Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Assault on Wall Sreet - Uve Bol me, ko i uvek oraspoložio. Koliko je on antitalenat za filmove pa to je cirkus :Hail:Thing (novi) - ja sam veliki fan i starog tako da mi je ovaj baš legao - jedino nisam skontao šta se tačno desilo sa onom ribom na kraju al dobro,.......

Link to comment
The Orangesna granici jake lošine, ali je retko prelazi. osim toga narator totalno bezveze, nepotrebno naglašena sporedna uloga, poentiranje sa već milion puta viđenim zaključcima u nekim američkim self-search movies koje su sada sklopili iz dve generacije i stavili u jedan film... i tako nekih 5.389/10TheOranges_Quad_resized.jpg
ja sam dozivela film bas kao pricu o zenama, tj. o odrastanju kroz dozivljaje i iskustva sa zenama (ne znam dal je ovo bas gramaticki tacno :D)
pa sve se desava zbog zene..misim ja sam ga skapirala kao ljubavni filma poenta filma je da ce te zena,kako god okrenes, sjebati ..
slažem se sa vama, ali ja samo ne mislim da je to dobro urađeno, jer koji će mi tri iste paralele u filmu i još tako iste (žene-kurve)?recimo da nije bilo cele te maypearl-majka priče, bez onog završetka sa novom ribom to bi bio dosta bolji tom sawyer film... mmmožda i malo drugačiji završetak. da su ih samo rascopali sa malo više mašte Edited by Ravanelli
Link to comment
slažem se sa vama, ali ja samo ne mislim da je to dobro urađeno, jer koji će mi tri iste paralele u filmu i još tako iste (žene-kurve)?
kako si ti ukapirao da su to zene-kurve? samim tim sto odbijaju da budu sa nekim, ili? to su potpuno tri razlicita osnova. Edited by Lancia
Link to comment

Gledao najnoviji Star Trek film (Into Darkness).Šta reći, nastavljaju sa urušavanjem legende. Dobili smo još jedan čudnovati kvazirimejk, koji treba da ima određene događaje, pomene određene likove, upotrebi odgovarajuće marketinški pogodne scene sa reminiscencijom na ranije Star Trek filmove, i sve to u novoanimacijombogatim okruženjima, bez trunke razmišljanja o priči.Za podlogu je iskorišćen dobro poznati arc iz Star Treka. Reč je o drugom filmu, Star Trek II: The Wrath of Khan, koji se pak naslanja na 22. epizodu 1. sezone Star Trek The Original Series serije, 01x22 Space Seed. Khan je ultrazajebani lik iz zemljine istorije koji je vladao četvrtinom planete u razdoblju poznatom kao Eugenic Wars. Deo nadljudi je, pre konačnog poraza u poslednjem svetskom ratu koji je u Star Trek tajmlajnu smešten u poslednju deceniju 20. veka, uspeo da pobegne u svemir i tamo u krio-komorama zaleđen čeka neke druge dana. Koliko se ozbiljno pristupilo tematici, verovatno dovoljno ilustruje ovaj niz slika:Khan Noonien Singh u seriji u epizodi Space Seed:Khan_Noonien_Singh.jpgKhan Noonien Singh u filmu Star Trek 2013: Into Darkness:Khan_Singh,_alternate_reality.jpgDa, svi će reći da je ovo izmenjeni tajmlajn u kome ništa nije isto kao u izvornom Treku, ali je problem što je sve glupo i besmisleno. Ovde je Khan nepobedivi supermen kao da se radi o Kiborgu, a ne o čoveku sa većim kapacitetom pluća i muskulaturom. Dalje, dok je u serijama njega oživeo Enterprajz u daljinama svemira jer je naleteo slučajno na njegov brod, ovde ga pojedini oficiri federacije ožive "kako bi iskoristili njegovo napredno znanje i sposobnosti" koji rezultuju super-svemirskim brodovima. Kakvo bre znanje i sposobnosti kod čoveka koji je živeo u dobu koje je bukvalno kao stari vek prema dvadesetom veku u pogledu tehnologije? Zašto bi to uradili? Kako su uspeli da naprave kompletnu zaveru tako da niko ne otkrije da se u Sunčevom sistemu tajno prave gigantski svemirski brodovi?Naravno, nisu izbegli ni da stavljaju klišeizirane i rimejkovane scene koje će potresti Trekije, samo blago dozirane i izmenjene. Umesto da se Spok žrtvuje za brod ovde se žrtvuje Kirk i tome slično. Sve u svemu, bljutava smesa koja služi da se obrnu dolari, umesto da se napravi neka zanimljiva i dobra priča, pouka ili da se u smesu DžejDžejAbramštine, koji se ubrzano penje na listi najdosadnijih i najpredvidljivijih kreatora u svetu filma, unese makar malo šmeka i kvaliteta, ostaje na tome da se pomene tačno odgovarajuća ličnost, da se prikažu tehnološki i vizuelno dopadljive scene, i da se trese neka "priča" sa dovoljno veza na neke Star Trekove u prošlosti, ali bez ambicija da se nešto konkretno uradi sa tim, kao što se to ranije radilo sa Star Trek filmovima koji su ili trebali da dopune serije i razjasne nešto iz njih, ili su bili fokusirani na neku fascinantnu temu u dobu u kome je film pravljen. Jednostavno, da Trekiji napune bioskopčiće. Neka puše.Sve u svemu, legenda ostaje u prošlosti, ovo sada je samo njeno sknavljenje...SpaceSeed2_1239913396.jpg

Link to comment
kako si ti ukapirao da su to zene-kurve? samim tim sto odbijaju da budu sa nekim, ili? to su potpuno tri razlicita osnova.
hajde da kaže da sam hteo da iskarikiram ton koji film ima prema ženama1. slučaj - rastavlja porodicu koja zavisi od nje više nego u normalnim okolnostima rastave, jer hoće još stvari u životu2. slučaj - juniper, ok tu zaista ne znam šta da dodam3. slučaj - izvrti našeg malog junakau sva tri slučaja su one pokretači nesreće
Link to comment
hajde da kaže da sam hteo da iskarikiram ton koji film ima prema ženama1. slučaj - rastavlja porodicu koja zavisi od nje više nego u normalnim okolnostima rastave, jer hoće još stvari u životu2. slučaj - juniper, ok tu zaista ne znam šta da dodam3. slučaj - izvrti našeg malog junakau sva tri slučaja su one pokretači nesreće
Nije tacno nista od ovoga. Lose si odgledao film, uprostio si zivot i likove ko mali Perica, pogotovo u drugom slucaju, gde ne znas sta da dodas. Cak i da su pokretaci nesrece, a nisu nikako, epitet zena-kurva je zadnje sto bi trebalo da ih krasi.Omanuo si skroz.
Link to comment

hahaha, dobroprva rečenica je rečeno da je karikiranje tona, ali to nisi pročitao.2 stavka je preskočena jer je očigledno & objašnjavanje toma blakenshipa bi tu trebalo biti dovoljno.uostalom koji se kurac raspravljam kada nisi u stanju ni da pročitaš šta piše

Edited by Ravanelli
Link to comment
uostalom koji se kurac raspravljam kada nisi u stanju ni da pročitaš šta piše
e jbg, kad smo dosli do toga da je za citanje tvojih postova potrebna bilo kakva vestina. Edited by Lancia
Link to comment

ravanelli1. da li hoces da kazes da ako zena zeli razvod jer je shvatila da je brak cini jako nesrecnom po automatizmu kurva?3. po ovome su sve zene u filmovima koje "izvrte" junaka kurve? pa i Summer u 500 days? :( (curka u Madu svakako nije primer lepog ponasanja, ali ja imam tendenciju da karaktere u dramama posmatram sa malo vise simpatije. kurva je ipak malo pretesko)

Link to comment
ravanelli1. da li hoces da kazes da ako zena zeli razvod jer je shvatila da je brak cini jako nesrecnom po automatizmu kurva?3. po ovome su sve zene u filmovima koje "izvrte" junaka kurve? pa i Summer u 500 days? :( (curka u Madu svakako nije primer lepog ponasanja, ali ja imam tendenciju da karaktere u dramama posmatram sa malo vise simpatije. kurva je ipak malo pretesko)
ma jok, to je on karikirao. ne znas da ga citas.
Link to comment
ravanelli1. da li hoces da kazes da ako zena zeli razvod jer je shvatila da je brak cini jako nesrecnom po automatizmu kurva?3. po ovome su sve zene u filmovima koje "izvrte" junaka kurve? pa i Summer u 500 days? :( (curka u Madu svakako nije primer lepog ponasanja, ali ja imam tendenciju da karaktere u dramama posmatram sa malo vise simpatije. kurva je ipak malo pretesko)
aha, to sam mislio
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...