Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Meni se kod filma sviđa što je jak na svim poljima. Muzika, fotografija, scenografija, kamera, pravi umetnički™ film koji se po svim tim stavkama izdvaja iznad proseka. Priča nije loša ali postoji taj problem provaljenog kraja osetno pre istog, no sve ostalo nadoknadilo mi je tu falinku. 

Link to comment

a ja kad sam nagrdio film, nisi hteo da stanes na moju stranu :(

 

Nisam pročitao, a da jesam sigurno bi stao, pošto volem da ti budem blizak... :fantom:

Link to comment

Ja sam na momenat zamislio En Hatavej u ulozi Kler, mozda bi popravilo utisak ili jos bolje Nikol Kidman (podmladjena 20 godina :D ). Vrhunac je "zar i ti sine Bili Brute"

Link to comment

eh, da - sinoć na RTS-u, Kaurismakijev "Svetla u sumraku"

 

U jednom trenutku mi je palo na pamet da može u ćošku ekrana da se uvede nekakav telop na kom će da izlaze poruke u odgovarajućem trenutku: "U svakom drugom Kaurismakijevom filmu glavni junak u nekom trenutku dobije otkaz" ili "Iz najvećih problema glavnog junaka izbavlja ljubav voljene žene", itd. I, bez obzira na to, na stalno ponavljanje obrazaca, opet volimo Kaurismakija i volećemo ga samo više. :)

ja sam se pripremio da ga gledam. istrpeo sam 10 minuta. u pravu si, ponavljanje obrazaca. izostalo je tužno lice omiljene kaurismakijeve glumice.

 

da odgledam nešto. prebacio sam na HRT2 upravo na početak sasvim solidnog "nezavršenog života".

http://www.imdb.com/title/tt0350261/?ref_=nm_flmg_dr_10

 

lepa priča, meni novi i JL i redford. frimen je konstantan.

Link to comment

e da. 

od novije produkcije, jedino što je ostavilo na mene ikakav dojam je >

la grande belezza

tumblr_inline_n17ps84R6B1qevbd8.gif

btw, svima bih preporučio kinoteku za gledanje filmova. ekstra sala, ekstra filmovi - > ulaznice 200 kinti.

Link to comment



A Million Ways to Die in the West

 

Prosto, volim Mekfarlana i on je meni uvek, makar sporadično, smešan. Ovde ima par sjajnih scena, uključujući i dve u "On?? ma da li me zajebavaš??" kategoriji. 



Link to comment

Alive (1993)

 

Biće koji spoiler...

 

Priča o istinitom događaju kada se urugvajski avion koji je prevozio ragbi tim sa 45 ljudi sručio negde u Andima... Priča je poprilično neverovatna pošto su ljudi /preživeli/ uspeli da opstanu na visini oko 3500m skoro dva meseca da bi se grupa od njih t roje uputila po pomoć penjanjem i hajkingom dugim skoro 10 dana... Luda priča. Pri tom, zahvaljujući radiju su čuli da je potraga za njima obustavljena... U oskudici hrane i pića bili su osuđeni da jedu preminule da bi preživeli...

 

Dok sam tu, za ljubitelje planine i svega što može da se doživi na istoj, must see dokumentarac touching the void o dva lika koji su penjali takođe Ande ali Peruanske, vrh koji niko pre njih /a ni posle :hail:/ nije popeo... Uspeli su, ali su se stvari zakomplikovale prilikom silaska.. Neverovatna priča o mentalnoj i fizičkoj snazi čoveka.

Link to comment

State of Play (2009)

 

state.of.play.2009%2B%284%29.jpg

Nekada su Amerikanci umeli da prave dobre političke trilere. Od  "Mandžirijskog kandidata", "Svih predsednikovih ljudi" i"Prisluškivanja", nesumnjivo veoma značajnih filmova, stigli smo do faze da se sada i sa setom sećamo filmova poput "Dosijea Pelikan" ili napr. "Državnog neprijatelja" koji, su ako ništa drugo, bili bar dovoljno zabavni da nam ostanu u pozitivnom sećanju. 
 Osnovni sastojak svih ovih gore navedenih filmova jeste, osim naravno veze sa visokom politikom, paranoja, bila ta koju osećaju sami protagonisti ovih priča ili mi kao gledaoci.




state.of.play.2009%2B%285%29.jpg

"State of Play" nažalost nema taj paranoja vajb, tako da nešto previše i ne strepimo za naše junake, i to mu je osnovna mana. To što ovde nema ni spektakularnih eksplozija i jurnjava više je u vezi predloška na kome je zasnovan i pokušaja kreatora filma da "State of Play" naprave u ključu političkih trilera iz sedamdesetih godina prošlog veka.




state.of.play.2009%2B%284%29.jpg

 Priča o zamršenoj i nevidljivoj zaveri u koju su (verovatno) umešani određeni senatori i agencije i moćna, bogata, privatna vojna korporacija  a koju pokušava da razotkrije tim hrabrih, nezavisnih, novinara deluje, iz sadašnje perspektive a bome ni pet godina ranije kada je snimljen, poprilično naivno. Jer osnovna premisa o postojanju mogućnosti medija da u današnje doba utiču ili promene određene političke tokove i razotkriju visoke nivoe korupcije deluje apsurdno. 
 Zlatno doba novinarstva je prošlo i pravljenje filmova o nekakvoj izuzetnosti njihove profesije u ovo doba moćnih korporacija i lobija osim utopističkih skriva verovatno i parodične ideje.



state.of.play.2009.jpg
 
Ali dobro, ovo je ipak samo film, zasnovan na fikciji (tačnije na istoimenoj, kažu mnogi odličnoj, BBC seriji) i ne treba zbog same teme biti previše oštar prema njemu. Osim, ipak relativno zanimljve priče koja nam nudi i nekoliko (ne)očekivanih iznenađenja, "State of Play" ima veoma dobru i privlačnu ekipu glumaca zbog koje ćete sigurno pre pogledati ovaj film nego neki drugi bez ovakvog "star power" potencijala.
 Snimljen je u doba kada je Russell Crow bio još uvek respektabilna zvezda, sa Ben Aflecom koji će tek narednim projektima vratiti veru u svoje filmske (i to pre svega režiserske) kvalitete i Helen Mirren (kao urednicom novina).  Tu su i Rachel McAdams i tada još uvek Robin Wright Penn (dok nije naredne godine izbacila to  Penn). Dakle, poprilično zanimljva ekipa.
state.of.play.2009%2B%282%29.jpg
Osim dobre glume, ovaj film odlikuje i dobra fotografija i  nekoliko pristojno urađenih napetih scena. Nemam nekih generalnih zamerki na režiserki rad (solidni Kevin Macdonald). 
 Ipak, priča nije dovoljno ubedljiva niti nam je nešto previše stalo do sudbine glavnih junaka, dok i samo razrešenje misterije (mada, neubičajeno za ovakav tip filmova) dodaje taj utisak nebitnosti...
state.of.play.2009%2B%283%29.jpg
 
 Uz "State of Play" ćete verovatno provesti jedno zanimljivo veče koje ćete veoma brzo zaboraviti... poneki put, i to je sasvim dovoljno.
 
Na skali od (1-6) ocena: 3+

recenzija: Gimitrije Verzićduh sa dva plava oka
Link to comment

Alive (1993)

 

Biće koji spoiler...

 

Priča o istinitom događaju kada se urugvajski avion koji je prevozio ragbi tim sa 45 ljudi sručio negde u Andima... Priča je poprilično neverovatna pošto su ljudi /preživeli/ uspeli da opstanu na visini oko 3500m skoro dva meseca da bi se grupa od njih t roje uputila po pomoć penjanjem i hajkingom dugim skoro 10 dana... Luda priča. Pri tom, zahvaljujući radiju su čuli da je potraga za njima obustavljena... U oskudici hrane i pića bili su osuđeni da jedu preminule da bi preživeli...

 

Dok sam tu, za ljubitelje planine i svega što može da se doživi na istoj, must see dokumentarac touching the void o dva lika koji su penjali takođe Ande ali Peruanske, vrh koji niko pre njih /a ni posle :hail:/ nije popeo... Uspeli su, ali su se stvari zakomplikovale prilikom silaska.. Neverovatna priča o mentalnoj i fizičkoj snazi čoveka.

ohoho, ko je to nama ubo sport :fantom:

 

super je film, podseca me na gospodara muva koji je jos superiji

Link to comment

phoenix-120~_v-image512_-6a0b0d9618fb94f

 

Brutalno spor, ali na kraju ipak nekako efektan. 7/10

 

Posle sam shvatio da sam gledao i prosli film istog reditelja, s potpuno istim glumcima i potpuno istim tempom (ranjeni puz) i slicnom tematikom. Taj mi se manje svideo, mada ne znam zasto.

Link to comment

sinoć na RTS2 od vas ranije meni preporučen japanski film "odlasci". o violinčelisti bez angažmana koji u provinciji prihvata dobro plaćen posao pripreme preminulih za ukop. baš mi se dopao.

Link to comment

ohoho, ko je to nama ubo sport :fantom:

 

Vežbao sam...

Gledao Savages Olivera Stouna... Solidan triler, drži pažnju i dobro je snimljen.. Ali kakva minijatura Benisija Del Tora.. Čovek je facetina samom pojavom ali ovde sa-bi-ja... :Hail:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...