Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

sinoć sam spiskao veče na selu gledajući filmove na b92. dok je onaj drugi bio nebitna limunadica, prvi je vredan pažnje jer sam ga spakovao u društvo sa onom budlaštinom zvanom "šot em ap".najaktuelniji tabadžija stratam je pobio i prebio sve živo štiteći malo kinešče koje je zapamtilo niz cifara. ja znam da svaka roba ima kupca, ja sam u ovom slučaju bio slučajni knzument nečeg besplatnog, zanima me da li je iko živi "kupio" ovo đubre. sem same b92 televizije.

potvrdila se još jednom šablon/fiksacija US filmadžija na dve kategorije zlikovaca: arapi teroristi i ruska mafija.

Link to comment

upravo se zavrsio 'doubt [2008]' na tv1000. kakav film! svaki novi put kada ga gledam, otkrivam detalje koji su mi promakli u predhodnom gledanju. gluma je zaista izvanredna, pogotovo meryl streep.

Link to comment

Tom na farmi

 

tom-a-la-ferme.jpg

 

 

Ranije nisam imao prilike da gledam filmove Xaviera Dolana, kad su se pojavljivali na ovom-onom festivalu uvek sam imao neke druge prioritete. Malo ne znam šta da mislim - s jedne strane, Dolan očigledno ne haje za likove, njihovu istoriju, pa samim tim i naraciju, međutim, čini se da to ima neke dobre razloge i da je Tom na farmi dramaturški, u stvari, veoma interesantna konstrukcija.

Ožalošćeni gej Tom(Dollan) dolazi u selo na sahranu svog ljubavnika da bi tamo shvatio da njegova majka nema blage veze da joj je sin bio gej i kakav je život u gradu vodio. Zato brat pokojnika vrši pritisak na Dolana kako majka ne bi ni saznala da je ovaj bio gej - sve se to onda pretvori u nekakav prilično bizaran sm odnos između Dolana i brata njegovog pokojnog ljubavnika. Istovremeno, porodica pokojnika je izopštena od strane ostatka sela iz razloga koji ostaju najveći deo filma tajna. Ono što je zanimljivo je da ovakva konstrukcija praktično ukida datosti - ne znamo tačno šta je problem porodice i njihovog odnosa sa selom, a istovremeno ne znamo faktički ni ko je Tom (osim da je gej), jer je ovaj sprečen da bude iskren i kakav je tačno bio njegov odnos sa pokojnim ljubavnikom. Kada se tome još doda da je, je li, sam Dolan u glavnoj ulozi, dobijamo nešto što bi moglo da se podvede na nekakav filmski "izlazak iz svoja četiri zida" - film se praktično čisti od svih mogućih nus-sadržaja i gledamo samog Dolana u jednom ličnom gej sm odnosu. O tome gledalac može da ima i loše mišljenje, međutim, ne može se poreći da je takav koncept prilično originalan.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Tom na farmi

 

tom-a-la-ferme.jpg

 

Ono što je zanimljivo je da ovakva konstrukcija praktično ukida datosti - ne znamo tačno šta je problem porodice i njihovog odnosa sa selom, a istovremeno ne znamo faktički ni ko je Tom (osim da je gej), jer je ovaj sprečen da bude iskren i kakav je tačno bio njegov odnos sa pokojnim ljubavnikom. Kada se tome još doda da je, je li, sam Dolan u glavnoj ulozi, dobijamo nešto što bi moglo da se podvede na nekakav filmski "izlazak iz svoja četiri zida" - film se praktično čisti od svih mogućih nus-sadržaja i gledamo samog Dolana u jednom ličnom gej sm odnosu. O tome gledalac može da ima i loše mišljenje, međutim, ne može se poreći da je takav koncept prilično originalan.

 

Bili smo u istom bioskopu sinoc? :)

O navedenom nemam lose misljenje ali jesam bila pomalo..pa, uznemirena u odredjenim delovima filma, malo je doslo do nestrpljenja da se razresi muk koji prati citav film i tada mi je bilo jasno zasto je film okarakterisan kao triler (za sta sam inace prvo mislila da je greska kakve prave prilikom opisa filmova). Kada se taj muk prihvati kao sastavni deo filma, nema toliko problema. Isto sam pomislila da je rec o nekom licnom obracunu i to mi je delom potvrdila odjavna spica, kada sam shvatila da naslovnu ulogu igra sam autor.

 

Gledala sam samo Dolanov prethodni, "Lorens u svakom slucaju" i taj bih ti preporucila samo tako. Prica o dvoje ljubavnika posto muskarac ~postane zena. Promena pola samo kao promena forme a ne sustine. Zbog njega sam otisla na Toma neznajuci ic o filmu pa ni da sam Gzavije glumi - nije me bilo briga :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Sinoć počeo a danas završio Edge of Tomorrow.
 
Sve je to ok, dobar je film, dinamičan i akcijom i pričom, ali jedno mi nije jasno:
 

Dakle, on lupuje jedan te isti dan i uvek se vraća na isto mesto u vremenu, tj dan pre borbe. Taj dan kada se budi je isti dan kada su i sjebali omegu. Ali kada se na kraju probudio, ispada da se sve pomerilo unazad. Dakle, on se vratio na isti dan samo pre nego što je uhapšen, ali su se i događaji desili ranije tog jutra (ili juče uveče, nebitno). Dakle, on je gde jeste, a vreme se pomerilo jedan dan unazad tj ima dve vremenske linije odjednom? Nekako mi to smeta, taj usiljeni happy end. Mislim da bi bilo bolje da su zgegnuli oboje, mada sam znao ali ZNAO da će živeti happly ever after.

 

U svakom slučaju jedan od retkih blok bastera za koji može da se kaže da je stvarno dobar film u žanru u kom dela i čekajući ovakve odgledamo sva ona sranja. :)

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Gospodin Tarner

 

Screen-Shot-2014-05-15-at-12.54.55-PM-ba

 

 

 

Novi Mike Leigh u za njega netipičnom žanru istorijsko- biografskog filma o J. M. W. Turneru, velikom engleskom slikaru iz 19. veka. Verovatno da ovaj film neće ući u najznamenitije Leighove filmove, ali daleko od toga da nije vrlo zanimljiv - i ako spolja gledanao sasvim konvencionalan, kroz epizode iz Turnerovog života često daje vrlo zanimljive komentare na položaj umetnika danas. Ništa epohalno, ali svakako treba pogledati. Bio je zicer da će Timothy Spall da pokida i pokidao je, mada i ostali akteri ne zaostaju mnogo.

Link to comment

odgledah

 

dobar

fino sam se zabavio

 

hvala

 

p.s. svo vreme sam navijao za kompjuKtor :)

 

nema na cemu! :)

 

@kobni zelaya, timothy spall!! treba gledati film samo zbog njega, ako je prica dobra, onda je to samo bonus :D 

Link to comment

maločas sam završio sa zakijevom preporukom, argentinskim "mundo grua". ništa naročito. priča o sredovečnom čoveku koji radi ono što mu se ponudi. dizaličar, pa bagerista u vukojebini na jugu zemlje. otac jednog dangubaša, razveden sa vezom u nasajanju. potpuno ravan film, bez zapleta, obrta, ......zanatski korektno odrađe. paše mu crno-beli način, podsetio me na engleske soc-filmove od pre pola veka. sve u svemu, zanimljiv jer daje pogled na južni deo kopna preko bare. pogledajte.

Link to comment

Opet mi se zalomilo nešto o ragbiju, based on a true story, o prvom crnom igraču koji je osvojio Hajsmenov trofej uz standardne izlive rasizma u to doba (oko 1960 se sve dešavalo).

 

Preporuka za sve ljubitelje tematike.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...