Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

funny games (1998)(živo me zanima šta forumska omladima misli o sceni sa daljinskim upravljačem)
nisam omladina ali mislim da je izuzetno zanimljiv film.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
nisam omladina ali mislim da je izuzetno zanimljiv film.
ne razumem zašto je pravio rimejk.

imali smo spor po kući oko te scene. meni je sasvim na mestu - ultimativna bespomoćnost, kada ti se učini da konačno dolazi kraj nasilju, da će sav taj užas nekako da stane, dakle, kada ti se učini da postoji tračak nade da se psihopata zaustavi, pravila prestaju da važe (skoro pa pravila fizike, pravila pod kojima ti gledaš, oni glume, sve je samo predstava), on uzima daljinski i premotava scenu unazad, prepravlja istoriju i horor se nastavlja. a ujedno je jedina scena nasilja koja se odvija u kadru, tako da je gledalac zaista vidi - ta premotana scena koja je trebalo da okonča besmisleno nasilje. sve ostale scene nasilja zapravo ne vidiš, iščekuješ ih i one izostanu, vidiš samo posledice. poveruješ da je to takav film da nasilje nećeš videti. a onda ti oduzmu tu jedinu scenu, za koju bi voleo da si je iščekivao baš zato što sve okončava - ali, da li si je samo zato iščekivao?onda, onaj desetominutni kadar kada ona pokušava da se postavi na noge, totalno ignorišući činjenicu da joj rođeno mrtvo dete leži tu na pola metra od nje, jer jednostavno ne može u tom trenutku da procesuira tu činjenicu - ne sećam se da sam skoro tako bila uvučena u užas koji ne bi trebalo stvarno da me se tiče.

u svakom slučaju, drago mi je što smo prekinuli onu smejuriju od velikog getsbija i odgledali ovo.

Edited by gagorder
Link to comment
funny games (1998)(živo me zanima šta forumska omladima misli o sceni sa daljinskim upravljačem)
koliko se secam meni je ta scena bila super. davno sam gledala (i us verziju, doduse, al' valjda se racuna jer su identicni).i mislim da je to bio cist oportunizam s moje strane. gledala sam u nekom drustvu i svi su se ponadali da ce tu da usledi veliko obrt tj. da ce se naomi spasiti... usledeo je takav down, takav wtf? momenat da mi je u trenutku bilo zao sto nisam gledala u bioskopu, zivo me zanima da l bi eventualno nesto letelo ka platnu. ili kako je to lepo sazeto u jednoj recenziji: the joke's on the audience.edit: sad videla edit.

ne secam se svega bas najbolje, ali meni je nekako bilo logicno. ova dvojica su sve to radili iz zezanja. nije mi logicno da lik uzme daljinac i premota scenu unazad, vec da iz te situacije prosto nema izlaza. da je ostalo na tome da zena zgrabi pusku i poubija ih/spase se, nekako bii mi bilo... hollywood ending. nekad prosto nema svetla na kraju tunela, i to je to.

Edited by Patty Lee
Link to comment
usledeo je takav down, takav wtf? momenat da mi je u trenutku bilo zao sto nisam gledala u bioskopu, zivo me zanima da l bi eventualno nesto letelo ka platnu.
da, da, baš to - naš kućni spor je bio upravo u tom fazonu. letela je figurativna papuča ka ekranu. mislim da mi je to pojačalo utisak - ta tuđa frustracija, frustracija publike (publike koju ja gledam, odjednom kao učesnika?!).
Link to comment
...ta tuđa frustracija, frustracija publike (publike koju ja gledam, odjednom kao učesnika?!).
pa da, navodno je i poenta te scene (mada, ne znam koliko se slazem) bila da nas sve, nas koji smo do pre par sekundi navijali za naomi, podseti da smo na neki nacin i sami saucesnici u onome sto gledamo. kao, nema veze sto navijas za gud gajse, to na kraju ne garantuje nista. meni licno se vise svidja mogucnost da je izbavljenje za nevine tj. olaksanje za publiku izostalo jer je i u stvarnom zivotu uglavnom tako. samu sebe izdeprimirah sad. Edited by Patty Lee
Link to comment
ne razumem zašto je pravio rimejk.

imali smo spor po kući oko te scene. meni je sasvim na mestu - ultimativna bespomoćnost, kada ti se učini da konačno dolazi kraj nasilju, da će sav taj užas nekako da stane, dakle, kada ti se učini da postoji tračak nade da se psihopata zaustavi, pravila prestaju da važe (skoro pa pravila fizike, pravila pod kojima ti gledaš, oni glume, sve je samo predstava), on uzima daljinski i premotava scenu unazad, prepravlja istoriju i horor se nastavlja. a ujedno je jedina scena nasilja koja se odvija u kadru, tako da je gledalac zaista vidi - ta premotana scena koja je trebalo da okonča besmisleno nasilje. sve ostale scene nasilja zapravo ne vidiš, iščekuješ ih i one izostanu, vidiš samo posledice. poveruješ da je to takav film da nasilje nećeš videti. a onda ti oduzmu tu jedinu scenu, za koju bi voleo da si je iščekivao baš zato što sve okončava - ali, da li si je samo zato iščekivao?onda, onaj desetominutni kadar kada ona pokušava da se postavi na noge, totalno ignorišući činjenicu da joj rođeno mrtvo dete leži tu na pola metra od nje, jer jednostavno ne može u tom trenutku da procesuira tu činjenicu - ne sećam se da sam skoro tako bila uvučena u užas koji ne bi trebalo stvarno da me se tiče.

u svakom slučaju, drago mi je što smo prekinuli onu smejuriju od velikog getsbija i odgledali ovo.

zato sto je verovao da je to film koji treba da bude prikazan i na americkom, zapravo vrlo za strane filmove zatvorenom, trzistu. zato sto je funny games film koji je i komentar jedne specificne veze izmedju nasilja i bioskopa. zato sto u korenu svakog eksploatacionog zanra lezi perverzna skopofilija bioskopskog gledaoca. zato sto je dovoljno pogledati filmove poput srpskog filma ili hostela pa videti gde i kako ta veza nastaje i kako opstaje na saucesnistvu gledaoca.scena sa premotavanjem je zapravo ona koja ruseci cetvrti zid zapravo takodje rusi i pravila zanra prisiljavajuci nas da ostanemo do kraja tu bez mogucnosti bekstva.
Link to comment
zato sto je verovao da je to film koji treba da bude prikazan i na americkom, zapravo vrlo za strane filmove zatvorenom, trzistu. zato sto je funny games film koji je i komentar jedne specificne veze izmedju nasilja i bioskopa. zato sto u korenu svakog eksploatacionog zanra lezi perverzna skopofilija bioskopskog gledaoca. zato sto je dovoljno pogledati filmove poput srpskog filma ili hostela pa videti gde i kako ta veza nastaje i kako opstaje na saucesnistvu gledaoca.scena sa premotavanjem je zapravo ona koja ruseci cetvrti zid zapravo takodje rusi i pravila zanra prisiljavajuci nas da ostanemo do kraja tu bez mogucnosti bekstva.
Zapravo, sa sasvim jasnom mogućnošću bekstva - grozno je? - prekinite film! Ništa lakše od toga. To je zapravo saučesništvo gledaoca o kojem govoriš.A da kažem i ja nešto za televizor - ta scena me užasno iznervirala - Haneke at his most didactic. Film me smorio i nije me potresao ni najmanje (istina, gledo sam samo rimejk). Gledajte Martyrs. Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...