Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Boyhood (2014)

linklater gradi dečaka od njegove 6 do 18te godine. taj deo što je sniman 12 godina zaista dodaje na osećaju realnosti priče i super je gledati iste likove koji su zaista stariji zbog godina, a ne zbog maske i igranja prolaska vremena. malo je limunadan u smislu da slabo pokazuje pravu patnju, čak i kada je ona moguća koristi se za prikaz kako pravilno reagovati ili koliko je zapravo ljubav njegovih roditelja bila dobra i na kraju se naravno izađe srećan & neopterećen iz bioskopa. inače da, to je odrastanje, bitni momenti, razvoj. dečko je kasnije malo autističan u tom svom arti fazonu traženja i gubi se odnos gledaoca sa njim, makar kod mene. tu ga ništa nisam kontao. samo dobar odnos oca i majke ka njemu, koji je opet podešen na "super-zdrav".

interesantno je pratiti kako se se razvija i gledati šta je radio sa 6,7 godina kao everidž kid, a kakvim ga je napravio kasnije. dobri su i neka vremenska "sidra" koja su korištena tipa koji su spotovi, klipovi, pesme i na kraju poltiičke teme bile popularne u tom trenutku.

 

po meni linklater ne može da napravi baš veliki film, ali ovo je stvarno dobra vežba, koja se nažalost zabada u taj neki profil sadašnjeg američkog filma do kog dobacuje i alexander payne.

 

+++

 

Sin City: A Dame to Kill For (2014)

ono što je trebalo da bude jedna od jačih strana ovog filma - stilizacija, je zakazala. sa druge strane priča i likovi su predimenzirani odavno van granice uverljivosti i nabildovanog noara i počeli su da mnogo više ulaze u teritoriju super-heroja. bilo je toga i u prošlom delu, ali znatno manje, i podnošljivo.

što se tiče stilizacije, prvi put sam uzeo da istražujem po mejkap odeljenu. eva grin je našminkana kao mortiša adams, upalih obraza,  isušena. džaba što je pola filma gola sa odličnim sisama, ali faca je neplodna. prava fem fatal ima sve i zato se odlepljuje za njom. drugo kada se pojavljuje u kafani da zavede dvajta, pokazuju samo njenu siletu koja izgleda kao kiborg. daj jebote, ne možeš dehumanizovati objekat za kojim svi žude. ne interesuje me predstavljanje nje kao robota-sociapate, jer i gledalac mora da bude zavaden da bi bio u filmu. čak se i sa svetlom previše igralo, pa je takvo noarisanje počelo da zamara.

marv izgleda isto drugačije, našminkan u faci da skoro izgleda kao vuk.

i tek sam sada video koliko džesika alba loše glumi.

i opet svaki detalj i događaj su toliko preglašeni da si sve vreme svestan da gledaš simulaciju i da je glavni akcenat sa mraka i loših životnih priča, prebačen  na superherojski motiv koji je ranije bio skriveniji.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Boyhood (2014)

linklater gradi dečaka od njegove 6 do 18te godine. taj deo što je sniman 12 godina zaista dodaje na osećaju realnosti priče i super je gledati iste likove koji su zaista stariji zbog godina, a ne zbog maske i igranja prolaska vremena. malo je limunadan u smislu da slabo pokazuje pravu patnju, čak i kada je ona moguća koristi se za prikaz kako pravilno reagovati ili koliko je zapravo ljubav njegovih roditelja bila dobra i na kraju se naravno izađe srećan & neopterećen iz bioskopa. inače da, to je odrastanje, bitni momenti, razvoj. dečko je kasnije malo autističan u tom svom arti fazonu traženja i gubi se odnos gledaoca sa njim, makar kod mene. tu ga ništa nisam kontao. samo dobar odnos oca i majke ka njemu, koji je opet podešen na "super-zdrav".

interesantno je pratiti kako se se razvija i gledati šta je radio sa 6,7 godina kao everidž kid, a kakvim ga je napravio kasnije. dobri su i neka vremenska "sidra" koja su korištena tipa koji su spotovi, klipovi, pesme i na kraju poltiičke teme bile popularne u tom trenutku.

 

po meni linklater ne može da napravi baš veliki film, ali ovo je stvarno dobra vežba, koja se nažalost zabada u taj neki profil sadašnjeg američkog filma do kog dobacuje i alexander payne.

 

Ti stvarno stojiš iza ove nazovi konstatacije ili si samo usvojio ovu ogavnu misao bez nekog rasuđivanja?

 

Link to comment

hehe, odgledao TMNT :)

Tupkast film, ali glumi Megan Fox i meni je bio zabavan :D

Vratilo me u detinjstvo, Ninja kornjace su bile najveci heroji!

Ceo dan idem i pevusim Go ninja go ninja GO! i ovo ^_^

Link to comment

gledala Lucy i omg koliko kontradiktornosti na jednom mestu..realno film ima dobru ideju i potencijal ali sta se posle desilo nemam pojma kao da je neko dete uzelo scenario da mlati njime i rezira..akcija je kompletno glupava i neuklopljena od one ,,jurnjave,, kolima po Parizu do one pucnjave tamo na kraju..pa red ,,filozofije,, pa red glupave akcije..Scarlet jos i nije losa koliko je sve ostalo nekako cudno i zbrzano..

Edited by ivy
Link to comment

Rešio da nadoknadim propuštene animirane, dugo ih nisam gledao /preporuke poželjne/.

 

Počeo sa how to train youre dragon 2. Nažalost, osetno lošiji od originala koji bih svrstao ako ne u top 5, a ono barem top 10 filmova ikad. Previše akcije, slaba razrada svega ostalog.

Link to comment

the one i love - fino me se dojmilo. izgleda kao jedan od onih filmova posle kojih bi trebalo da imas bolji uvid u relationships i emocije i tako dalje, no, srecom, nista se iz njega posebno ne nauci. ali vrlo neobicna ideja koja se do kraja odrzi, uz vrlo kompleksnu i tesku za ukrstanje mrezu medjuodnosa izmedju dva ili vise likova.

neglup film o emocijama, (ne)pristajanju i slicno. 

mnogo tezak za prepricavanje, doduse, danas sam zamalo bila izbacena iz kola dok sam pokusavala da objasnim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...