Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

fury 6/10

nako. sem scene za ručkom ništa vredno pažnje. od rajanovog spašavanja i uvodne bitke ništa novo se nije pojavilo što se samih bitaka tiče, a da nije već viđeno. prosek.

Link to comment

Merry Frigin Christmas - pokojni Robin Vilijams je ovde odigrao čudnu ulogu /cinični otac/. Fakat je da svi kopiraju Modern Family fazon kad dodje do porodičnih komedija. plus igra onaj debeli retard sa naočarima iz Hot Tube Time Machine koga bi štipao za sise dok ne provrišti ko devojčica. Gde nalaze ove nove generacije komičara, nije mi jasno - sve sam kreten do kretena.  :frust:

 

+1

Link to comment

Locke

Slabašan film, čista konstrukcija, čija (bar) trećina plota odlazi na neverovatnu ideju da bi neko ničim izazvan priznao neverstvo ženi u takvoj situaciji. I kakav je samo Locke - uzoran građevinac koji za deset godina na poslu nije ništa loše napravio, koji se sažalio na neku nesrećnicu i napravio grešku zbog koje mu se život sad raspada, koga mogu da tronu samo sinove priče o fudbalu, itd. Sve u svemu :puke:

 

Za Hardija solo :Hail:  zato što i od ovakvog može da napravi film koji izdržiš do kraja. Scene njegovih monologa su flagrantan primer glumca koji uspeva da napravi nešto u gotovo bezizlaznoj situaciji.

Link to comment

Viša sila.

Studentska vežba. Poseri se u sneg i život u šes kadrova.  

 

Truman show. Keri mi je negledljiv. Zakačio sam i Liar liar posle, delovalo da je isti film u pitanju. Ista poza, isti krevelj. 

 

Labyrinth 1986. Ne vredi, prošlo vreme, prošla magija lutke su baš krpene. 

 

Prisoners na tv. Fin triler, dobra ekipa. Super kako Džilenhal žmirka.

 

Hungergames. traljava gluma, slabo razradjeno, al saker sam za takve price te sam periferno gledao i drugi deo, i bi mi žao kad videh da je treći skinut sa repertoara.

 

Gone girl. Aflek mi je ogavan, iskrivljen onako, ko znak pitanja koji se kreće kroz film. Malo rašomonskih fora, malo zjapećih rupa logičkih, al opet gledljivo sranje i ne odustaneš pre kraja.

 

Pogledao Social Network posle i dokazalo se opet da bez neke velike price tip pravi gledljivu vožnju.  

Link to comment

Locke

 

Slabašan film, čista konstrukcija, čija (bar) trećina plota odlazi na neverovatnu ideju da bi neko ničim izazvan priznao neverstvo ženi u takvoj situaciji. I kakav je samo Locke - uzoran građevinac koji za deset godina na poslu nije ništa loše napravio, koji se sažalio na neku nesrećnicu i napravio grešku zbog koje mu se život sad raspada, koga mogu da tronu samo sinove priče o fudbalu, itd. Sve u svemu :puke:

 

Za Hardija solo :Hail:  zato što i od ovakvog može da napravi film koji izdržiš do kraja. Scene njegovih monologa su flagrantan primer glumca koji uspeva da napravi nešto u gotovo bezizlaznoj situaciji.

 

Ne raspada se njemu zivot kao takav, vec mu se raspada savrseno uredjeni zivot (u kom je on dobar momak, dobar radnik, dobar muz, dobar otac, ideal srednje klase) koji je izgradio da bi pobegao od svoga oca (ako razumes sta hocu da kazem, da ne spojlerisem sad). A ovaj neplanirani dogadjaj koji mu rusi taj svet on shvata kao stvarnu priliku da se udalji od slike svoga oca, a ne sve ono sto je do tad ziveo. I sve to Tom Hardy fantasticno pripoveda svojom glumom. 

 

Mislim, Locke jeste filmska vezba (ili kako god se to vec zove) ili deluje da je tako zamisljen, ali je glavni glumac, pre svega, uspeo da to podigne na jedan visi nivo i napravi film od toga. 

Link to comment

Odgledao prva 2 dela Harry Pottera (obnavljam gradivo) :)

Bas je zabavno ^_^ 

covece, takva sam paljevina na svet magije i epske fantastike, bilo da je u pitanju Harry ili omiljeni mi LOTR

... ovaj nas svet je dosadan, meh.

Link to comment

Locke

 

Slabašan film, čista konstrukcija, čija (bar) trećina plota odlazi na neverovatnu ideju da bi neko ničim izazvan priznao neverstvo ženi u takvoj situaciji. I kakav je samo Locke - uzoran građevinac koji za deset godina na poslu nije ništa loše napravio, koji se sažalio na neku nesrećnicu i napravio grešku zbog koje mu se život sad raspada, koga mogu da tronu samo sinove priče o fudbalu, itd. Sve u svemu :puke:

 

Za Hardija solo :Hail:  zato što i od ovakvog može da napravi film koji izdržiš do kraja. Scene njegovih monologa su flagrantan primer glumca koji uspeva da napravi nešto u gotovo bezizlaznoj situaciji.

 

Locke je primer sjajne egzekucije. Hardy je svoj glumacki posao odradio vrhunski, ali nista ne bi vredelo da Knight nije bio na visini zadatka kao reditelj..

Link to comment

Locke je primer sjajne egzekucije. Hardy je svoj glumacki posao odradio vrhunski, ali nista ne bi vredelo da Knight nije bio na visini zadatka kao reditelj..

 

 ...i kao scenarista. Mozda sam bio malo pregrub, egzekucija je komplet na nivou. I glumci koji su dali samo svoje glasove su takodje dobri. 

Link to comment

Le Passehttp://www.imdb.com/title/tt2404461/?ref_=nv_sr_1Farhadi nastavlja da pravi odlične filmove. Ovog puta je radnja po prvi put van granica Irana, u Francuskoj. Izuzetna drama, apsolutna preporuka.

maločas sam odgledao film. zaista, izuzetna porodična drama žene, njenog sadašnjeg bivšeg muža, budućeg muža, troje dece i još par ljudi. sjajno urađen film i, moja bezrezervna preporuka

Link to comment

Locke je primer sjajne egzekucije. Hardy je svoj glumacki posao odradio vrhunski, ali nista ne bi vredelo da Knight nije bio na visini zadatka kao reditelj..

 

U čemu je ta "vrhunska egzekucija"? (osim ajde u tom smislu da je za dobru glumu uvek zaslužan i reditelj). Mislim, nije sad da je došao na tuđ scenario koji ne valja, pa da je uspeo da iz toga izvuče maksimum, nego je sam pisao, sam pao, sam se ubio.

 

 

Ne raspada se njemu zivot kao takav, vec mu se raspada savrseno uredjeni zivot (u kom je on dobar momak, dobar radnik, dobar muz, dobar otac, ideal srednje klase) koji je izgradio da bi pobegao od svoga oca (ako razumes sta hocu da kazem, da ne spojlerisem sad). A ovaj neplanirani dogadjaj koji mu rusi taj svet on shvata kao stvarnu priliku da se udalji od slike svoga oca, a ne sve ono sto je do tad ziveo. I sve to Tom Hardy fantasticno pripoveda svojom glumom. 

 

Mislim, Locke jeste filmska vezba (ili kako god se to vec zove) ili deluje da je tako zamisljen, ali je glavni glumac, pre svega, uspeo da to podigne na jedan visi nivo i napravi film od toga.

 

Tako su mogli i da opravdaju to što se dešava recimo time da se najeo pečuraka, pa je uvideo na pečurkama da mu je život laž i sad hoće da izađe iz toga. :) Mada nije baš ni da hoće da izađe, voli ženu, ali je morao da joj prijavi usputni one night stand koji "ne znači ništa". Zašto? Da bi rešio nešto između sebe i nekog oca za kog ni ne znamo da li je živ? C'mon, ljudi koji imaju decu i srećnu porodicu će učiniti sve samo da to održe, a ovde imamo razjebavanje porodice da bi se on mentalno, ili simbolički obračunao sa ocem (u sebi). Koliko je to papirnata dramaturgija.... Nego je falila ta treća linija koja će ga prikazati kao porodičnog čoveka, pa hajde da se budži nešto. U principu, koliko je Hardijevu ulogu bilo teško igrati, toliko je lako bilo igrati njegovu ženu kad mu priča nešto u stilu "Jel' ti čuješ sebe šta mi govoriš?"

Tog oca nema nigde u filmu, niti mi imamo blagu predstavu o njihovom odnosu, osim kroz te uopštene monologe (ti njegovi "razgovori" s ocem su toliko somnabulni sa stanovišta osećaja za istinu, to da bi neko tako pričao sam sa sobom u kolima, i to u takvoj frci - ja se stvarno divim Hardiju šta on može kao glumac da iznese, stvarno je car).

Osim toga ovo - "dobar momak, dobar radnik, dobar muz, dobar otac, ideal srednje klase" je samo po sebi šarena laža, al' ajd' sad da ne ulazim u to. Ono što je interesantno u stvari je da je Locke počeo film kao sve to, razbucao zbog sukoba s ocem, i na kraju ostao isto.

 

edit - eh, da - nadam se da shvatate da se odnos između dva druga problema (posao i rođenje deteta) - dve stvari koje ne može da nikako odloži bazira na slučajnosti.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

maločas sam odgledao film. zaista, izuzetna porodična drama žene, njenog sadašnjeg bivšeg muža, budućeg muža, troje dece i još par ljudi. sjajno urađen film i, moja bezrezervna preporuka

Dobar, Farhadi ume znalački da ga zapetlja, Razvod mi je nešto bolji, ali i ovaj film mu je na mestu.

Link to comment

Truman show. Keri mi je negledljiv. Zakačio sam i Liar liar posle, delovalo da je isti film u pitanju. Ista poza, isti krevel

If i may, ta dva filma imaju malo zajedničkog, skoro pa ništa osim Kerija.

 

The Drop, dobar. Malo sporiji ali zahvaljujući Hardiju i Gandolfiniju i dobrom kraju skroz iznad proseka. Priča nije spektakularna, ali dobar casting čini čuda, kao i način na koji je ispričana. Bilo mi je baš tužno gledati Gandolfinija u poslednjem filmu.

 

Nevezano za film, ono kuče je jedno od najlepših koje sam ikad video. :)

Link to comment

Ih, pa Schoenaerts je bio mnogo bolji od debelog Soprana.

 

Terijerčić je puki jeftin trik da se nacrta gledaocu sa još jeftinijom ulaznicom. Čitav efekat šteneta, mogao je da se plasira na elegantniji i suptilniji način. Naročito sa glumčinom kakav je Hardy, to bi bio zicer. Sa druge strane, ambijent nekdašnjeg Bruklina skroz ubedljiv.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...