Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Sta ti je toliko kidanje u tom filmu?

Ne secam se vise svega, pocetak je obecavao ali me je do kraja smorio, bio mi je neujednacen. Mislim da su me pojedine komicne scene i Kang-ho Song drzali do kraja

 

Pa, još sam pod utiskom, ali bih mogao da se složim da je film malo neujednačen. Ali bez obzira na to davno nisam video toliku količinu sjajnih alegorija i poigravanja na eros/tanatos temu. Verovatno da kao horor, ono za plašenje, saspens - razočarava, ali to mi nije bilo toliko bitno. Mnogo mi je važnije što je najveći broj klišea filmova o vampirima rešio na potpuno originalan i svež način. Što je i odgovor Ajantu, da, o vampirima je film.

Link to comment

To je super, to masivno gledanje filmova o vampirima, promišljanje i uočavanje klišea i onda samosvesno pronalaženje originalnih načina da se prevaziđu. To slično kao kinotečki sindrom recimo Tarantina. Ili kada su aleksandrijski bibliotekari vodili stvaranju alegoreza o tome šta rade pastiri i pastirice kada se opuštaju dok čuvaju ovaca...

 

 

 

edit: o-kej, sada vidim da sam napisao "masovno" umesto "masivno". Omaška zbog sagovornika, verovatno  ^_^

Edited by Ajant23
Link to comment

To što rade pastiri i pastirice nikako nije loše, ni realno, a ni kao tema. Za Tarantina ne znam, ne bih ga dovodio u vezu sa Chan Wook Parkom. Ne znam ni za masovno gledanje, sam sam gledao film. :mellow:

Link to comment

Pa, Tarantino ga je lansirao nagradom u Kanu nakon što je Chan Wook Park hvalio njega. Vlajčić je konstatovao da to što ga je Tarantino tako nagradio uopšte nije bilo duhovito...

Link to comment

чим чујем да је филм о вампирима машим се глоговог коца.

оно Џармушево срање нисам успео више од 15 минута да издржим.

Link to comment

Ta dva filma je nemoguće porediti - osim što su o vampirima, ništa ih ne spaja. Jarmushev pristup je kulturološki i njegov film i nije horor, to je prosto još jedan Jarmushev film. Chan Wook Park pravi jedan suštinski horor, koji nema onaj "bu!" element, ali generalno teško da ova podvrsta horora još uvek i može da ga ima. Chan Wook Park nema pandana u svetskoj kinematografiji ( Jarmush ima Kaurismakija :) ). Njegovi mizansceni su toliko duboki i zapanjujuće maštoviti, a pri tom ih ima koliko hoćeš u filmu. Nije to nikakav festivalski film, kako bi Ajant hteo da prikaže, već prosto vrh ovog podžanra, visina koju niko, ni u Holivudu, ni van njega nema šanse da dostigne.

Link to comment

Odgledah film "Oslo, 31. august". Ako ste gledali "Boy A", moglo bi da se kaže da ima sličnosti. 

 

Depresivan film, ali je vredan gledanja - 7,5/10. S tim da je Boy A ipak kvalitetniji.

 

Glavni lik je bivši narkomanski zavisnik koji provede dan van rehabilitacionog centra, kako bi otišao na razgovor za posao. Iako na prvi pogled, kada ga odlgedate, film deluje možda da se zapitate "sou, wtf?!", ipak ima duboku pozadinu. Samo, potrebna je koncentracija. 

 

Iako deluje sporo, film je živ 90 minuta. Možda će vas naterati da razmislite o životu, razlozima, smislu življenja... Preporučujem, svakako.

 

PS Da li je neko gledao Bad Boy Bubby?

Link to comment

Nije to nikakav festivalski film, kako bi Ajant hteo da prikaže, već prosto vrh ovog podžanra, visina koju niko, ni u Holivudu, ni van njega nema šanse da dostigne.

 

Nisam ni gledao film, kao što sam i napisao, a još manje sam ga prikazivao kao festivalski film. Nisam čak ni hteo da ga prikažem kao festivalski film.

 

I, evo, iskreno da ti kažem, baš razmišljam kako je došlo do ovog nesporazuma između nas dvojice.

 

Chan Wook Park pravi jedan suštinski horor, koji nema onaj "bu!" element, ali generalno teško da ova podvrsta horora još uvek i može da ga ima.

 

Nije ni Schwarzenegger mogao da nosi dete odmah u Blizancima, do toga je došlo tek u Junioru...

Link to comment

Ta dva filma je nemoguće porediti - osim što su o vampirima, ništa ih ne spaja. Jarmushev pristup je kulturološki i njegov film i nije horor, to je prosto još jedan Jarmushev film. Chan Wook Park pravi jedan suštinski horor, koji nema onaj "bu!" element, ali generalno teško da ova podvrsta horora još uvek i može da ga ima. Chan Wook Park nema pandana u svetskoj kinematografiji ( Jarmush ima Kaurismakija :) ). Njegovi mizansceni su toliko duboki i zapanjujuće maštoviti, a pri tom ih ima koliko hoćeš u filmu. Nije to nikakav festivalski film, kako bi Ajant hteo da prikaže, već prosto vrh ovog podžanra, visina koju niko, ni u Holivudu, ni van njega nema šanse da dostigne.

Thirst - + milijardu!!!!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...