Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Јес да куцаш са тапатока, али да ли си могла да нађеш мању слику неку :)

hahaha, bila sam opčinjena filmom, tek sada vidim baš je mini. klikni na nju i povećaj je, šta te košta :)

 

dobra je slika nego tebi oči slabe.

treba nana Hava da ih poliže...

 

i neću više obećavam, jbt smejem se već treći dan kad se setim

+1

 

hahaha

Link to comment

L'autre vie de Richard Kemp (2013)

 

Ko voli klasičan kriminalistički triler, to je to...

 

Atmosferičan, nijansirano simboličan gotovo samo kroz očvrsle karakteristike žanra; zanatska samokontrola bez diskurzivnih prečica, pravo zadovoljstvo za ljubitelje ovakvih filmova.

šteta što ne može da se nađe prevod na srpskom/hrvatskom..francuski ne znam.

Link to comment

lilya 4-ever [2002]

 

dobar! 

 

 

Sixteen-year-old Lilja and her only friend, the young boy Volodja, live in Estonia, fantasizing about a better life. One day, Lilja falls in love with Andrej, who is going to Sweden, and invites Lilja to come along and start a new life.

 

Link to comment

Mala retrospektiva iz bisokopa:

 

enders game - prosecno, ali dovoljno da te natera da se zamislis i pozelis da procitas knjigu

giver - jako slabo, vidi se na cemu cilja knjiga, vidi se da je reziser to hteo da prenese publici ali vrlo vrlo slabo.realizovano 

maze runner - sasvim solidno, pred kraj pocinje da lici na neku pucacinu ala quake (sto mozda uopste nije tako lose :D ) , sve u svemu jos jedan hunger games

 

lets be cops - sasvim dobra lagana komedija

 

lego - everything is awesome :) 

Link to comment

Sorcerer kroz maglu se sećam da sam se oduševio kada sam ga gledao ko klinja. sad mi se čini da su previše ozbiljno prišli scenariju

Tokyo Story odličan dirljiv film o "neam ti kad sa roditeljima po Tokju šetati", kako ti nerod može biti rođeniji od rodbine i uopšte o odnosima između roditelja i dece. posleratni Japan.

The Conjuring 8/10 na skali jezivosti od mene. odličan vrlo dobar dobar 3+

Love Streams kakva majstorija! stari šmeker je razbio na svim nivoima. gluma, režija, priča. emocije, ambijent, atmosfera, dijalozi, pa čak i tekstovi pesama, sve sve maestralno. Gena majstorčina zanata. gledaće se još bezbroj puta. ona scena kada bojažljivo prilazi psu i sve posle toga :Hail: Cassavetesa u ram pa na zid iznad radnog stola.

Link to comment

Sorcerer kroz maglu se sećam da sam se oduševio kada sam ga gledao ko klinja. sad mi se čini da su previše ozbiljno prišli scenariju

 

 

 

I ja ga skoro ponovo gledao i dalje mislim da je remek-delo. Jedino je Friedkin za Blu-ray izdanje nepotrebno ubacio pucanj na kraju, ali to ne menja overall utisak..

Link to comment

 

Love Streams kakva majstorija! stari šmeker je razbio na svim nivoima. gluma, režija, priča. emocije, ambijent, atmosfera, dijalozi, pa čak i tekstovi pesama, sve sve maestralno. Gena majstorčina zanata. gledaće se još bezbroj puta. ona scena kada bojažljivo prilazi psu i sve posle toga :Hail: Cassavetesa u ram pa na zid iznad radnog stola.

+ meleon

Link to comment

sorcerer je uništio fridkina. produkcija je ispala 10 puta skuplja nego što je budžetirano, svi vremenski rokovi probijeni, gomila raznih problema na samom snimanju (povrede glumaca i ostalih članova ekipe), problemi sa rekom i sa scenom prelaska mosta (kamion padao sa mosta) i svašta nešto. bio je žešći flop i pojavio se u vreme star warsa. inače, friedkin kaže to mu je najbitniji film u karijeri.

 

ajante, pomozi, ti bolje znaš.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...