Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

ovo je super sa cloud atlasom kao filmom- filterom jer mogu lepo da procenim naspram njega čije preporuke na ovoj temi u buduće neću ni pročitiai :lolol:
Meni je super što su tako oprečni komentari, iako ga još nisam ni gledao.A gledao sam Life of Pi. Nekako su mi impresije pomešane. Čini mi se da film malo žanrovski, tematski leluja, fotografija je mogla biti bolja, možda je problem što sam film gledao posle hobita par sati, ali mi je delovao kao da je snimljen amaterskom kamerom, a opet, ima spektakularnih kadrova, kada mali pod vodom gleda kako brod tone, izletanje kita i sl. Film je dobio neku jasnu definiciju sa onakvim krajem, ali ne znam, imam utisak da nešto fali da bi bio baš dobar film, ovako je samo "ok".
Link to comment

Lepo zapoceta bioskopska 2013. sa "Holy Motors" (Leos Carax, 2012)Steta je sto ne poznajem prethodni Karaksov rad, neke stvari bi mozda bile i jasnije, no i pored toga vrlo zanimljiv film koji moze funkcionisati na vise nivoa /svi su deo velike Igre/metafora na moderan zivot/filmska magija..Prethodna zanimljivo zavrsena sa "Я" (Игорь Волошин, 2009)http://www.youtube.com/watch?v=BO-E-uHY7wMnisam sigurna kakvi su mi tacno utisci nakon gledanja, ali je dobro vozio, mozda da malo odstojiDopunih sveto trojstvo sa "Southern Comfort" (Walter Hill, 1981), uzivanje kakvo sam i ocekivala od Voltera Hila, ali su mi i dalje omiljeni Long Riders i Warriorsi

Link to comment
A gledao sam Life of Pi. Nekako su mi impresije pomešane. Čini mi se da film malo žanrovski, tematski leluja, fotografija je mogla biti bolja, možda je problem što sam film gledao posle hobita par sati, ali mi je delovao kao da je snimljen amaterskom kamerom, a opet, ima spektakularnih kadrova, kada mali pod vodom gleda kako brod tone, izletanje kita i sl. Film je dobio neku jasnu definiciju sa onakvim krajem, ali ne znam, imam utisak da nešto fali da bi bio baš dobar film, ovako je samo "ok".
fotografija je možda i najbolji segment filma, ne bi bilo iznenadjenje ni da bude ovenčana oskarom, mada je ta kategorija nekako kusur za ostale dodeljene i nedodeljene oskare u drugim kategorijama. 3D fotografija u filmu koji se mahom dešava na skučenom prostoru gde nema mnogo prostora za impresivne kadrove ipak uspeva da bude upečatljiva i impresivna, pogotovu što se nije trudio da u svakom kadru stičeš utisak plastičnosti™ veštačkim dodavanjem prednjeg plana. Ali je zato u pojedinim scenama,u kojima ima prostora, maestralna. Fotografija u filmu nije samo način kadriranja, već više svetlo i boja kao elementi u naraciji i funkciji filma. Director of Photography = reditelj slikeHobita nisam gledao, pa ne mogu da uporedjujemedit:u suradnji sa režijom, objasnio kako se priča 3D priča u ne SF žanru Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

rekoh, acquired taste. ta vrsta pausalnog zapljuvavanja koje demonstriras, zilionsko mantranje, bulja replike, kita na celu, generalno prati new age filmove zato sto se uvek nadje neko "nagledan/nacitan" da silji patku nad necim sto debelo izlazi iz njegovog ogranicenog sveta. isto je pratilo i matrixe i avatar. a sad, kako bih rekao, ima u cloud atlas i nesto na temu kako se treba ophoditi kada se ode predaleko u tome...

Link to comment
jbt, ako ovo nije najkvalitetnije jedenje govana u istoriji podforuma filma, nije nista. prepotentnost jede jadnost.
mod:imaj ipak na umu da je Italijan rigao po filmu a ti picis ad hominem. Edited by 3opge
Link to comment

odgovor modu:ako ovo nije najbezobraznije vredjanje svih ljudi kojima se film svideo, ne znam sta je. a da procitas jos jednom post? nije na italijanskom.

Link to comment
odgovor modu:ako ovo nije najbezobraznije vredjanje svih ljudi kojima se film svideo, ne znam sta je. a da procitas jos jednom post? nije na italijanskom.
bice ipak da i Gazza i Ravanelli govore o neimenovanom 'gledaocu' (znalcu ili diletantu) i kako kroz njegovu prizmu vide film.znaci ipak nije vredjanje svih ljudi kojima se fim svideo mada je moguce svasta zakljuciti iz toga, tu mogu da se slozim.
Link to comment

Bas mi se svidja kada neko opljune po filmu, a sve sa velikim recima poput "kriticki filter". Kao neko ko ne zna da nabroji vise od po 5 reditelja i scenarista, sa zadovoljstvom mogu da konstatujem da kod mene ni k od kriticara nema, da sam prepoznao samo jednu referencu u filmu i da sam uzivao 3 sata, a najvise u guilty pleasure momentima poput onog kada matori zapali vrelu skotsku krv u kafani.

Link to comment
fotografija je možda i najbolji segment filma, ne bi bilo iznenadjenje ni da bude ovenčana oskarom, mada je ta kategorija nekako kusur za ostale dodeljene i nedodeljene oskare u drugim kategorijama.3D fotografija u filmu koji se mahom dešava na skučenom prostoru gde nema mnogo prostora za impresivne kadrove ipak uspeva da bude upečatljiva i impresivna, pogotovu što se nije trudio da u svakom kadru stičeš utisak plastičnosti™ veštačkim dodavanjem prednjeg plana. Ali je zato u pojedinim scenama,u kojima ima prostora, maestralna.Fotografija u filmu nije samo način kadriranja, već više svetlo i boja kao elementi u naraciji i funkciji filma.
Ja kadriranje kontam kao kameru, a fotografiju kako to kadrirano izgleda, boje, filteri, i sl. Najbolje se to (ne) vidi na početku, kadrovi na moru, sa životinjama, na ostrvu bi super izgledali i da sam ih snimao kvalitetnijim mobilnim.Ne znam, nisam bio oduševljen, naprotiv.
Link to comment

Uzgred, kako su snimali one momente na moru? CGI ili uzivo? Ne mogu da zamislim da su uhvatili ono jato riba skocica i ubacili im camac sa tigrom i covekom u putanju.

Link to comment
bice ipak da i Gazza i Ravanelli govore o neimenovanom 'gledaocu' (znalcu ili diletantu) i kako kroz njegovu prizmu vide film.znaci ipak nije vredjanje svih ljudi kojima se fim svideo mada je moguce svasta zakljuciti iz toga, tu mogu da se slozim.
Care.kad god nam se razidju misljenja oko filma, mogu da ti napisem na dresu 'diletant'? pa me ti gledaj kroz mod prizmu kolko hoces.
Link to comment
odgovor modu:ako ovo nije najbezobraznije vredjanje svih ljudi kojima se film svideo, ne znam sta je. a da procitas jos jednom post? nije na italijanskom.
ako mogu da pomognemPenso che la prima cosa che è necessario per amare nozione di difetto di Cloud Atlas, quindi che lo spettatore non ha un filtro critico che rileva tutti i tipi di disordine assurdo, cantando luoghi zilionsko comuni, momenti di karate che sono incorporati qui come la testa di una balena, ma hey pagato per il divertimento, guardando le repliche govnojednu anti-corporativeness con un budget di $ 100 milioni ... e, naturalmente, alla fine, che nulla nella vita si vede, probabilmente è possibile solo se si pensa che questo è un film che ha offerto qualcosa di nuovo e fantasioso. la vita vista in maggiore profanazione di altri film su cumuli di referenzesemplice: il 2012th merda più grandesad je na google italijanskom.
Link to comment
Flight - meni je skroz ok. Non stop vozi, odlično snimljena scena pada, ortakova cura se istraumirala kao da je bila u avionu, ja plako od smeha. :D
ćuti, ja se istraumirao od toliko flaša na sve strane, ne bih nikad to od njega očekivao... do zadnje scene sam mislio da nije problem u njemu..a posle zadnje verujem znam
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...