Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Кругови_%28филм%29.jpgtjahu pravu su oni koji tvrde da ne treba gledati filmove koji su snimani na srpskom jeziku
I ja sam ga pogledao prije neki dan, isti utisak. Uglavnom, sve je već rečeno na topiku filma koji je iz nekog razloga skupio čitavih šest strana.
Link to comment

Prethodna strana da udje u istoriju PPPa. Na istoj pohvaljeno 47 samuraja i opljuvan Grandmaster. A realno treba da je obrnuto.Doduse moj utisak o Grandmasteru je odvec star, posto sma isti gledao jos na FESTu i u bioskopu me je kupio za sve pare. Pogotovu fotografija ali to kod Kar Waija nije nista novo.Jedino mi je kraj malo zasmetao.

Edited by pavllle
Link to comment
Кругови_%28филм%29.jpgtjahu pravu su oni koji tvrde da ne treba gledati filmove koji su snimani na srpskom jeziku
drago mi je st se moje ucenje siri. nego, jesi gledao artiljero?
Link to comment

partizanska eskadrila (YUG, 1979)gotovo perfektno. verovatno najbliže što smo ikad prišli holivudu (tritment, dijalozi, kadriranje, režija i spektakl sa sve pevanjem naslovne teme dvojice junaka (midnight cowboy))- odlukom vrhovnog štaba postavljen si za komandanta prve partizanske eskadrile!- nisam znao da imamo eskadrilu?- i nemamo je!zvuči kao dultontrumbo, ben hecht ili william goldman. a ono miljenko smoje.

Link to comment
to je poslednji vredan film iz tog crvenog talasa
i boško buha. dijalozi besprekorni, građenje likova, odnosa među njima, buddy-buddy filozofija, fotografija za nijansu ispod, muzika savršena, scene u vazduhu, bez kmpa i cgi-ja, ali na kraju, kao i na početku - scenario. čisti holivud. na yu način. Edited by MocaVukotic
Link to comment

da, mada je meni boškić za klasu ispod. ova dva sutjeska i neretva su snimani u sred zlatnog doba yu kinematografije, barton, panavision, 15k statista u kadru, 20 i kusur kamera na sceni koja nije ušla u film, jednom rečju demonstracija sile. na kraju tog talasa je i eskadrila. tu svakako pripadaju, iako tv serija i, otpisani. za mene holivud klasik. čak su negde krajem sedamdesetih, početkom osamdesetih dobili i neku nagradu u usa za scenario.prle, tihi kao panduri, kriger kao krimos i eto ti krimića kakvog nikada u bivšoj zemlji nismo imali, a kako stvari stoje nećemo dočekati ni da imamo u daljoj budućnosti

Link to comment
da, mada je meni boškić za klasu ispod
jeste, kad gledaš kao film, jer to je ipajk serija od 12 epizoda, a film je bio telegrafski ispričana serija (kako sam bauer kaže). al dobro to, sutjeska i neretva možda jesu bile grandioznije, ali su meni više smrdele na neke druge uticaje od američkih (više ruski i italijanski), dok je krvavac iz 70-ih i kasni bauer, mnogo bliži holivudskom šablonu, pre svega u tritmentu i odnosima među likovima, gde je melodrama sa makro često spuštana i na mikro plan, a opet da se ne ošteti osnovna propagadna ideja. konkretno u eskadrili, odnos vuk aleksić-zeka, dalibor-žare, pa i major-jelena, na ivici ljubavne priče. on evidentno gine, ali ona kaže da nije niko video da se avion srušio... (kao u buhi kad pogine puškar, pa jedan vojnik skida kapu, a boško mu vraća kapu "ne, nije mrtav, ne skidaj kapu...") sutjeska i neretva su bile oštrije, nemilosrdnije... ruskije.onaj dijalog gore iz eskadrile odlično ilustruje šta sam mislio, u stvari taj holivudski element. ili recimo kako vuk nekoliko puta u filmu kaže zeki "oćeš da mi učiniš uslugu? ostavi me na miru!" na kraju kad zeka umire, a vuk ga vuče polumrtvog na leđima, on njemu kaže to isto.a ono jeste, panavision je mama, izduženi likovi, jak osećaj širine i dubine. šteta što je tu eskadrila malo slabija.i otvaranja filmova su bitna, pogledaj kako se otvaraju boško buha i eskadrila (upravo onim dijalogom odozgo), to je čist holivud. posebno buha, prvi pet minuta po snežnoj vejavici, kako bauer uvodi glavni lik u priču. totalno je američki. Edited by MocaVukotic
Link to comment

što niko ne komentariše katastrofalno loš zvuk u tim partizanskim i generalno našim filmovima iz prošlosti?mene to tako odbija od gledanja, rasinhronizovanost i užasan kvalitet, pucketanje i sl.

Link to comment
Prethodna strana da udje u istoriju PPPa. Na istoj pohvaljeno 47 samuraja i opljuvan Grandmaster. A realno treba da je obrnuto.Doduse moj utisak o Grandmasteru je odvec star, posto sma isti gledao jos na FESTu i u bioskopu me je kupio za sve pare. Pogotovu fotografija ali to kod Kar Waija nije nista novo.Jedino mi je kraj malo zasmetao.
pogledao ga, inace sam imao nameru da ga gledam. kada je glas razuman napisao losu kritiku, pomislio sam da je nastavak treceg dela, koji je shit u poredjenju sa predhodna dva, ali kada si juce ovo napisao, zbunio si me, i morao sam da ga pogledam. sve sto si napisao, slazem se, pogotovo sto je ovo film za bioskop - prelepo i odlicno uradjen background. ali bih naglasio kraj. ti kazes da ti je 'malo' zasmetao kraj, jbt.. meni je mnogo zasmetao, ali mnogo. what the fuck! cak se nisam trudio da razumem paralelu kada ona lezi i pusi opijum, hajde, to sam nekako i podneo, ali muzika na kraju... :isuse: jbt zasto, ali zasto! ovde je trebao da sece motornom testerom. inace, do tog kraja, film je bruka!
Link to comment
http://youtu.be/URXJlrlHMysjako loše. jedino je zabano gledati srpske artikle u filmu. nisam znao da ruski huligani toliko vlaže na srpsku patriotsku scenu. i neke scene mlata su dobre. a šta su autori hteli da kažu je jako diskutabilno. posle i.d. i delimično football factory još uvek čekamo iole pristojan film koji za osnovu ima fudbalsko nasilje.moraću da izbunarim opet onaj proč? ako me sećanje ne vara, u rangu je sa i.d. Edited by McCabe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...