Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Hvala Boogiju na western preporuči - The Salvation.

 

Filmčina i po, kratak ali i te kako popunjen, dinamičan, Mads Mikelsenu divlji zapad čuči samo tako, sve je bre dobro u filmu. Negativac, fotografija, casting, režija, brutalnost, sve.

Link to comment

gledo si ga al ga nisi razumeo. poput tog majmuna sto cita filozofiju ali je ne razume :(

jer si mi ti to rekao da sam glup? nemoj vise nikada da mi kazes da sam glup.

Link to comment

Dobar je St. Vincent, laka uloga za Bill Murray-a, mislim ladno bih i ja mogao da glumim matorog drkadziju. Na momente vrcavi dijalozi, pa predvidivosti koliko hoces, malu glumcinu nepravedno zapostavili na plakatima, kako zbog same poente price, tako i zbog samog glumackog ucinka. Naomi Watts, totalno nepotrebna u filmu, bar ovako karikaturno, zaista smeta.

Gledajte, ja sam kriv, ako vam se ne svidi.

gledao u selu i pitam se koji mi je krasni qrac to trebalo. zatvorski film, kao žanr, mi je dalek i neprivlačan, ovo drugo me zaintrigiralo. nisu gurnuti u "nebitno" nego su izbrisani i iz korpe.

 

radi se o "Un prophète" i "Seul contre tous" 

Hm, ne znam za ovaj drugi, ali Un prophete je odlican film. Nije bas klasicna zatvorska prica.

Edited by Lancia
Link to comment

Boyhood.

 

Odličan film bez dileme. Jednostavna i prosta drama bez posebnih zapleta ali mu način na koji je snimljen tj u kom vremenskom rasponu daje jednu totalno nadrealnu notu što pomaže da imate osećaj kada proživljavate život tih ljudi u nekih 2 sata i 43 minuta. 

Ono što malo smeta (meni) je neverovatna i konstantna melodramatičnost glavnog lika, depresija, drama, neprekidne konstatacije o besmislu života, ali čemu, ali zašto, ali glupo je, ali besmisleno je, blabla. Mnogo je bio pozitivniji kao jako mlad. Ovako, nekako sprečava gledaoca da se veže za njega i već na pola filma počne da izaziva iritaciju.

Bez obzira na to, dosta dobar. 

Link to comment

Nije bas klasicna zatvorska prica.

 

Jeste klasična, u smislu jedna od najboljih u ovom veku. A, ovo za žanr šta je hteo da kaže, to ne znam. Možda je mislio da na žanr kao zatvor, u smislu are birds free from the chains of the skyway, mada je taj stih slobodan od lepote, pre svega... Pojma nemam...

Link to comment

Jeste klasična, u smislu jedna od najboljih u ovom veku. A, ovo za žanr šta je hteo da kaže, to ne znam. Možda je mislio da na žanr kao zatvor, u smislu are birds free from the chains of the skyway, mada je taj stih slobodan od lepote, pre svega... Pojma nemam...

Pa dobro, nije bas klasicna zatvorska prica. Prilicno je radnja smestena i van resetaka. A film je puslica, ne znam ni ja sta mu Djordje ustvari zamera.

Link to comment

St, Vinsent iz 2014. totalno nepotreban film. Čudi me samo da je Marej pristao na to smeće, ipak se čuvao. Kapiram da svake godine izađe po jedno ovakvo smeće ali onda bolje pogledati "The Way way Back" iz 2013. Ista ocena na IMDB-u samo minut duži.

 

Boyhood, veličanstven film a Linklejter kroz svaki njegov film provlači njegove teorije o

"besmislu života" i istražuje koliko je vreme relativna stvar. To možda nekome kvari ugođaj, meni prija.

Link to comment

Jeste klasična, u smislu jedna od najboljih u ovom veku. A, ovo za žanr šta je hteo da kaže, to ne znam. Možda je mislio da na žanr kao zatvor, u smislu are birds free from the chains of the skyway, mada je taj stih slobodan od lepote, pre svega... Pojma nemam...

pa, kao što neko ne voli kaubojce, ili horor ili........ tako ja ne volim filmove čija je radnja pretežno ili isključivo vezana za robijašnice. makar to bila i remek dela. nikako da se odlučim da gledam "šošenk". ovaj film sam odgledao pošto je baš preporučen.

 

ništa drugo, ne leži mi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...