Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ti si voleo i onaj Upstream Colour beše? Voliš ti taj plačipičkasti new age fazon. :fantom:

 

edit - pretpostavljam da bi ti onda odgovarao verovatno i Beasts of the Southern Wild, sličan rediteljski postupak i montaža, samo u drugom miljeu. Ako ga nisi već gledao, naravno.

 

Za taj prvi, iskreno, prvi put čujem. Ovaj drugi je simpa, mada meni lično više zbog fotografije i lokacija, priča je ok. 

Link to comment

A, jebiga, onda je to bio neko drugi, pobrkao sam. UC je isti tip filma kao i AE, mislim po montaži i kameri pre svega, tako nekako promiču događaji kao da ih se neko seća, stalno kao da neka retrospekcija ide. Isto u principu indi film, jeftin, što cenim, samo mi je BOSW daleko bolji od ova dva koja su mi nekako mnogo sentimentalna i sažaljiva prema junacima. AE sam dosta davno gledao, ona beše ubila nekog, pa ne može posle da se vrati u normalan život, tako nešto beše, ako se ne varam?

Link to comment

Biće da sam ja u pitanju, hvalio sam upstream i volim često ta hipsterska sranja....ali trudim se da više ne zagađujem ovaj topic ako je za utehu, skućio sam se tamo na hororima i skroz mi je ok.

 

Ali kad sam sad već tu ajde da da prozborim i malo ontopica - ponovio confessions of a dangerous mind, odličan film i vazda zabavan! Ceo film sam umirao od smeha na samu "filmičnost" barijevih fantazija, a čini mi da se i kluni baš dobro zabavljao snimajući ovo. Takođe sam gledao prvi put ubistvo džesi džejmsa i najbolji je film koji sam gledao u poslednjih dugo, ali na tu temu je verovatno već sve davno rečeno, a nije kao i da bih imao da dodam nešto mnogo pametno.

 

Edit - a na temu hipsterskih sranja - coherence je skroz simpatican mali indi sci-fi

Edited by Ruxin
Link to comment

Gledao Nimfomanku, nije me oduševio ali ne mogu reći da me je ostavio ravnodušnim. Mislim da je najslabiji dio filma epizoda sa P, posebno njena finalna sekvenca koja je baš onako, usiljena, i podsjetila me na mučni Antihrist. Dopada mi se što nije insistirao na genezi zavisnosti, priznajem da sam stalno očekivao tu incestualnu komponentu sa ocem, do koje, na kraju, srećom, nije došlo.

Link to comment

Nema sile da ti se ne svidi, garantujem!

 

:thumbsup:

Da ne kazem™ bio si u pravu. Prica je totalno ludilo.

 

 

cak i to sto sam naslutio da je zamenio zene mi nije pokvarilo utisak, cak sta vise :D "slanina i jaja"

 

Link to comment

Biće da sam ja u pitanju, hvalio sam upstream i volim često ta hipsterska sranja....ali trudim se da više ne zagađujem ovaj topic ako je za utehu, skućio sam se tamo na hororima i skroz mi je ok.

 

Ali kad sam sad već tu ajde da da prozborim i malo ontopica - ponovio confessions of a dangerous mind, odličan film i vazda zabavan! Ceo film sam umirao od smeha na samu "filmičnost" barijevih fantazija, a čini mi da se i kluni baš dobro zabavljao snimajući ovo. Takođe sam gledao prvi put ubistvo džesi džejmsa i najbolji je film koji sam gledao u poslednjih dugo, ali na tu temu je verovatno već sve davno rečeno, a nije kao i da bih imao da dodam nešto mnogo pametno.

 

Edit - a na temu hipsterskih sranja - coherence je skroz simpatican mali indi sci-fi

 

Opušteno, ja sam jedan od najvećih branilaca lika i dela doris b. na ovom forumu, tako da imam puno tolerancije. :)  Inače +1 za Confessions of a dangerous mind.

Link to comment

večeras sam na TV 1000 odgledao "pokajanje"

 http://www.rottentomatoes.com/m/atonement/ .

sjajan film onako kako to oni tamo mogu da urade sa neverovatnim obrtom priče u poslednjih 5 minuta sa vanesom redgrejv. ako niste gledali, šansa je tu: sutra u 6 popodne na istom mestu. ako jeste,, nije loše da se obnovi znanje,

 

našao sam u "metrou" na rasprodaji za siću 

http://www.rottentomatoes.com/m/une_parisienne/?search=une parisienne

film zbog koga je nama klincima pre 50 godina zastajao dah od pogleda na Nju. sada, nema veze, glup film, debilna faca šarla boajea ali, ostaje neponovljiv 1 osinji struk BB. ostaje na polici kao prilog istoriji filma. gledao u selu, gospođa, kada sam joj odgovorio na pitanje šta gledam, reče samo: "bože blagi"

 

PS: da ponovim pitanje: jel' gledao neko "swimmer" sa lankasterom? živo me zanima mišljenje.

Edited by djordje geprat
Link to comment

pa...ne bih baš taj smajli stavio, al dobro, ko voli...

 

...ne volim baš sve, da ne bude nesporazuma. ovaj mi je u stilu smajlija, pozitiva :)

 

Inače u ovom filmu Eva Green kao da je zaboravila odeću kod kuće, non-stop je gola. :)

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Nego zašto cold in july nije prošao zapaženije, i zašto svaki film na svetu nije cold in july? Ako imate neke predloge da zadovoljim novonastali apetit za pulpom....

Link to comment

:lolol:

 

Pa meni se svideo, i pisao sam o tome na ovom topiću, samo što film realno ima ozbiljan problem s kontinuitetom. Na pola se pretvara u sasvim drugi film.

 

Ako ti se gleda još Dona Džonsona (znam da se meni gledalo posle filma), probaj sa Dead Bang, ako ga nisi već ranije gledao.

 

Dead_bang_poster.jpg

Link to comment

:lolol:

 

Pa meni se svideo, i pisao sam o tome na ovom topiću, samo što film realno ima ozbiljan problem s kontinuitetom. Na pola se pretvara u sasvim drugi film.

 

 

 

Misliš iz awesome filma u holy shit, it's even more awesome film? Ne vidim nikakav problem!  -_-

Sve mi to deo šarma. Film je čist palp, nije baš da se shvati ozbiljno i da se kopaju rupe po priči...

 

Fala, overiću ovo. Don johnson drži pušku na posteru, koliko loše može biti...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...