I rekoh već - čista je slučajnost što mu se isti dan rađa dete i što ima najgrandiozniji i najbitniji posao. A to ne može biti scenaristički dobro.

 

Ako mi se šta ne sviđa, to je sam glavni lik - sjajni heroj (neimar, bre) koji multitaskuje sa skupe telefonske naprave iz svojih skupih kola. To mi se nikako ne sviđa, ne vidim ništa naročito dobro u tome. Mada se mora priznati da ga Hardy odlično igra.

 

 

докле ћеш да понављаш ову бесмислицу, та коинциденција не умањује ни мало уверљивост филма.

Edited by 3opge
Link to comment

nisam siguran da li postoji topik o svođenju računa spram najboljih ostvarenja u prethodnoj godini, nije ni važno --- meni ovaj (ponovo ga gledah sinoćke, odatle i asocijacija) za 17 kopalja iznad svih drugih

MV5BMTg5MTE2NjA4OV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTUy

Link to comment

 

I zasto bi bio scenaristicki "propust" sto se sve desava istog dana? Bas prija pogledati nekonvencionalno pripovedanje, a ne da se cela ova prica razvlaci na klasican nacin..

 

 

докле ћеш да понављаш ову бесмислицу, та коинциденција не умањује ни мало уверљивост филма.

Prijatelji, rođaci. :) Zaplet mora da bude neumitan, da bude tako da je baš to moralo da se dogodi. I da tako bude od početka do kraja filma u svemu, u idealnom slučaju. Uzmite neki dobar triler, evo, ne znam - LA Confidential (pretpostavljam da se slažete da je to dobar triler) pa probajte da nađete tako bitnu slučajnost u zapletu. Naravno, nema idealnih filmova (ok, možda ih gotovo nema), i svakom se da naći neki sitniji flow, ali oni su ovde ogromni, na nivou osnovne postavke priče, konstruisana je uz pomoć slučajnosti i njegovog nepotrebnog priznanja ženi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...