Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Beyond_the_Hills-768744927-large.jpg

 

Beyond the hills, Mungiu

 

Sto ja volim ovakve filmove. Odlican. Grcka tragedija. Svi su pomalo doprinelei tragediji, a dobra je i ideja odstupanja od ideje lidera kulta koji zloupotrebljava svoje sledbenike koja je zamenjena iskreno praznovernim i zbunjenim monahom.

Dovoljno egzotican da se primi zapadna publika, a opet i distanciran i kritican en general prema razlicitim drustvenim vrednostima koje protagonisti nose.

Link to comment

Naravno, ideje likovi nisu iskonstruisani u ime ideje autora, već su proizišli iz misaone redukcije stvarnosti, prema kojoj autor nužno ima kritički odnos ne mogavši da ideje koje se realno nameću stvori potpuno povoljnim po sebe, odnosno idealnim za sopstveni sistem vrednosti  ^_^

Link to comment

Puno mi srce sto se frankoljublje rasirilo ppp-om. Nemam pojma koji su najbolji filmovi ove godine (a i da imam ne bih presudjivao pre nego li pogledam nightcrawler i foxcatcher), ali znam da su mi frank i only lovers ubedljivo najdrazi.

 

Ontopic nemam nista pametno da prijavim. Poslednje sam gledao ovog novog denzela...nisam mor'o.

Link to comment

Vid stvarno, bio sam ubedjen da je ova.

Fala kupicu, mada sam slabo raspolozen za pametne stvari ovih dana. Na trenutnoj listi za gledanje su mi what we do in shadows i v\h\s 3, soooo...

Preporucivali su mi vec ljudi (i zene takodje) dolana ali nisam nikad nista gledao jer sam saban i lenj.

Link to comment

Odve sestricine na 

 

exclusive-first-penguins-of-madagascar-p

 

 

I prilicno zabavno bilo, na par fazona se smejali samo odrasli, pogotovu sam pocetak sa parodijom na March of the penguins.

 

Kada sam video ko je davao glas u orginalnoj verziji bilo mi zao sto sam gledao sinhronizovano, ali sta da se radi.

Link to comment

Naravno, ideje likovi nisu iskonstruisani u ime ideje autora, već su proizišli iz misaone redukcije stvarnosti, prema kojoj autor nužno ima kritički odnos ne mogavši da ideje koje se realno nameću stvori potpuno povoljnim po sebe, odnosno idealnim za sopstveni sistem vrednosti  ^_^

 

Ko je jaci Boshoku ili Ajant?

 

Ajde prevedi.

Link to comment

Budja, u prevodu bih izgubio svu milozvučnost i melodičnost originalnog posta, a nije lepo ni što hoćeš da me zavadiš sa boshokuom sa kojim se slažem da je naprosto samoočigledno...

Link to comment

Ljudi kažu da ima tema koje su iscrpljene, ali uvek ima mesta za nov, umeren, opšteprihvatljiv i pomalo sentimentalan film homoseksualca koji se bavi majkom...

 

Vidi se da nisi gledao film. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...