Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

onibaba-4.jpg

 

 

strašan film.

Ovo deluje kao nešto što bi trebalo da se pogleda.

 

eh, da - sinoć na RTS-u, Kaurismakijev "Svetla u sumraku"

 

U jednom trenutku mi je palo na pamet da može u ćošku ekrana da se uvede nekakav telop na kom će da izlaze poruke u odgovarajućem trenutku: "U svakom drugom Kaurismakijevom filmu glavni junak u nekom trenutku dobije otkaz" ili "Iz najvećih problema glavnog junaka izbavlja ljubav voljene žene", itd. I, bez obzira na to, na stalno ponavljanje obrazaca, opet volimo Kaurismakija i volećemo ga samo više. :)

Edited by kobni zelaya
Link to comment

the-best-offer-poster.jpg

 

Da nije Dzefri Rasa mogli bi da se gone u tri lepe. Dzaba i Enio Moricone i sva scenografija evropskih metropola upotpunjena poznatim umetnickim delima kad je mladji deo ekipe nagovestio pricu.

Ocajno podeljenje uloge su mi upropastile ocekivanja i preporuke.Dobra prica traljavo sprovedena u delo. Pogledao, izbrisao, malo se razocarao.

Link to comment

the-best-offer-poster.jpg

 

Da nije Dzefri Rasa mogli bi da se gone u tri lepe. Dzaba i Enio Moricone i sva scenografija evropskih metropola upotpunjena poznatim umetnickim delima kad je mladji deo ekipe nagovestio pricu.

Ocajno podeljenje uloge su mi upropastile ocekivanja i preporuke.Dobra prica traljavo sprovedena u delo. Pogledao, izbrisao, malo se razocarao.

 

+1 Nisam hteo ranije da ga komentarišem, da ne kvarim zadovoljstvo ljudima koji su hteli da ga gledaju, al' sad kad su krenuli komentari, mogu i ja da kažem koju. :) Gledao sam ga pre dobre dve godine i to u idealnim uslovima bioskopa. Film nije dosadan, ali mislim pre svega zbog Rusha koji dominira u svakom kadru. Priča nema nikakvu pozadinu, nikakvo žanrovsko rešenje ili stilsko rešenje koje bi dalo neku dubinu priči. Posle mi je palo na pamet kako je to sve mogla da bude nekakva farsa pošto je u suštini priča o prevarenom prevarantu i ko zna šta je sve moglo sa svim tim slikama i okruženjem. Film je zato za zaborav, odgledaš, ok, ne dosađuješ se i istog časa zaboraviš, što se mene tiče.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...