Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Nego zašto cold in july nije prošao zapaženije, i zašto svaki film na svetu nije cold in july? Ako imate neke predloge da zadovoljim novonastali apetit za pulpom....

 

ja sve isto mislim i zelim ko i ti.

killer joe je vrlo fin u tom svetu. a big bad wolves apsolutni spektakl.

Link to comment

Misliš iz awesome filma u holy shit, it's even more awesome film? Ne vidim nikakav problem!  -_-

Sve mi to deo šarma. Film je čist palp, nije baš da se shvati ozbiljno i da se kopaju rupe po priči...

 

Fala, overiću ovo. Don johnson drži pušku na posteru, koliko loše može biti...

 

Još je i bolje od toga - juri naciste!!!

 

Jbt, sad se i meni opet gleda :)

 

A Cold in July, ma da, izašo sam iz bioskopa sa kezom oko cele glave. Još sam gledao sa burazerom koji isto voli takve palpčine. Čist Grindhouse.

Edited by Turnbull
Link to comment

ja sve isto mislim i zelim ko i ti.

killer joe je vrlo fin u tom svetu. a big bad wolves apsolutni spektakl.

 

Gledao oba, a jesu fakat odlični predlozi. :( Posebno izraelci, killer joe je na trenutke malo previše čak i za moj stomak...

Mislim da ću da ponovim killing them softly. Nije da je baš čist pulp, ali i onako sam gledao i choppera (bana je bog) i jesse jamesa u poslednjih mesec dana pa da zaokružim.

 

Još je i bolje od toga - juri naciste!!!

 

Jbt, sad se i meni opet gleda :)

 

 

 

Nema u zalivu. :(

Link to comment

Kasnim sa pracenjem aktuelnosti nekih 5-6 godina. Sinoc odgledao Tintina. Odlicna zabava, apsolutno neverovatna animacija i uhvaceni duh i vizuelni identitet stripa. Prica odstupa od originala, ali elementi su prepoznatljivi. Jedina mana je da bez obzira na svu tehnologiju karakteri izgledaju znatno ubedljivije u stripu, posebno kapetan. 

Link to comment

Ti si voleo i onaj Upstream Colour beše? Voliš ti taj plačipičkasti new age fazon. :fantom:

 

edit - pretpostavljam da bi ti onda odgovarao verovatno i Beasts of the Southern Wild, sličan rediteljski postupak i montaža, samo u drugom miljeu. Ako ga nisi već gledao, naravno.

 

Porediti ovaj prvi sa Another Earth je bogohuljenje. U nedostatku filmova skidoh Upstream colour i smorih se najstrasnije. Zaobici to govno u sirokom luku (mada su zvuk i fotografija odlicni).

Link to comment

Porediti ovaj prvi sa Another Earth je bogohuljenje. U nedostatku filmova skidoh Upstream colour i smorih se najstrasnije. Zaobici to govno u sirokom luku (mada su zvuk i fotografija odlicni).

 

Haha, pa ne znam sad - oba filma su slično ocenjena na imdb-u, dok je Upstream Colour mnogo hvaljeniji od strane kritičara. No nije bitno, meni su oba bila smor, poredio sam ih više po montaži i fotografiji i toj nekoj "novoj cmizdravosti". :)

Link to comment

Braća Koen pokidali u "Inside Llewellyn Davis". Ajde što su mi pogodili muzičku žicu, ajde što sam gledao film pred koncert Džoan Baez, događaj koji za mene ima ogroman emotivni naboj, ajde i divna fora™ u poslednjim minutima filma, ali ovakvo vezenje male priče, gotovo nevidljiva izgradnja lika, traženje veličine u detaljima, preciznost i artikulacija, uz fotografiju kakva se zaista retko viđa....

 

Ne znam šta da kažem. Zapanjujuće dobar film. Tu mi je uz "Farga". Šta znam, možda su ovo i najbolji Koeni. 

A gledaću ga još 20 puta. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Porediti ovaj prvi sa Another Earth je bogohuljenje. U nedostatku filmova skidoh Upstream colour i smorih se najstrasnije. Zaobici to govno u sirokom luku (mada su zvuk i fotografija odlicni).

Zasto je govno?

Link to comment

Pogledao sam "Sudiju i njegovog dzelata" iliti End of the Game (1975). Povremeno zanimljiv ali definitivno zastareo drama/triler  za koga ni tada, a bome ni sada :), je retko ko cuo. Najzanimljivije u njemu je ovo sa odjavne spice :)

"Corpse provided by Donald Sutherland".

Mislim, ta scena sa pocetka filma u kome Saterlend glumi les (a nakon toga se samo pojavljuje na fotografijama) je urnebesna.

Link to comment

Zasto je govno?

 

Zato sto mi je prespor, zato sto nisam uzivao u dugackim kadrovima od po 10minuta (sad ce se opet pobuniti izvezni strucnjaci), zato sto ne postoji dijalog, zato sto ne postoji scenario, zato sto su glumci tuzni, sve mi je bez veze, generalno prica mi je prazna. Jedino veza, tj. metafora, izmedju svinja i ljudi je negde uhvacena (pohlepa, prica o vodi, njeno prezderavanje) bar sam ja to tako video. Da nije sjajno uradjena fotografija verovatno bih odustao posle prvih pola sata. I ono snimanje zvuka, mozda omaz Lisabonskoj prici od Vendersa?! Ne znam, stvarno pisem ono sto su mi prvi utisci, mozda i lupam, ali ja nisam Ranko Munitic, pisem samo svoje misljenje.

Link to comment

Big Night 

 

priča o dva brata, italijanska emigranta, kuvara i restoratera, stariji je vrhunski kuvar dok je mlađi menadžer. posao im ne ide ali Big Night sa superstarom, prijateljima i poznanicima bi im trebao spasiti biznis.

 

divan film

 

Nikako ne gledati na prazan stomak :D.

Vaistinu divna prica, pogotovu kad je gleda neko ko se bavio, na neki nacin, ugostiteljstvom -_- .

A cika Pascal kao da je na kokainu ceo film :D

Link to comment

Zato sto mi je prespor, zato sto nisam uzivao u dugackim kadrovima od po 10minuta (sad ce se opet pobuniti izvezni strucnjaci), zato sto ne postoji dijalog, zato sto ne postoji scenario, zato sto su glumci tuzni, sve mi je bez veze, generalno prica mi je prazna. Jedino veza, tj. metafora, izmedju svinja i ljudi je negde uhvacena (pohlepa, prica o vodi, njeno prezderavanje) bar sam ja to tako video. Da nije sjajno uradjena fotografija verovatno bih odustao posle prvih pola sata. I ono snimanje zvuka, mozda omaz Lisabonskoj prici od Vendersa?! Ne znam, stvarno pisem ono sto su mi prvi utisci, mozda i lupam, ali ja nisam Ranko Munitic, pisem samo svoje misljenje.

sto nisi premotavao?

Link to comment

Braća Koen pokidali u "Inside Llewellyn Davis". Ajde što su mi pogodili muzičku žicu, ajde što sam gledao film pred koncert Džoan Baez, događaj koji za mene ima ogroman emotivni naboj, ajde i divna fora™ u poslednjim minutima filma, ali ovakvo vezenje male priče, gotovo nevidljiva izgradnja lika, traženje veličine u detaljima, preciznost i artikulacija, uz fotografiju kakva se zaista retko viđa....

 

Ne znam šta da kažem. Zapanjujuće dobar film. Tu mi je uz "Farga". Šta znam, možda su ovo i najbolji Koeni. 

A gledaću ga još 20 puta. 

 

:)

 

Oces da osnujemo Llewyn Davis fan club?

Link to comment

Zato sto mi je prespor, zato sto nisam uzivao u dugackim kadrovima od po 10minuta (sad ce se opet pobuniti izvezni strucnjaci), zato sto ne postoji dijalog, zato sto ne postoji scenario, zato sto su glumci tuzni, sve mi je bez veze, generalno prica mi je prazna. Jedino veza, tj. metafora, izmedju svinja i ljudi je negde uhvacena (pohlepa, prica o vodi, njeno prezderavanje) bar sam ja to tako video. Da nije sjajno uradjena fotografija verovatno bih odustao posle prvih pola sata. I ono snimanje zvuka, mozda omaz Lisabonskoj prici od Vendersa?! Ne znam, stvarno pisem ono sto su mi prvi utisci, mozda i lupam, ali ja nisam Ranko Munitic, pisem samo svoje misljenje.

Nije mi stvarno bio prespor, ta hipnotisuca atmosfera me najvise i kupila.

Ne postoji ekspozicija (pa zahteva vise gledanja, kao i vecina filmova bez eskpozicije), ali postoji prica i scenario, i cak su i prilicno straightforward. Definitivna prica, sa odgovorima na sve pitanja, karut se uopste ne libi da podeli to. Nije cak ni linchovao™ kao vecina indy reditelja. Ako te zanima sta si gledao proguglaj 5 minuta :) da ne delim linkove.

 

Ali da budem iskren i meni ocenu filma sigurno dize cinjenica da mnogo postujem nacin na koji karut radi (posle primera nije otisao da snima studijske filmove nego je postao jos veci one man studio...bukvalno je sve radio sam za ovo, pa cak i promociju i distribuciju ako se ne varam).

Edited by Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...