Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Odličan je Jodorowsky, sjajno ga je slušati i gledati kako besedi iako verujem da jedno 33.6% kiti da bi bila bolja priča - "I onda me vidi Mik Džeger sa razdaljine od 150 metara i probije se kroz gužvu i priđe mi, a ja ga pitam oćeš da glumiš u mom filmu, i on kaže oću!" :D

 

Najbolju primedbu od svih je imao onaj iz Star Wars produkcije koji kaže da je trebalo da se sete unapred šta će svaki studio tražiti da se promeni i da imaju spreman odgovor. Nije ni Lucas dobio priliku da snima 6 sati spejs opere nego su mu dali priliku sa prvim delom, pa posle kad se ispostavilo da ljudi to hoće da gledaju, mogao je da snima još koliko je hteo. Da je bilo malo više razuma a manje umetničke nadmenosti, mogla je i Dina tako da prođe :(

 

Sa druge strane, prilično me je razočaralo kad sam čuo da bi kraj bio neka apstraknta spirit-of-humanity I-am-Spartacus-Muad'Dib glupost. Imam utisak da se jedno dve trećine Jodovih stripova završava tralala transcendencijom i/ili mesijanskim žrtvovanjem. U Inkalu to još i ima smisla, ali sa Dinom bi bila totalno promašena poenta.

 

Dina nije priča o spasu čovečanstva, ne završava se nikakvim hepi endom. Paul nije biblijski Second Coming nego Yeatsov. Neizrečene vizije budućnosti koje vide on i posle njegov sin su toliko gadne da su oni spremni da sprovedu brutalnu religijsku diktaturu samo da bi usmerili čovečanstvo podalje od tog pravca. Zlatna staza je hiljadugodišnji Rajh! Nažalost, Jodorowsky je to nekako propustio da ukači.

 

"Mankind is kept alive by monstrous deeds" je daleko prikladniji i jači podtekst od "Mesija će doći, i sve će biti super."

 

 

Što ne menja ništa u činjenici da je Linčova Dina, ma koliko ga voleo, jedno golemo golemo GOLEMO sranje.

Link to comment

nastavak superbada & pineapple expressa. znači mladi, znači trava.

 

This Is the End (2013)

 

 

predobro. čudi mi se da već nije prhvaljen milion puta.

 

 

==========

 

 

isto A Million Ways to Die in the West (2014)

odličan. ako varite famiy guy / ted humor ovo je moranje

 

 

Prvi pogledah juce i fino se ismejah. Doza morbidnosti u kombinaciji sa humorom ispracena do kraja, to je taj novi talas komedija. Inspirisan Jonah Hilom pogledah (po prvi put) i Superbad :rolf:

 

superbad2_large.jpg

Link to comment

opet sam se nagledao filmova.

prvo, oni koji su bili obnova, ponovno viđenje.

 

kjubrikova "paklena pomorandža" je zaista remek delo

 

holandski "karakter", svojevremeno dobitnik "oskara" je izvanredan, za nepropuštanje i moja sugestija vama

 

sovjetski "moskva suzama ne veruje" je odličan prikaz nečeg retko prikazivanog. priča o tri provincijalke na studijama u moskvi '58 i njihovih pokušaja da se uklope u Moskvu. u drugom delu,15 godina kasnije, priča se nastavlja i vidi šta se dešavalo u međuvremenu. pogledajte.

 

"društvo mrtvih pesnika" sam odgledao da se podsetim na robina vilijamsa. koja je to glumčina. izvanredno

 

na kraju, nešto što mi se dopalo onda a sada, potpuno suprotno. pojma nemam šta je kusturica hteo. radi sa o "arizona dream"

 

dva starija filma koja su mi promakla, oba odlična, majstorski odrađena u svemu. formanov "amadeus" i almadovarovo "loše vaspitanje". oba su mi legla, odgledana u cugu, bez ikakvih pauza za pivo i kokice.

 

ovde preporučena poljska "ida" je razočaranje. OK, tužna priča o budućoj redovnici koja saznaje svoje pravo ime i poreklo i kreće u potragu. šta dobijamo? samo saznanje da je roditelje likvidirao komšija poljak i da je pokvarenjak u duši. moglo se i bez tetke.

 

drugo razočaranje, bonus film u paketu 

http://www.imdb.com/title/tt2883512/?ref_=fn_tt_tt_1,

rečeno mi je da je zabavan. meni je ispao bezvezan sa celom pričom o otpuštenom kuvaru, koji za razliku od onog u "soul kitchen" leže na rudu i opredeljuje za "đubrevitu hranu" ubeđujući sebe da je to prava stvar. na kraju "kvalitet" potvrđuje i autoritet, ocenjivač restorana. zbog količine tvitovanja, prepostavljam da je kompanija sufinansirala film. tezga hofmana, skarlet i daunija. otišlo u folder "nebitno" umesto u korpu, samo zbog isporučioca.

 

toliko. uzdravlje

Link to comment

Meni su Set Rogen i Dzona Hil retko antipaticni likovi

i meni :(

 

opet sam se nagledao filmova.

prvo, oni koji su bili obnova, ponovno viđenje.

 

kjubrikova "paklena pomorandža" je zaista remek delo

 

holandski "karakter", svojevremeno dobitnik "oskara" je izvanredan, za nepropuštanje i moja sugestija vama

 

sovjetski "moskva suzama ne veruje" je odličan prikaz nečeg retko prikazivanog. priča o tri provincijalke na studijama u moskvi '58 i njihovih pokušaja da se uklope u Moskvu. u drugom delu,15 godina kasnije, priča se nastavlja i vidi šta se dešavalo u međuvremenu. pogledajte.

 

"društvo mrtvih pesnika" sam odgledao da se podsetim na robina vilijamsa. koja je to glumčina. izvanredno

 

na kraju, nešto što mi se dopalo onda a sada, potpuno suprotno. pojma nemam šta je kusturica hteo. radi sa o "arizona dream"

 

dva starija filma koja su mi promakla, oba odlična, majstorski odrađena u svemu. formanov "amadeus" i almadovarovo "loše vaspitanje". oba su mi legla, odgledana u cugu, bez ikakvih pauza za pivo i kokice.

 

ovde preporučena poljska "ida" je razočaranje. OK, tužna priča o budućoj redovnici koja saznaje svoje pravo ime i poreklo i kreće u potragu. šta dobijamo? samo saznanje da je roditelje likvidirao komšija poljak i da je pokvarenjak u duši. moglo se i bez tetke.

 

drugo razočaranje, bonus film u paketu 

http://www.imdb.com/title/tt2883512/?ref_=fn_tt_tt_1,

rečeno mi je da je zabavan. meni je ispao bezvezan sa celom pričom o otpuštenom kuvaru, koji za razliku od onog u "soul kitchen" leže na rudu i opredeljuje za "đubrevitu hranu" ubeđujući sebe da je to prava stvar. na kraju "kvalitet" potvrđuje i autoritet, ocenjivač restorana. zbog količine tvitovanja, prepostavljam da je kompanija sufinansirala film. tezga hofmana, skarlet i daunija. otišlo u folder "nebitno" umesto u korpu, samo zbog isporučioca.

 

toliko. uzdravlje

a da, kakvo smece je ovo poslednje.

 

a ovo sto kazes za arizona dream (nisam gledala) - enemy at the gates sam gledala pre deset i vise godina, i bio mi ok. cini mi se da tada nisam imala frontalni korteks, nemam drugo objasnjenje. 

Link to comment

inače za arizona dream. brega je pokrao muziku, kao i uvek. ali je pala neka tužba i mislim da je bilo na neku traku koju je pevao iggy pop.

iggy je kusturici jebao kevu zbog toga, a kusta prekinuo saradnju sa bregovićem

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...