Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

pa, kao što neko ne voli kaubojce, ili horor ili........ tako ja ne volim filmove čija je radnja pretežno ili isključivo vezana za robijašnice. makar to bila i remek dela. nikako da se odlučim da gledam "šošenk". ovaj film sam odgledao pošto je baš preporučen.

 

ništa drugo, ne leži mi.

 

A, mislio si nešto kao scena kupanja žena u zatvoru što se obavezno javlja za razliku od dvoboja u vesternu koji nije neophodan. Neki filmovi vezani za zatvor imaju tu nategnuto pominjanje WIP u smislu žanra (odviše široka reč), ali Prorok nije WIP ni u jednom smislu, barem se meni nije tako činilo...

 

Ovo ostalo što pominješ, već sam i napisao kao pretpostavku posle boldovanog dela u postu na koji si mi i replicirao. Opšta mesta, pa sam ih lako pretpostavio. Jedino je ovo viđenje Proroka kao WIP-a iznenađujuće originalno. Meni to nije palo ni u jednom trenutku, možda zato što su likovi u filmu uglavnom arapi i korzikanci...

Link to comment

Jagten.jpg

posle dve godine čekanja titlova, crkavanja hardova i ostalih prepreka konačno sam ga pogledao :)
sve savršeno sem što mi ne ide u glavu da bi dete uradilo ono tako olako.
8,5/10

Link to comment

A, mislio si nešto kao scena kupanja žena u zatvoru što se obavezno javlja za razliku od dvoboja u vesternu koji nije neophodan. Neki filmovi vezani za zatvor imaju tu nategnuto pominjanje WIP u smislu žanra (odviše široka reč), ali Prorok nije WIP ni u jednom smislu, barem se meni nije tako činilo...

 

Ovo ostalo što pominješ, već sam i napisao kao pretpostavku posle boldovanog dela u postu na koji si mi i replicirao. Opšta mesta, pa sam ih lako pretpostavio. Jedino je ovo viđenje Proroka kao WIP-a iznenađujuće originalno. Meni to nije palo ni u jednom trenutku, možda zato što su likovi u filmu uglavnom arapi i korzikanci...

dobro. razmenili smo mišljenja, postoje izvesne teme/situacije koje mi ne prijaju, zatvorske u bilo kom obliku spadaju u takve.

 

nešto, što me kopka dugo, pominjao sam par puta ovde, film "the swimmer" sa lankasterom. zbunjen sam tim filmom, koristim priliku da te zamolim za mišljenje o njemu. unapred hvala. 

Edited by djordje geprat
Link to comment

Što pitaš Ajanta? Slabo on stoji sa skrivenim draguljima. On je više ekspert za neke krimi-akcije i francuske trilerčiće.

Po mo mišljenju "The Swimmer" spada u veoma važne filmove šezdesetih i na nekoj mojoj listi ušao bi u top 10 filmova te dekade.

Šta te zbunjuje? I sam imam neke nedoumice i željno iščekujem ovaj dokumentarac;

The Story of the Swimmer (Video 2014)
Link to comment

 

Što pitaš Ajanta? Slabo on stoji sa skrivenim draguljima. On je više ekspert za neke krimi-akcije i francuske trilerčiće.

Po mo mišljenju "The Swimmer" spada u veoma važne filmove šezdesetih i na nekoj mojoj listi ušao bi u top 10 filmova te dekade.

Šta te zbunjuje? I sam imam neke nedoumice i željno iščekujem ovaj dokumentarac;

The Story of the Swimmer (Video 2014)

 

film počinje idilično. čovek u kupaćim gaćama saznaje da je put do njegove kuće popločan komšijskim bazenima, da je svugde dobrodošao, srdačno se pozdravlja na startu i kreće kući trkom. znamo da mu je porodični život idealan. kako radnja teče slika se postepeno ruši do potpuno izokrenute realnosti.

 

gde je stvorena idealna slika i zašto je podržava porodica na startu? i još ponešto.

 

inače, film je odličan, samo je zbunjujući.

 

čini mi se da sam i tebe pitao na temu "swimmera" pre jedno 2 meseca(?), verovatno ti je promaklo. ajant zna puno o filmovima, danas smo se dopisivali. zato

 

 sve najbolje

Link to comment

đorđe.

Da, počinje kao američki san. Na startu i jeste stvorena idila među njegovim poznanicima koji ga ne poznaju dovoljno kao njegovi prijatelji na samom kraju njegove avanture. A mnogi od njih su i zbunjeni njegovim dolaskom. Onda se san pretvara u noćnu moru, jer kako vreme odmiče sve više se raspršava njegova iluzija i sklapa se mozaik o njegovoj tužnoj sudbini. Svaki detalj je zavijen i prikazan poput alegorije. Mi i ne znamo šta je on radio u životu(mislim da je bio poeta) ali kapiramo da je bio kako on kaže pobednik. Imao je novac, divnu ženu i dve ćerke. Posle otkrivamo mlade ljubavnice i zavidne prijatelje ali kako se bliži veče tako se i njegova idila ruši. Ako mene pitaš mislim da je u pitanju alkoholizam. To i nije tako bitno jer je on samo pasivni posmatrač sopstvenog života

 

 

Nisam ni rekao da se Ajant ne razume u film, samo slabo stoji sa draguljima.

Edited by zakintos
Link to comment

dobro. razmenili smo mišljenja

Razmenili smo replike, nismo mišljenja. Mada, sa tobom kada razmenjujem replike, često mi se čini da se više mimoilazimo nego razmenjujemo, kao da sam u mimohodu mišljenju uopšte, kao da se umesto Zevsovoj kočiji sve više bližim grobarskim kolima, koja vozi zakintos...

 

Čini mi se da sam ovde već pisao da, jedan od omiljenih skrivenih dragulja ovih dana u čajdžinici tete zvane internet, The Swimmmera nisam gledao. A, kada ću, možda nebo zna...

Edited by Ajant23
Link to comment

Razmenili smo replike, nismo mišljenja. Mada, sa tobom kada razmenjujem replike, često mi se čini da se više mimoilazimo nego razmenjujemo, kao da sam u mimohodu mišljenju uopšte, kao da se umesto Zevsovoj kočiji sve više bližim grobarskim kolima, koja vozi zakintos...

 

Čini mi se da sam ovde već pisao da, jedan od omiljenih skrivenih dragulja ovih dana u čajdžinici tete zvane internet, The Swimmmera nisam gledao. A, kada ću, možda nebo zna...

verovatno je to mimoilaženje posledica toga da imamo različite afinitete. logično je očekivati, uvidom u moju krštenicu, veću okrenutost prošlim vremenima, naročito sada, kada su mi svi oni davno gledani filmovi pohranjeni negde duboko u mozgu sada dostupni. takođe, moram da priznam da mi je apriori odbojna USA kinematografija. da tu i tamo prođe neki izuzetak, nešto stvarno dobro po mom ukusu. ti pratiš ove što su blokbasteri, mene već sam taj podatak odbija pa je potreban jači argument za prihvatanje. ja pratim tvoje pisanje, korisno mi je. kliknem i na ono što linkuješ.

 

što se tiče "plivača", pogledaj ga. čudan je, zanimljiv.

 

sve najbolje

 

EDIT: šta je to WIP?

Edited by djordje geprat
Link to comment

zašto ti je teško da mi objasniš? OK, izguglao, WIP films list, ne vidim ni jedan razlog da im se posvetim.

 

za ovaj drugi red posta, mimoilazimo se, ponovo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...