Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Drive je između ostalog bezveze i zato što je Refn doveden da režira   projekat za glumca.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

U akciji "Očistimo hard disk od filmova koji stoje tu već neko vreme" odgledani sledeći filmovi:

 

Passion

 

 

 passion-mcadams-rapace.jpg

 

Totalni promašaj, konfuzno i često neartikulisano. De Palma na zalasku karijere (oli će se vratit' kano 'tica Feniks?)

 

Submarino

 

 59252_83228_11.jpg

 

Odličan, sve sa izvanrednim glavnim bajom na slici, a i ostalim glumcima. Nije remek delo kao Festen i malo je netipičan za Vinterberga pošto se ne bavi podzemnim vodama danske više klase. Apsolutno psihološki tačan i uverljiv, odlična analiza teme krivice iz detinjstva koja razara čoveka do kraja života.

 

Direktoren for det hele

 

boss91.jpg

 

Jako duhovito, potpuno različito od drugih von Trierovih uradaka. Možda sam neobjektivan, pošto mi je glavni lik glumca improvizatora izuzetno poznat iz života, tako da me direktno gađa njegova sprdačina. Osim toga i ofis humor ništa lošiji od samog The Office. Jedan od najboljih von Trirovih filmova, što se mene tiče.

 

 

Beasts of the Southern Wild

 

Dobro osmišljen i efektno realnizovan film, sa detetom koje pleni u glavnoj ulozi. Neka osnovna mana filma bi bila preveliko skliznuće u melodramsku plakalicu na kraju filma, a moglo je sasvim i bez toga, štaviše efektnije bi se postavila pitanja o našoj civilizaciji i o tome da li smo izgubili kontakt sa našom suštinom. :fantom:

 

beasts-chick.jpg

 

 

Link to comment

U akciji "Očistimo hard disk od filmova koji stoje tu već neko vreme" odgledani sledeći filmovi:

 

Passion

 

 

 passion-mcadams-rapace.jpg

 

Totalni promašaj, konfuzno i često neartikulisano. De Palma na zalasku karijere (oli će se vratit' kano 'tica Feniks?)

 

 

 

+1

Zalazak mu traje vec 20 godina. Nema nista od povratka..

Link to comment

bolje se nadaj da će da uradi makar još nešto. 1940. godište. inače, gledao sam passion, i slažem se da je užasan. očajan kasting pre svega.

Link to comment

Ja se pak nadam da ce dici ruke od filmova i uzeti da rezira spotove ili tako nesto, umesto da se ovako srozava. Nije da je vezao 2-3 slaba filma, pa da kazes dosla takva faza u karijeri. Dal zbog godina ili neceg drugog, tek on ocigledno nema sta vise da ponudi zanimljivo.

Isto vazi i za Carpentera.

Link to comment

lucy

 

dobar film

 

svidela mi se prica, i iznenadio me je par puta

 

Odgledao sam i ja. 

 

Više nego što sam očekivao, ali opet jako sam malo očekivao jer je film uglavnom pljuvan. Dobra je priča, ta tema koliko znam još nije odrađena. Ali kontam da bi u rukama jednog Spilberga od iste priče izašao dosta dosta bolji film.

 

Sve u svemu ok.

Link to comment

Dva (skrivena) bisera:

 

42r69HS.jpg

 

 

Bas dobar, priznajem malo sporiji pocetak, ali finis daleko od necega sto bih predvideo (sto ga i cini dobrim filmom).

The one i love ce biti sledeci ;)

Link to comment

Ja se pak nadam da ce dici ruke od filmova i uzeti da rezira spotove ili tako nesto, umesto da se ovako srozava. Nije da je vezao 2-3 slaba filma, pa da kazes dosla takva faza u karijeri. Dal zbog godina ili neceg drugog, tek on ocigledno nema sta vise da ponudi zanimljivo.

Isto vazi i za Carpentera.

 

Nisam gledao ovaj Redacted, isto ne valja?

Link to comment

Isto.

Secam se da sam tada prokomentarisao da film izgleda ko da ga je Uwe Boll rezirao. Jeste preterivanje, ali je zanatski jako lose uradjen. Da se zapitas sta se desilo sa De Palmom da mu filmovi budu na ivici gledljivosti.

Link to comment

Bas dobar, priznajem malo sporiji pocetak, ali finis daleko od necega sto bih predvideo (sto ga i cini dobrim filmom).

The one i love ce biti sledeci ;)

 

Nema sile da ti se ne svidi, garantujem!

Link to comment

Nema sile da ti se ne svidi, garantujem!

 

Ti si voleo i onaj Upstream Colour beše? Voliš ti taj plačipičkasti new age fazon. :fantom:

 

edit - pretpostavljam da bi ti onda odgovarao verovatno i Beasts of the Southern Wild, sličan rediteljski postupak i montaža, samo u drugom miljeu. Ako ga nisi već gledao, naravno.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Isto.

Secam se da sam tada prokomentarisao da film izgleda ko da ga je Uwe Boll rezirao. Jeste preterivanje, ali je zanatski jako lose uradjen. Da se zapitas sta se desilo sa De Palmom da mu filmovi budu na ivici gledljivosti.

 

Meni je Femme Fatale recimo ok, no naravno daleko od njegovih najboljih. Black Dahlia je totalni debakl, na žalost, a gledao sam ga sa velikim zanimanjem, pošto isti istinit događaj stoji u osnovi Mulholland dr.

Link to comment

Novi Sin City je bezveze. Previse su kopirali original, do te mere da su neke likove vracali iako nemaju apsolutno nikakvu ulogu u radnji, a pored toga stvaraju ogromne rupe u kontinuitetu, sto ce reci duplo golo. Dve nove Millerove price su razocaravajuce, prva zbog preterane kolicine gluposti i nemanja poente, druga zbog cinjenice da je Alba bila mnogo bolja kao Hartiganova second fiddle nego u glavnoj ulozi. Steta, neka bolja glumica bi to mozda mogla da iznese.

 

Film vredi gledati zbog Eve Green, kojoj se jos potrefilo da se nadje u jedinoj (naravno ubedljivo najboljoj) prici pozajmljenoj direktno iz stripa. Taj segment je u 1 komadu na sredini filma, pa preporucam™ da ga odgledate i preskocite ostatak.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...