Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Sorcerer nije pravljen kao rimejk Nadnice za strah, pa ga tako ne treba ni posmatrati. Friedkin je samo preuzeo osnovnu premisu i dao svoju verziju price

 

Evo malo pozadine oko snimanja Sorcerera:

 

 

 

 

mislim da sam taj gledao kao klinja. je l na kraju glavni nam junak sleti sa puta?

 

da

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

@maheem,

koga pitas? ja nisam gledao 'the wages of fear' pitao sam da li je to original po kome se radio sorcerer.

Edited by hoffnung
Link to comment

Sorcerer kroz maglu se sećam da sam se oduševio kada sam ga gledao ko klinja. sad mi se čini da su previše ozbiljno prišli scenariju

 

Tokyo Story odličan dirljiv film o "neam ti kad sa roditeljima po Tokju šetati", kako ti nerod može biti rođeniji od rodbine i uopšte o odnosima između roditelja i dece. posleratni Japan.

 

The Conjuring 8/10 na skali jezivosti od mene. odličan vrlo dobar dobar 3+

 

Love Streams kakva majstorija! stari šmeker je razbio na svim nivoima. gluma, režija, priča. emocije, ambijent, atmosfera, dijalozi, pa čak i tekstovi pesama, sve sve maestralno. Gena majstorčina zanata. gledaće se još bezbroj puta. ona scena kada bojažljivo prilazi psu i sve posle toga :Hail: Cassavetesa u ram pa na zid iznad radnog stola.

hvala za ovo! nasao u trafiki.

Edited by hoffnung
Link to comment

11168144_det.jpg

 

Pogledah ga posle vise preporuka, ali ne mogu reci da sam ostao bez reci. Prvo Coper koji je rame uz rame sa Kristijanom Bejlom po broj izlazaka iz frizidera u zadnjih par godina (ne kazem da je los, daleko od toga samo ga previse ima), drugo nekako nedorecen kraj, ocekivao sam vise, trece ceo film od njegove zene mislim da je ona iz Rokenrole :lolol:  i cetvrto (nesto pozitivno) fino je videti Dzeremi Ajrnosa na filmu, ponovo.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Prvo Coper koji je rame uz rame sa Kristijanom Bejlom po broj izlazaka iz frizidera u zadnjih par godina (ne kazem da je los, daleko od toga samo ga previse ima)

 

Da vidimo... 2010 jedan film, 2011 jedan film, 2012 jedan film, 2013 dva filma. Drugim rečima, verovatno si jedan te isti film gledao mnogo puta. ;)

 

Ukratko:

 

Short term 12, fenomenalan soundtrack, odličan film. 

 

Captain Amerika ll, odgledao samo u čast Ajantu. Sorry Ajante, ali - truć. Bolji je od keca, ali kec spada u najgore filmove ikad snimljene, tako da to i nije neki komparativ. Glavni glumac je jednostavno totalni promašaj. Čovek ne može ubedljivo jednu emociju da dočara. 

 

Safe house. Osim što Denzel i dalje gospodari ekranom u svakoj sekundi u kojoj je na istom, meni super legao. Dinamika, dosta realne tuče (nebitno, ali primeti se dobro prenesena drama borbe za život), dosta pucnjave i akcije za one koji to vole, meni je apsolutno nebitno ako nije u službi (dobre) priče, a u ovom slučaju, to je ispunjeno. Ako vam je do dobrog trilera, mislim da će da posluži. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...