Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Samo da napomenem da ovo nije film o odrastanju, nego o rastu deteta. Sasvim je bilo dosta da ga stave na stok vrata s vremena na vreme, toliko smo i saznali o njemu za nepuna 3 sata. Nidje veze sa zivotom.

Link to comment

 

Nastavljam sa festivalom ppp filmova (mada ovaj ne dolazi bas kao preporuka). 

Odusevio se, najblaze receno. Postzatvorske traume i problemi, nepostojeca resocijalizacija i povratak u zatvor kao sasvim normalna opcija ("i zatvor je za ljude, nije ni to najgore, uvek mogu da se obesim"). Socijalne, klasne, rasne i sve druge razlike, iz ugla pojedinca u samo par dana njegovog zivot.Sjajno uradjeno.

 

Od Noe sam gledao Otpozadi (a ko nije :naughty: ?!) i Enter the void (slobodno preporucite jos nesto).

Link to comment

Jel spominjao neko da je frank bas super film? Frank je bas super film! Sarmantan i dirljiv takodje.

 

Gledao sinoć, možda ne najbolji, ali svakako moj omiljeni film ove godine. Koliko drugačije, sveže, oda undergroundu i margini.

 

"Washroom, smell, they could be cleaner, stench of cigarettes, hysteria - I love you all" :heart:

 

Link to comment

Double feature veceras, oba filma odlicna:

 

Under_the_Skin_poster.png

http://www.imdb.com/title/tt1441395/?ref_=nv_sr_1

 

Podseca na The man who fell to Earth. Mada je Roeg glavna inspiracija za Glazera, ima malo u Kubricka.

Iako bez ekspozicije, zahvaljujuci upecatljivom audio-vizuelnom pakovanju prica hipnoticki drzi paznju. Scarlet nikad bolja..

 

The-Babadook-Poster.jpg

http://www.imdb.com/title/tt2321549/?ref_=nv_sr_1

 

Izvanredno napisana i rezirana psiholoska drama smestena u horor kalup, u najboljem maniru Polanskog. Klaustrofobicna atmosfera i manje-je-vise pristup. Glavna glumica (podsetila me na Sissy Spacek) i klinac apsolutno fantasticni.

Link to comment

Double feature veceras, oba filma odlicna:

 

Under_the_Skin_poster.png

http://www.imdb.com/title/tt1441395/?ref_=nv_sr_1

 

Podseca na The man who fell to Earth. Mada je Roeg glavna inspiracija za Glazera, ima malo u Kubricka.

Iako bez ekspozicije, zahvaljujuci upecatljivom audio-vizuelnom pakovanju prica hipnoticki drzi paznju. Scarlet nikad bolja..

Konačno da je neko malo provalio ovaj film - ima tu svačega iz britanske kinematografije, ima i Lyncha, a ima, boga mi i Altmanovog Images. Potpuno su bezrazložno pljuvali Skarlet u ovom filmu, a žena je odlična u, u stvari, izuzetno nezahvalnoj ulozi.

Link to comment

E bravo za Images :thumbsup: . To mi je jedan od omiljenih Altmanovih filmova, a prakticno zaboravljen..

 

edit: A Scarlet je, ocigledno namerno, doterana da lici Jaggera :D

 

Performance_poster.jpg

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

51UFJaD89fL.jpg

 

U akciji pobacajmo stare dvd odgledah Breach iz 2007. Teska boza, Kris Kuper glumi za medalju, ostalo sve za povracanje. Red USAvsUSSR, red verskih fanatika, red "zeno ne smem da ti kazem, to je top secret" sto kasnije izaziva problem kuci, red uzbudjenja kada unapred znamo da ce good gay da se izvuce u zadnjoj sekundi, tatina poruka "nema odustajanja od sluzenja svojoj zemjli", dvoumljenje glavnog lika i sledeca scena US zastave se ponosno viore. Za kraj ostavljen pateticni odlazak glavnog lika, tek da se nasluti kakvo je ovo holivudsko sranje.

Dakle sem dobre role Kris Kupera i oslanjanja na istinitu pricu u kojoj je glavni lik drukao Rusima tajne 20+ godina, sve ostalo je golo govno.

Mrzelo me da stavlja sve u spojlere jer i ko pozeli da gleda film odustace zbog spavanja u prvih sat vremena u iscekivanju da se nesto deeeesiiiii. Ja ga gledao na poslu pa nisam mogao da spavam.

Link to comment

Gled'o s zenom na ppv

 

e419b0ee00db258db395b4b419e71ff6.jpg

 

:wacko:

 

Njoj se i svideo, doduse. Ne znam zasto.

 

I dok film uzasno uspesno eksploatise emocije i strahove koje svako normalno bice (koje je usto i roditelj) ne moze da se ostane ravnodusnim, Egojan uspeva da usere apsolutno na svakom drugom koraku. Gluma je uzasna i neubedljiva, a scenario je tek posebna prica. Dok je donekle razumljiva netrpeljivost izmedju tate i mame jer je cera oteta iz tatinog pikapa, osam godina sumnjicenja lokalne policije tate da je on prodao ceru, a ne radeci ama bas nista na drugoj strani da nadje otmicara, ne cini se uverljivim. Jos manje nije uverljivije ni tatino otkrivanje otmicara na svoj racun, kao ni otmicarev portret sumnjivca koji smrdi na km, samo ga policija, cudom, ne smatra, sumnjivim je li... Mnogo stvari je otvoreno u filmu, a ostalo neodgovoreno. Jako, jako lose izveden film. Nije ni cudo sto je "zaradio" 450 000$. Pardon, 450 006.99$

Link to comment

Svaki normalan covek bi posle odgledanog dobrog, iscekivajuce napetog i na ivici apsurdnog Gone Girl, otisao lepo u krevet i sanjao Rosamund Pike bez obzira na posledice. No, ima nas, kojima je za san potreban The Equalizer, gde je Denzel Washington surovo bacio rukavicu u lice Liam Neesonu, Rambu, Terminatoru i Bati Zivojinovicu.. 

 
Link to comment

gone girl je u istoj ladici "razoćaravajuće, al očekivano" ko interstellar, equilizer-a nisam gledao jer me glavni glumac iritira (ne kažem da je loš)

 

obnovio gradivo s tokyo story - vanvremenski

Edited by boshoku
Link to comment

I ja gledao Gone Girl, pročitao topic ovde o filmu, i sada sam zbunjen. Jedina koja je potencirala igru Go je Luba, a upravo je ona kao moderator pobrisala čitav niz mojih postova o tome sa topica Lost  :huh:

Link to comment

gone girl je u istoj ladici "razoćaravajuće, al očekivano" ko interstellar, equilizer-a nisam gledao jer me glavni glumac iritira (ne kažem da je loš)

 

obnovio gradivo s tokyo story - vanvremenski

sto razocaravajuce? nije da seces vena, ali drzi fino paznju, duhovit koliko treba, vetri taman da ga se necemo ni secati za par godina.

 

e ovaj drugi, stvarno razmisli, dal da gledas. interesantna moda sa penzionisanim killer masinama.

Link to comment

sto razocaravajuce? nije da seces vena, ali drzi fino paznju, duhovit koliko treba, vetri taman da ga se necemo ni secati za par godina.

šta znam, mene finčer kupio sa svima omrznutim nastavkom ejlijena, nakljukao me efedrinom sa seven, te odveo na riheb s bendžaminom i pogotovu s ultra stupidnim sorkinovim sošal netuorkom... ergo - i očekivao, al sam se za svaki slučaj pripremio - dosadan film koji sam ff konstantno

 

kanim se za denzela :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...