Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

movie-film-documentary-deepsea-challenge

 

Trebah jos letos sa prijateljicom da odem da gledam Kameronovo poniranje u Marijaninu brazdu u 3d (hm, ovo zvuci pomalo voajerski :o ), ali iz mnogobrojnih razloga nas dvoje ne nadjosmo vremena da odemo, dok se filmic davao u bijoskopima, a bese to jako kratko. 

 

Srecom.

 

Sad se ubijah od dosade, pa rekoha ajd da ga odgledam na teveu, jes klasicni 2d, ali nema veze. Omajkobozija :frust:

 

Satipo vremena o Kameronovim snovima kao dete, o Kameronovim snovima kao odraslog, o Kameronovim snovima kao matorog... Nisam imao nista protiv da ovaj dokumentarac bude iz licnog ugla, ali ako se svih 91' vrti samo oko Kamerona, onda jebiga. Ni reci nema o prototipu Dipsi Celendzu, osim da se kasni mesec dana, malo tehnickih specifikacija u dokumentarcu ne bi skodilo, ionako nije namenjeno sirokoj publici. Ali ne. Nije moglo a da se ne pomenu njegovi filmovi, kao da ne znamo ko je Kameron. Onda prelazi na svoje drugo ja, Kamerona istrazivaca, pa vidimo isecke iz njegovih ranijih ekspedicija kada se spustao do olupina Titanka i Bizmarka. 

 

Dobro, nas je Kameron vredni mladi istrazivac. I ja sam. Na istoj smo talasnoj duzini, dakle. Aj' sad da vidimo sta nam spustanje u Marijaninu brazdu donosi. Pre nego sto ce se spustiti na najdublje mesto na Zemlji, izvrsice i vise probnih spustanja, na manjim dubinama sa vise ili manje uspeha. Steta samo sto je sve to iseckano, pa kad se i spusta do recimo 27000 stopa, i kad susrece cudesna stovrenja, njih vidimo celih 20sek. Ostalo vreme je Kameron u krupnom planu. I kada se spustio na kraju u Celindzer Dip, sto je bilo jako uzbudljivo samo po sebi, videti kako izgleda, najdublje mesto na Zemlji (kao Mesec), ravno i bez vidljivih tragova zivota, opet se ne zadrzavamo dole duze od minuta.

 

Prilicno nezadovoljavajuce. Sa jedne strane, kameron se oduzio s postovanjem posadi Trsta, dajuci i njima, preko glumaca, par minuta, a i sam Don Vols, bio je prisutan na ekspediciji. Slike sa tih neverovatnih dubina ostavljaju bez daha. Medjutim, dno dna je kada Kameron na Papui seljaku koji je jedva preziveo erupciju vulkana, objasnjava kako dolazi do erupcije, do cunamija, kako se tektonske ploce struzu jedna od drugu, dok seljak potvdno govori aha-aha-aha-stagod :isuse:

 

Ladno je mogao da napravi dokumentarac za samog sebe i DVD u pet primeraka, za sebe, zenu i decu. Ostali ionako nisu bitni. Nije trebao da pusta ovo u javnost.

Edited by Њујоркер
Link to comment

Филм је заробљена светлост, а то је најмрачније место на свету. Боље би било да је написао књигу о чему је размишљао док је био на дну, неку његове технолошки induced Записе из мртвог дома. Било би примереније и занимљивије по више основа.

Link to comment

Филм је заробљена светлост, а то је најмрачније место на свету.

ovo ko da je ante peterlić napisao (a i jeste, plagirajući andre bazina)...

 

simulakrum

Edited by boshoku
Link to comment

Gledao sinoć, možda ne najbolji, ali svakako moj omiljeni film ove godine. Koliko drugačije, sveže, oda undergroundu i margini.

Malopre završio Frank-a.

 

Filmčina! Originalan, na momente neopisivo duhovit, ali u suštini jako emotivan i težak. Pravi rolercoaster™ emocija ispričan na totalno originalan i poseban način.

 

Jaka osmica/10 od mene. I drugo gledanje u skorije vreme.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

On je misteriozan, sarmantan, buntovan, narcisoidan, lep, zgodan, impulsivan, duhovit, opasan, neodoljiv...ona je uplasena, znatizeljna, nesigurna, mlada, bogata, neiskusna...njih dvoje povezuje jedna divlja strast, jedan pogled, jedan dodir...oni moraju savladati prepreke, iskusenja, klasne razlike, tudje uplitanje, vlastite demone...ilegalne trke motorima, zurke, tuce, zavodjenje, seks na plazi, Romeo i Julija u Barseloni...

Tres metros sobre el cielo (2010)
 

oMfpGoa.jpg

 

On se vratio, ali nista vise nije isto, osim njegovog nadimka koji i dalje ime jedno slovo...vreme je preboleti proslost, ali kako ziveti u sadasnjosti nakon svega sto se desilo...stare rane, nove rane, stara ljubav, nova ljubav, on zna koju sada voli, ali uspomena i dalje boli...brza voznja, mrki pogledi, bicepsi, plocice, flesbekovi, pesnice, seks, provod, motori, intrige, krv, suze i znoj...osveta ili oprostaj, odgovor se krije u Barseloni...

Tengo ganas de ti (2012)
 

bSpqlRg.jpg

 

Ne znam sta je gore, to sto sam pristao da odgledam oba ova filma, ili to sto sam uzivao od prvog do poslednjeg minuta u ovoj ultra hip modernoj spanskoj tinejdz limunadi...Mario Casas x 4 sata, odoh da promenim tampon...

Link to comment

Gledao sam Jack Ryan Shadow Recruit. Dobro, napeto za uveče uz kokice triler, špijunaža. Ali dopalo mi se kako je glavni negativac istisnuo dobrom glumom glavnog pozitivca kog je bilo više i pamtim samo njegovu ulogu. No ništa neobično jer to je Kenet Brana. Kevin Kostner kao glavna sporedna loš

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...