Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

@Lancia, Kobni

Ne znam sta ste toliko videli u "Oblacima Sils Marije" niti u Kristen Stjuart :/ Sve mi nesto nije odgovaralo u filmu, jos se dobro ismejasmo svi tokom pastoralnih scena koje su sekle atmosferu, sem dve bakice koje su ocito dosle da bi uzivale u prirodi :)

Da li vam je lincoidan odnos glumice prema asistentkinji ili ta cela atmosfera? Meni deluje da je navedeno lose-lincoidno..

Inace sam imala dejavu sve vreme tokom gledanja, mora da sam nesto slicno nekad gledala

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

@Lancia, Kobni

Ne znam sta ste toliko videli u "Oblacima Sils Marije" niti u Kristen Stjuart :/ Sve mi nesto nije odgovaralo u filmu, jos se dobro ismejasmo svi tokom pastoralnih scena koje su sekle atmosferu, sem dve bakice koje su ocito dosle da bi uzivale u prirodi :)

Da li vam je lincoidan odnos glumice prema asistentkinji ili ta cela atmosfera? Meni deluje da je navedeno lose-lincoidno..

Inace sam imala dejavu sve vreme tokom gledanja, mora da sam nesto slicno nekad gledala

Ujesce te maloja snake za jezik zbog ovako povrsnog gledanja filma:) mene je kupio nenametljiv stil, kojim je sve ispricano - bivse i tajne ljubavi, neumitna prolaznost karijere i zivota, generacijski i statusni jaz, koketiranje filma i stvarnosti (malo je glumaca koji sve to mogu prikazati na najjednostavniji i elegantan nacin kao lice Juliette Binoche)...zasmetao mi kadar sa trans voznjom i izdeljenost filma.

Kristen Stewart je stvarno dobra, ne vidim razloga za:/, jedino ako vuce nesto sto nema veza s ovim filmom.

Link to comment

Zbog površnog gledanja filma oboma će vam doći Kauboj (ne ovaj s foruma) :fantom:

 

Film se zasniva i zavisi od postupaka iz Mulholland dr. Prvo, čitav središnji deo filma i njihove kobajagi probe u pastorali su urađene sa scenom kastinga iz Mullholand dr. na umu. U tom kastingu ima više nivoa - na prvu loptu proba se scena iz nekog budućeg filma, sa iz nepoznatog razloga prematorim partnerom za Betty (koja i nije Betty, već alter-ego koji u svom snu za sebe kreira Diane Selwyn), a iza toga imamo dijalog koji u sebi, u stvari skriva child abuse tematiku i što se, uz pomoć tog začudno prematorog glumca akcentuje. Tako u Clouds of Sils Maria imamo dakle središnji deo filma koji razvija taj postupak, samo što je ovde tema rastanak sa mladošću. Ovaj deo filma dakako nije realističan, jer u pozorištu se ne probaju komadi tako što se glumci izdvoje negde u prirodu da probaju sa svojim asistentima i naravno da probanje predstave sigurno tako ne bi izgledalo. Tu Binoš ide ka tome da se rastane sa samom sobom iz mladosti (da bi igrala drugu, ulogu starije žene u predstavi, a u stvari zbog toga što je u godinama). Sve probanja komada i čitav taj deo treba shvatiti u tom ključu, od "trans vožnje" do kraja tog dela koji se završava tako što Kirsten Stewart samo nestane (kao Rita/Camilla Rhodes na kraju sna u Mulholland dr.) i više se nikad ne pojavi u filmu. Scena trans vožnje je tu jer Kirsten Stewart (kao i Rita/Camilla Rhodes na samom početku Mulholland dr.) treba da bude ubijena, samo simbolično, odnosno "ima probleme u putu". I na kraju ta kičasta pastorala je verovatno tu kao mesto radnje jer predstavlja jednu vrstu generacijskog kiča za generaciju koja je volela Pesmu Evrovizije i gledala Bečki koncert 1. januara u podne. Dakle, generaciju kojoj pripada Binoš. Još je jako zanimljivo i korišćenje Kirsten Stewart kao nove zvezde Twilight Saga i sličnih filmova, i mlade glumice koja je baš to - dvojnica realne Kirsten Stewart.

Film je podeljen na tri dela, tačno primećeno - u prvom delu imamo paljenje starog plamena iz mladosti Binoš, drugi deo je ovo iz prethodnog pasusa, dok je treći deo današnjica u kojoj ostarela Binoš više nije glavna glumica, ni u predstavi, ni u samom filmu, gde je prinuđena da statira u scenama gde dominiraju problemi nove mlade zvezde. I kao epilog tu je ipak uteha - nekome je ipak potrebna upravo takva matora, kakva je sada.

Link to comment

Ujesce te maloja snake za jezik zbog ovako povrsnog gledanja filma:) mene je kupio nenametljiv stil, kojim je sve ispricano - bivse i tajne ljubavi, neumitna prolaznost karijere i zivota, generacijski i statusni jaz, koketiranje filma i stvarnosti (malo je glumaca koji sve to mogu prikazati na najjednostavniji i elegantan nacin kao lice Juliette Binoche)...zasmetao mi kadar sa trans voznjom i izdeljenost filma.

Kristen Stewart je stvarno dobra, ne vidim razloga za:/, jedino ako vuce nesto sto nema veza s ovim filmom.

 

Simpa bakice su svaki put ispustile "aaah" kada bi krenule pastoralne scene, posle tokom filma shvatismo da je jedna i posetila to podrucje pa se valjda priseca.. ;D Naravno da te scene imaju svoju ulogu, nisam to sporila.

Manje vise sve ovo o cemu pricas sam i videla ali ne da mi je to film pokazao, nego kao da je hteo to da pokaze ali se vise uzdao u to da smo mi u publici apriori shvatili o cemu je rec, nudge nudge wink wink pa malo atmosferizovao to. Generalni utisak mi da je da prosto svasta tu nesto fali. Mozda mora i da mi se slegne, gledala sam ga sinoc i dala fine pare za nj.

 

:/ je za ceo film, valjda sam vise ocekivala. A jos i volim Binosovu. Poslednje gde sam je gledala je bilo u Kopiji i tamo je bila u punoj snazi, ovde za mene ne.

 

# Dobro sad ovo lepo tumacenje filma od strane kobnog daje malo vise na snazi, ali sam i dalje meh

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Zbog površnog gledanja filma oboma će vam doći Kauboj (ne ovaj s foruma) :fantom:

 

Film se zasniva i zavisi od postupaka iz Mulholland dr. Prvo, čitav središnji deo filma i njihove kobajagi probe u pastorali su urađene sa scenom kastinga iz Mullholand dr. na umu. U tom kastingu ima više nivoa - na prvu loptu proba se scena iz nekog budućeg filma, sa iz nepoznatog razloga prematorim partnerom za Betty (koja i nije Betty, već alter-ego koji u svom snu za sebe kreira Diane Selwyn), a iza toga imamo dijalog koji u sebi, u stvari skriva child abuse tematiku i što se, uz pomoć tog začudno prematorog glumca akcentuje. Tako u Clouds of Sils Maria imamo dakle središnji deo filma koji razvija taj postupak, samo što je ovde tema rastanak sa mladošću. Ovaj deo filma dakako nije realističan, jer u pozorištu se ne probaju komadi tako što se glumci izdvoje negde u prirodu da probaju sa svojim asistentima i naravno da probanje predstave sigurno tako ne bi izgledalo. Tu Binoš ide ka tome da se rastane sa samom sobom iz mladosti (da bi igrala drugu, ulogu starije žene u predstavi, a u stvari zbog toga što je u godinama). Sve probanja komada i čitav taj deo treba shvatiti u tom ključu, od "trans vožnje" do kraja tog dela koji se završava tako što Kirsten Stewart samo nestane (kao Rita/Camilla Rhodes na kraju sna u Mulholland dr.) i više se nikad ne pojavi u filmu. Scena trans vožnje je tu jer Kirsten Stewart (kao i Rita/Camilla Rhodes na samom početku Mulholland dr.) treba da bude ubijena, samo simbolično, odnosno "ima probleme u putu". I na kraju ta kičasta pastorala je verovatno tu kao mesto radnje jer predstavlja jednu vrstu generacijskog kiča za generaciju koja je volela Pesmu Evrovizije i gledala Bečki koncert 1. januara u podne. Dakle, generaciju kojoj pripada Binoš. Još je jako zanimljivo i korišćenje Kirsten Stewart kao nove zvezde Twilight Saga i sličnih filmova, i mlade glumice koja je baš to - dvojnica realne Kirsten Stewart.

Film je podeljen na tri dela, tačno primećeno - u prvom delu imamo paljenje starog plamena iz mladosti Binoš, drugi deo je ovo iz prethodnog pasusa, dok je treći deo današnjica u kojoj ostarela Binoš više nije glavna glumica, ni u predstavi, ni u samom filmu, gde je prinuđena da statira u scenama gde dominiraju problemi nove mlade zvezde. I kao epilog tu je ipak uteha - nekome je ipak potrebna upravo takva matora, kakva je sada.

Huh, svaka cast, Kobni. Nisam gledao Mulholland dr, ali bez obzira, dobro si ovo skockao. Bas me zanimaju kritike za ovaj film, da vidim da li ga jos neko ovako tumaci.

Link to comment

Kak neko nije gledao Mulholland drive, bez konkurencije najbolji Lynchov (meni barem)?

 

Dva dana nisam mogao sebi da dođem od utisaka, skoro sam ga ponovo gledao (posle nekih 7, 8 godina) i ista priča. Antologijskascena u kabareu silencio, Naomi Watts nikad bolja i kao bonus jedna od najboljih lezbo scena ikada na filmu, uz naravno tipičan Linčovski tip naracije koji je u MD dosegao svoj zenit. Perfektan film.

 

Pišem ovo čisto kao preporuku za one koji ga nisu šacnuli. Film je stvarno redak, redak kvalitet.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

juče sam na TV odgledao "HER". nije me oborilo s nogu. gotovo da i nije sci-fi, skoro sve je već tu, oko nas. naročito ljudi na ulici koji pričaju u bradu.

 

da je ovo bilo u papirnoj varijanti, u izdanju "kentaur" ili "sirius" pre 40 godina, bilo bi zaista sci-fi. priča inače liči na bredberijevo pisanje. da feniks mi je bio iritantan izgledom. dobro, jaka 7/10

 

maločas sam izvadio disk jedne starine. "quadrophenia". dobar stari film sa 30 i kusur mlađim stigom i vinstonom. mislim da sam to jednom napisao. engleski buntovnik bez razloga.

Link to comment

primljeno k znanju. obavestiću dobavljača.

 

nego, upravo sam odgledao na HBO "čuvare nasleđa", klunijev film sa gomilom holivudskih zvezdica o pronalaženju.........

da ne dužim, sranje neviđeno. kluni režiser, kluni scenarista, kluni u jednom momentu reče "nije da sam samo zgodan". ne sećam se da sam skoro gledao nešto gluplje.

 

laku noć

Link to comment

gledo filipa marlova tj robert micama.kakav dasa :Hail: .posle godinu dana hteo da zapalim pljugu kad sam njega video kako barata istom njegovom. sarlot rempling :wub:

posle gledao fedoru sa martom keler i holdenom koji je btw senka posle micama.a fedoru sam gledao pre 100 godina tj sad videh da gledah pola filma tad.prava fedora je neoprostivo ...

e kad bi neko sutra pustio sve presednikove ljude svakake bi mu zelje ispunio

Link to comment

Poslednji deo Hobita. Makar ovog puta nisam zaspao u bioskopu, za razliku od drugog dela, gde jesam (dok su se ganjali po Smaugovoj pećini). To što nisam zaspao nije nužno indikator boljeg kvaliteta filma. Moguće je da sam bio odmorniji.

 

Jackson je, sasvim očekivano, uspeo da ne naglasi neke suptilnije kvalitete Tolkienovog pisanja (npr., nežni humor), a da naglasi vulgarniji, burleskniji humor i do bola feudalne, patrijarhalne, i hrišćanske moralne vrednosti. I, naravno, holivudsku akrobatiku i klišee. Ima i jedan "ruka iz groba" trenutak kad mi se baš povraćalo.

 

Uprkos tome, ko voli LOTR svet, neće se loše provesti.

 

Ima jedan fin momenat kad se Elrond, Saruman, Gandalf, marginalno Radagast, i Galadriel potuku sa ring wraiths i Sauronom i

Galadriel totally kicks Sauron's butt

.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...