Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

20,000 Days on Earth

 

7713_poster_iphone.jpg

 

 

Meni je ovo bilo bas dobro, super sam se proveo u bioskopu (btw, bas sam iznenadjen da je ovo na redovnom bioskopskom repertoaru u cineplexxu, bilo nas 10ak u sali, ko bi reko :D ). Najzanimljivije mi je to sto nisam siguran da li je u pitanju dokumetarni ili igrani film. Ovo kao da je neka vrsta (auto)biograsfkog filma, ali istorijska/slavna licnost igra glavnu ulogu glumeci samu sebe. Sto ne znaci da su price iz filma izmisljenje ili neistinite (sta vise, verujem da su sve stvarne) ili da njegov dan ne izgleda priblizno onako kako je u filmu prikazan, ali mistifikuje se Kejv, sto nije nista novo, doduse. Iznenadilo me Blixino pojavljivanje i Kejvov razgovor sa njim mi je najdrazi deo filma. Neke stvari su mi jasnije sad, npr. zasto je onoliko (pozitivno) odlepio na koncertu u BG-u 2008. kad je, u prvim redovima, video grupu omladinaca sa sakama desne ruke ofarbanim u crveno. Voli covek da ga obozavaju kao boga, pa to ti je. Ono kad stavlja ruku one devojke iz publike na grudi da mu kaze da li mu srce kuca, trans, to je to. 

 

Da, nisam odavno slusao Push the Sky Away, sto evo upravo ispravljam :)

Edited by Sludge Factory
Link to comment

paaa ima toga :fantom: .

mozda nije sve po tvom ukusu, al obavezno gledaj Notes on the scandal. i dzudi i blansetova su fenomenalne. Marigold hotel je takodje super, na onaj divni britanski dirljiv, al ne patetican nacin. a tu je i klasik Soba s pogledom

"ladies in lavander" recimo

 

EDIT: ovih dana sam raščešljao poslednju pošiljku. uz naručene filmove s dalekog istoka dobio sam i dva bonusa. filmove koji su ovde i drugde ocenjeni kao odlični,

mene su ostavili ravnodušnim. valjda što nisam ljubitelj filmova o mafijašima i gangovima. ko to voli, njemu su stvarno dobri.

radi se o "miller's crossing" i "goodfellas"

Edited by djordje geprat
Link to comment

20,000 Days on Earth

 

7713_poster_iphone.jpg

 

 

Meni je ovo bilo bas dobro, super sam se proveo u bioskopu (btw, bas sam iznenadjen da je ovo na redovnom bioskopskom repertoaru u cineplexxu, bilo nas 10ak u sali, ko bi reko :D ). Najzanimljivije mi je to sto nisam siguran da li je u pitanju dokumetarni ili igrani film. Ovo kao da je neka vrsta (auto)biograsfkog filma, ali istorijska/slavna licnost igra glavnu ulogu glumeci samu sebe. Sto ne znaci da su price iz filma izmisljenje ili neistinite (sta vise, verujem da su sve stvarne) ili da njegov dan ne izgleda priblizno onako kako je u filmu prikazan, ali mistifikuje se Kejv, sto nije nista novo, doduse. Iznenadilo me Blixino pojavljivanje i Kejvov razgovor sa njim mi je najdrazi deo filma. Neke stvari su mi jasnije sad, npr. zasto je onoliko (pozitivno) odlepio na koncertu u BG-u 2008. kad je, u prvim redovima, video grupu omladinaca sa sakama desne ruke ofarbanim u crveno. Voli covek da ga obozavaju kao boga, pa to ti je. Ono kad stavlja ruku one devojke iz publike na grudi da mu kaze da li mu srce kuca, trans, to je to. 

 

Da, nisam odavno slusao Push the Sky Away, sto evo upravo ispravljam :)

 

 

vid stvarno na redovnom repertoaru..ziv bio za info :)

Link to comment
Little Murders (1971)

1757-1.jpg

 

Sjajna crna komedija, sa uvrnutom dozom satire američkog društva. Ispunjena socijalnim porukama a sve to na jedan duhovit i nesvakidašnji način za to vreme. Zaista originalno od Arkina, sa fantastičnom listom glumaca i vrhunskom glumom. Da budem iskren reditelj je sve lepo ukomponovao i vidi se da je studiozno svaku sitnicu u filmu protresao na svoj način. I sa manje poznatim glumcima, ne bi se menjala suština a ovako to samo ukrašava ovaj nepravedno zapostavljeni dragulj. Šteta što Alan Arkin nije još nešto uradio, jer ovaj film ima svežinu i posle toliko godina. Impresivno i uznemirujuće! Vredi pogledati i odmoriti malo od Nolana...

Link to comment

Little Murders (1971)

1757-1.jpg

 

Sjajna crna komedija, sa uvrnutom dozom satire američkog društva. Ispunjena socijalnim porukama a sve to na jedan duhovit i nesvakidašnji način za to vreme. Zaista originalno od Arkina, sa fantastičnom listom glumaca i vrhunskom glumom. Da budem iskren reditelj je sve lepo ukomponovao i vidi se da je studiozno svaku sitnicu u filmu protresao na svoj način. I sa manje poznatim glumcima, ne bi se menjala suština a ovako to samo ukrašava ovaj nepravedno zapostavljeni dragulj. Šteta što Alan Arkin nije još nešto uradio, jer ovaj film ima svežinu i posle toliko godina. Impresivno i uznemirujuće! Vredi pogledati i odmoriti malo od Nolana...

 

carski :)

Link to comment

Lucy - au ala je Beson zastranio :isuse:  satipo vizuelnih efekata. I ničega više. Dal je hteo da ispadne mnogo pametan ili sam ja mnogo glup, ne znam. Al ovo je jedan od 5 najbesmislenijih filmova koje sam u životu odgledao.

Edited by steins
Link to comment

3-Iron (2004), Kim Ki-dukhttp://www.imdb.com/title/tt0423866/?ref_=fn_al_tt_2Jedini budista od svih eminentnijih korejskih režisera u inače dominantno hrišćanskoj kinematografiji (mada ne i državi), koga je nepotrebno posebno predstavljati. Velemajstor koji od 'ništa' napravi 'sve' i u čijim filmovima 98% protagonista ne progovaraju ni reč. Tako je i u ovom remek-delu, mom omiljenom njegovom filmu i drugoj po redu ljubavnoj melodrami moje ovosvetovne egzistencije

maločas sam odgledao ovaj film. zaista je sjajan. kad već pomenu, suva istina je da glavni lik tokom celog filma ne progovori ni jednu reč a devojka par reči na početku tokom svađe s mužem i jedno "volim te" nenamenjeno mužu. ko nije, neka pogleda.

Link to comment

nldap_poster.jpg

 

Kakvo remek delo!!! Od price (skoro nisam gledao ovako dobar triler), preko perfekten rezije i glume. Muzika sjajna. Jaka devetka. Kristin Skot Tomas kao plavusa :wub:

Link to comment

 

 

Interesantan, dosta dobar film.

 

I meni baš legao, možda zato što sam ga pustio bez da sam znao išta o filmu, pa mi je tok istog bio dosta iznenađujući...

Link to comment

nldap_poster.jpg

 

Kakvo remek delo!!! Od price (skoro nisam gledao ovako dobar triler), preko perfekten rezije i glume. Muzika sjajna. Jaka devetka. Kristin Skot Tomas kao plavusa :wub:

 

odlican, svake godine ga poneko ovde otkrije ;)

Link to comment

Predestination - nebuloza

napravi sam sebi dete koje je u stvari on !?


u ravni sa Transcendence

uploaduje 'sebe' u kompjuter ... rofl

 
i Lucy

nadrogira se toliko da bukvalno vidi sta se desilo pre velikog praska ... relevantno


Za razliku od drugog gde pisac ne razume kako funkcionisu racunari, i treceg gde Besson (verovatno) zna dovoljno o hemiji, ali ga bas zabole ... u Predestination je problem u paradoksu koji nastaje putovanjem kroz vreme. S obzirom da se isti manifestuje tek pri kraju filma u 'raspletu', rekao bih da je ovaj najmanje los od tri (najduze drzi paznju). Kome logika nije bitna, reci ce da je cak i dobar.

- What comes first, the chicken or the egg?
- The rooster.
...
ma da, to objasnjava sve ... srecom film nije rezirao onaj M. Night Shamalanamalan,
inace bi se verovatno ispostavilo da je i onaj brka (sef agencije) deo licnosti Unmarried Mother

 

 

---

 

Odgledah sinoc The Salvation a ranije ove godine Age of Uprising: The Legend of Michael Kohlhaas i Sweetwater.

U dva glumi Mads Mikkelsen, dva su vesterni ... sva tri za motiv imaju osvetu i ostavljaju slican utisak (blago nadprosecan)

 

 

 

Link to comment

^

Koncept je solidno ispoštovan, mislim da je sve na mestu i da nema mesta otpisati zaplet kao nebulozu. Solidno drži pažnju i vredi ga pogledati ako ništa zbog prilično jedinstvene ideje...ali mi ipak film kad se podvuče crta ništa posebno, ne umem ni da objasnim zašto. Nekako amaterski, naivno....neka mu bude tih 7/10 ajde, i to u vrh glave. Timecrimes je neuporedivo bolji film sa sličnom tematikom.

 

Gledao sam i zemekisov kontakt posle milijun godina i prijatno sam iznenađen. Dobro, ima tu svačega, ali generalno baš dobro razrađena priča o ideji koja svakog od nas zanima.

Edited by Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...