Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

njega ne mogu da smislim tako da preskacem.

 

Benedicta? Ne znam, meni je on jedan od omiljenijih glumaca zadnjih godina :D

 

I realno, razvalio je ulogu. Uopste se ne bih iznenadio da Oskar ove godine zavrsi bas u njegovim rukama.

Link to comment

The Judge (2014)

 

Sudska drama reditelja filma Wedding Crashers sa Robertom Downeyem, Duvallom, Verom Farmiga, Billy Bob Thortonom i D'Onofriom. Na kraju, jedva da je sudska uopšte, jedva je da je išta posebno, takođe. Film je pristojan, ali previše je u njemu kičerajski jeftinih fenomenoloških trikova, koji igraju na kartu uhodanih spojeva preko stereotipa o porodičnim odnosima: omiljeno-neomiljeni sin, nečija-ničija ćerka, strog otac, dete buntovnik; glavne porodice u malom mestu u Indijani, krupna zverka od potomka u Čikagu, hendikepirani najmlađi brat i nesuđeni bejzbol igrač. Poigravanje sa motivom, i dramskim i arhetipskim, povratka kući kao i možda malo čudnije asocijacije na druga dela, sve je to malo i nedovoljno. Da se pogledati, nije ništa posebno, kada se uzme ko je sve radio na filmu.

 

The Grand Budapest Hotel (2014)

 

Niko me ne tera da volim filmove Wesa Andersona niti imam društvenih intresa da tako činim, tako da spadam u onu grupu ljudi kojoj on nije posebno značajna pojava. Gledao sam ga samo zbog silnih nominacija koje je dobio u poslednjih mesec dana, inače ne bih gubio vreme sa ovim njegovim filmom i ništa time ne bih izgubio.

Link to comment

Pogledah taj The Drop. Sta znam, meni bio ok, mada vidim i hejta po forumu. Nije to sad neko remek delo, ima dosta rupa u scenariju, ali dovoljno je da je Gandolfini pricao u ogledalo 90 minuta i ja bih uzivao. Ako se ne varam ljudinin poslednji film koji je snimio :cry:

 

Hardy se fino potrudio sa NY akcentom, mada ne bas njegovo najbolje izdanje. Zato je Belgijanac u ozbiljnom naletu.

 

Meni delovao kao bleda kopija ovog filma. Možda po atmosferi, najviše. Ali mi je KTS 10 puta bolji!

Link to comment

Novogodišnji filmski maraton:

 

The Judge

Nije ono što sam očekivao ali, na kraju, i nije toliko loš. 6-7/10

 

The Guest

Tako je dobro počeo, konačno sam mislio da će ovo biti jedan od filmova koji će, po mom mišljenju, dobiti ocenu 10/10 a onda su na kraju usrali motku! Dve trećine filma savršen a poslednja trećina bulja! Zbog toga samo 7/10

 

A Walk Among The Tombstones

Another LiamNeeson-kicks-ass movie. Pa ne baš ali dovoljno da se jednom pogleda i obriše.

 

Force Majeure

Uf! Just what the doctor ordered! 9.5/10

 

Prisoners

Nikako da stigne na red, ali je zato lepo legao! Čak mi ni Gyllenhaal nije toliko išao na živce. Neki delovi su već viđeni ali nije smetalo. 9/10

Link to comment

The Guest

Tako je dobro počeo, konačno sam mislio da će ovo biti jedan od filmova koji će, po mom mišljenju, dobiti ocenu 10/10 a onda su na kraju usrali motku! Dve trećine filma savršen a poslednja trećina bulja! Zbog toga samo 7/10

 

 

Ako je trećina sa onakvim 1 epilogom u sobi ogledala, dimnih mašina, i olskul elektro zvukova loša - ja ne želim da poznajem dobre!  :sleep:

Da moram film da opišem u jednoj reči ta reč bi definitivno bila badass.  :misko:

Edited by Ruxin
Link to comment

The Drop (2014)

 

Lehane, pisac Bostona, smešta radnju ovog krimića u Bruklin, čini se imajući u svesti, smrću glavnog junaka okončanu, priču iz njihovog Bostona, ovekovečenu u filmu The Friends of Eddie Coyle (1973). Iluzija prijateljstva sitnog bostonskog gangstera Eddie Coyla odavno je prestala biti čak i motiv koji bi se pobijao. Mrtvi gangster, baš kao i mrtvi western junak Eastwoodov, ovde vaskrsava u svetu posle apokalipse sopstvenog žanra. Kao što su njujorčani odlazili u Boston posle tragedije 11. septembra, tako i Lehane simbolično i ironično prelazi u Njujork, otkrivajući tamo mafiju čečensku, nacionalnosti osoba odgovornih za teorističko dizanje u vazduh cilja u bostonskom maratonu.

 

Sa mnogo specifičnog osećaja za istoriju jednog univerzuma i odnosa, ovaj film bi se mogao nazvati i osveta Eddieja Coylea, kada bi se Eddie stvarno svetio, kada bi uopšte više i živeo stvarno u svetu društvenih odnosa koje su prezrele mahom ljudskost u ime ljigavog licemerja i sitnosopstveničkog preživljavanja na strukturalne elemente svedenih iluzija od ljudi.

 

Šta će čoveku prijatelji, kada ima psa i pištolj, na kraju možda dobije i devojku.

Link to comment

Ako je trećina sa onakvim 1 epilogom u sobi ogledala, dimnih mašina, i olskul elektro zvukova loša - ja ne želim da poznajem dobre!  :sleep:

Da moram film da opišem u jednoj reči ta reč bi definitivno bila badass.  :misko:

 

Ali nikakvo objašnjenje na kraju nismo dobili!

 

 

Zašto je morao sve da ih pobije? Ko je on? What da fuck???

 

Link to comment

Odbegli vojni eksperiment. Familiju je morao da rokne jer mu je "program" takav da po svaku cenu stiti sebe i svoj identitet, protiv toga ne moze kako rece gestov doktor lumis. Ove pre toga uglavnom jer jer je hteo da pomogne "ali se situacija iskomplikuje" :D. Kapiram da te ovi odgovori ne zadovoljavaju previse ali ovo stvarno nije film da se shvati savrseno ozbiljno. Mislim savet srednjoskolcu kojeg maltretitaju bese nesto tipa - idi im zakolji porodice na spavanju i zapali kucu, sta je najgore sto mogu da urade? :Hail:

Edited by Ruxin
Link to comment

sinoć na HBOu pledao "gravitaciju". em nije tema koja me zanima, em mi je bezvezno komjutersko pomaganje u filmu, em ne volim sandru bulok, em mi se na vrh spolovila popeo kluni (pre neki dan nas je neka TV počastila klunijem kao spasavaocem slika). bez veze.

Link to comment

 

Odbegli vojni eksperiment. Familiju je morao da rokne jer mu je "program" takav da po svaku cenu stiti sebe i svoj identitet, protiv toga ne moze kako rece gestov doktor lumis. Ove pre toga uglavnom jer jer je hteo da pomogne "ali se situacija iskomplikuje" :D. Kapiram da te ovi odgovori ne zadovoljavaju previse ali ovo stvarno nije film da se shvati savrseno ozbiljno. Mislim savet srednjoskolcu kojeg maltretitaju bese nesto tipa - idi im zakolji porodice na spavanju i zapali kucu, sta je najgore sto mogu da urade? :Hail:

 

 

 

Svideo mi se taj deo gde je hteo da pomogne i sto jebe kevu svima koji pokusaju da ga zajebu. I taj savet mi se isto dopao, ne kažem.... ali da su malo bolje osmislili taj kraj, po mom mišljenju, bio bi savršen film. Da su (na primer) oni došli po njega, on pokušao da pobegne, shootout.... i da su ga na kraju ubili i da je on umirao, držeći kevu za ruku, rečima "žao mi je što nisam više mogao da učinim" - meni bi bilo sasvim dovoljno..... ovo mi je bezveze što je on ubio i kevu i ćaleta i ceo onaj restoran i još je krenuo na klince.... ne znam.... zapravo si u pravu - odgovori me nisu previše zadovoljili :)

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...