Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ako sam rekao da je u svakoj ulozi ubica, onda sam to rekao zato što ja mislim da je u svakoj ulozi ubica. Verovatno ti to nikad ne bi palo na pamet :P

Prevrtajući njegove filmove po glavi, ne mogu da ga se setim njega nešto posebno lošeg, možda Book of Eli ili Pelham 123, mada i to jer mi filmovi nisu najbolje legli. Pogledaj dva pre ovog gore, 2 guns i Safe house, klasične krš akcije gde jedino on daje neki kvalitet filmu pa ih čini solidnim, doduše u 2 guns ima Volberga da mu pomaže. 

Ne volim ga ja no kamera...

Link to comment

Ako sam rekao da je u svakoj ulozi ubica, onda sam to rekao zato što ja mislim da je u svakoj ulozi ubica. Verovatno ti to nikad ne bi palo na pamet :P

 

Prevrtajući njegove filmove po glavi, ne mogu da ga se setim njega nešto posebno lošeg, možda Book of Eli ili Pelham 123, mada i to jer mi filmovi nisu najbolje legli. Pogledaj dva pre ovog gore, 2 guns i Safe house, klasične krš akcije gde jedino on daje neki kvalitet filmu pa ih čini solidnim, doduše u 2 guns ima Volberga da mu pomaže. 

 

Ne volim ga ja no kamera...

idi u dupe :fantom:

 

ja se maltene ne secam da je igrao skoro u nekom bas bas dobrom filmu. Ricochet, Fallen.. bas davno.

Link to comment

idi u dupe :fantom:

 

ja se maltene ne secam da je igrao skoro u nekom bas bas dobrom filmu. Ricochet, Fallen.. bas davno.

 

Pa sa tim mogu da se složim, nisu to ne znam kakvi klasici, tačnije nisu ništa što ostaje u sistemu duže od 24 sata. Od ranije pored toga što si naveo, John Q, Training Day, Remember the titans (koji je malo ko gledao, meni super). 

Link to comment

5571_poster_iphone.jpg

 

Fina prica o odrastanju, prvim ljubavima, snalazenju i nesnalazenju, drugarstvu i prijateljstvu. Glavni lik odlican, uverljiv, upecatlji, iskren. Ovaj mali iz Californication takodje dobar. Muzika fina. 

Jaka osmica.

Link to comment

meni je Denzel bio zanimljiva faca kad sam bio klinja. sada izbegavam filmove sa njim jer stalno isto glumi

+1

tako tačno za denzela. on je uvek denzel, nikad nije neko drugi . uvek je neki jak, autoritativni tip, dobar , loš  kako god.  ali odatle da se izmesti ne ume, ili mu samo takve uloge nude

 nikada da odigra npr nekog patetičnog luzera, slabića

Link to comment

Snima jedan film godišnje, uglavnom sarađuje sa malim krugom reditelja: braća Scott, Zwick, Carl Franklin, Fuqua, Spike Lee, već četvrt veka jedna je od najvećih zvezdi Holivuda, stvarno mi ponovo nije jasna ova šala oko njegove glume.

Link to comment

+1

tako tačno za denzela. on je uvek denzel, nikad nije neko drugi . uvek je neki jak, autoritativni tip, dobar , loš  kako god.  ali odatle da se izmesti ne ume, ili mu samo takve uloge nude

 nikada da odigra npr nekog patetičnog luzera, slabića

a sto bi to glumio?

Link to comment

a sto bi to glumio?

pravo je pitanje, a što ne bi? valjda glumac  treba malo da širi raspon tokom karijere.

no nikom ništa, ima ih takvih dosta, nađu svoje šablon i teraju decenijama. dobar je on glumac dok je u svojoj comfort zoni, što bi rekli.

kod denzela mi samo smeta što mu večito lepe taj epitet glumčine.  meni nije.

Link to comment
Ironiya sudby, ili S legkim parom! (TV Movie 1975)

Kultni TV-film za većinu zemalja bivšeg Sovjetskog saveza, a redovno se prikazuje za svaku Novu godinu, od kako je snimljen. Interesantan i sladunjav, a ima i tu tanku ironiju jednog komunističkog života i njegovih vernih graditelja. Međutim slabo je to po nekim mojim merilima, ali može da se uživa u njemu. Doduše prvi deo je daleko bolji, a moglo je to i da se nekako skrati. Bilo bi efektnije... Svaka sličnost sa našim novobeogradskim blokovima je veoma uverljiva.

Link to comment

najpre, da se osvrnem na napisano a meni bitno:

 

- "la grande belezza" je sjajan film. gledao sam ga na laptopu a posle, na 40'' ekranu delovao je savršeno. doduše, nije za oskara jer, konkurencija je bila žestoka a moji favoriti su bili iz belgije i danske. da, zapisao sam đepovu izjavu i biće ubačena u moj potpis dogodine, 3. marta.

 

- "seul contre tous" je isto tako odličan film. ono moje vajkanje da nije trebalo da ga gledam se više odnosilo na moju osetljivost kada su u pitanju patološki likovi. najpre ono batinanje trudne žene, pri kraju fingirano ubistvo ćerke i na kraju njegovi planovi sa njom. bilo mi je muka. za "prophete" sam već napisao.

 

-drago mi je što je B. odgledao "plivača". videću da ga ponovo odgledam sa gospođom, njenog suda radi.

 

nedelja dana na selu. filmovi kao zanimacija.

 

najpre, tri američka klasika, tri filma urađena na najbolji način i scenarijom i režijom i glumom.

"12 gnevnih ljudi", "marni" i "ubiti pticu rugalicu"

 

uz njih i četirivrlo interesantna filma:

 

najpre korejski, jedan od onih koji ste mi preporučili, "dobrodošli u dongmakgol". film o oborenom američkom pilotu, tri vojnika severa i dva juga koji se sreću u zabitom selu dobrodušnih ljudi koji žive mimo sveta. sjajan film.

 

drugi, o mučenom danteu kome rendal zapali "quick shop". drugi film o prodavcima. nije za svakoga (mislim na stariju populaciju), meni se jako dopao. film o prijateljstvu, neraskidivom. bar sam ga ja tako video.

 

treći, francuski, kasoviceva "mržnja". dobar a težak.dobar jer tačno (pretpostavljam) pokazuje svu sjebanost života u pariskom predgrađu. gluvarenje, droga, nasilje, policija u vrlo lošem svetlu,...... odlični kasel.

 

četvrti, meksički "miss bala", o devojci koja se prijavljuje na takmičenje za lepoticu.  slučajem, upada u razračunavanje bandi i biva uvučena u šverc love i oružja. dobar, preporučujem ga onima koji vole puškaranja.

 

milo mi je što mi je sve ovo dotureno i što sam odgledao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...