Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

MV5BOTE3NzkyMjAyNF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDc5MTE0MDE@._V1_SX214_.jpgThe Book ThiefNisam čitao knjigu, tako da ne mogu uporediti koliko je film veran knjizi. Ali u moru smeća koji se danas snima crta, ovo deluje kao malo osveženje, već samim tim što je "klasični film". Radnja se dešava u Nemačkoj neposredno pre i tokom WW2 iz vizure devojčice (iako se kroz film provlači Smrt kao narator), koja je sveže usvojena. I koja okriva knjige. Neki elementi podsećaju na The Boy in the Striped Pajamas, ali bio mi je sasvim drugačiji - kad bi opisivao sad takve detalje, pokvario bih drugima film. Džefri Raš odličan kao Nemac, mada je cela ekipa bila dobra. Dao bih filmu između 7 i 8 zvezdica od deset.MV5BMjAzMzI5OTgzMl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTU5MTAwMDE@._V1_SX214_.jpgEnder's GamePriznajem, navukli me mangupi - sajfaj sa Han Solom koji je zbog godina prihvatio desk job. Ispade na kraju tinejdžerski film u koje, srećom, nema pevanja i duela plesom. Kao takav je OK. Meni, koji sam iz nekog razloga očekivao više, film je razočarenje. Bem li ga, šest od deset, prosto zbog toga što je Han pucao prvi.
Link to comment
The Book ThiefNisam čitao knjigu, tako da ne mogu uporediti koliko je film veran knjizi. Ali u moru smeća koji se danas snima crta, ovo deluje kao malo osveženje, već samim tim što je "klasični film". Radnja se dešava u Nemačkoj neposredno pre i tokom WW2 iz vizure devojčice (iako se kroz film provlači Smrt kao narator), koja je sveže usvojena. I koja okriva knjige. Neki elementi podsećaju na The Boy in the Striped Pajamas, ali bio mi je sasvim drugačiji - kad bi opisivao sad takve detalje, pokvario bih drugima film. Džefri Raš odličan kao Nemac, mada je cela ekipa bila dobra. Dao bih filmu između 7 i 8 zvezdica od deset.
ispada da su zločesti nemci zapalili par knjiga i polupali par izloga i zbog toga je izbio rat. još jedan od filmova koji sam pogledao u poslednje vreme, a da jaše na talasu istorijske revizije. malo mi pripada muka. meni ni prineti dečaku u prugastoj pidžami.samo zbog dobre tehničke izvedbe6/10lepo im izgleda hor u školi
Link to comment

Kakva istorijska revizija? Izbio rat zbog knjiga i izloga? Svašta, bre. Scene su one koje vidi devojčica koja uči čitati. Ona nije u toku sa visokom politikom, nije saznala preko interneta ili 300 kablovskih kanala šta se dešava. Ne prebacujemo se u toku filma malo kod Čerčila, pa malo u Kremlj. Uostalom, kako i zašto je izbio rat uopšte nije tema filma.

Link to comment

razze, jel si gledao u bioskopu il si pazario na nekoj trafici? kod nas ga nema u bioskopima a online nisam uspela nigde da nadjeminače knjiga je odlična i nikakvog revizionizma tu nemazna se šta su njeni roditelji i šta im se desi, ista stvar i sa maksom.

Edited by funk soul sister
Link to comment

Kupio sam na trafici, davali uz Burdu. HD kvalitet, all pukka. Ima i spakovani naš titl, koji je tradicionalno za čupanje kose, pa se preporuča njegovo brisanje.

Link to comment
Her-Movie-Poster-400x600-1.pngjonze na svom terenu: ljubav, usamljenost, masta, umetnost ... prica iz bliske buducnosti o romanticnoj vezi coveka i savrsene virtuelne osobe.odlican film! Edited by Takeshi
Link to comment
vrcala nemačka od antifašista, sve sofi do sofi. mante me molim vas.
Ma da, naravno, prikazali jednu devojčicu Sofi u cilju generalizacije - da prikažu kako su svi Nemci takvi i revidiraju istoriju. Iako je u filmu takva jedna devojčica i jedan Švabo, na stranu debela gomila ostalih koji biju, pale, lemaju, sa žarom pevaju naci reportoar, vode one Jevreje (verovatno na majski uranak) i ostalo. Zato su i ovo dvoje morali da se kriju, baš zato što je Nemačka vrcala od antifašista i svih onih kojima je Hića išao na onu stvar, je l' da? Prvi zaključak koji čovek izvuče iz filma jeste upravo "sve sofi do sofi", how yes no.
Link to comment

^meni je onaj klinac fascinantan koliko se dobro uklopio u sve to. cini mi se da nema vise od 10-ak godina, tj. siguran sam.

meni je ona scena na sahrani bas hevi. mislim, odlicno je uradjeno. + dopada mi se sto je ovako napravljeno kao film.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...