Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

@copkillah

 

ne mož biti loš film kad je josh hartnett u formi

 

a poštujem pokušaj em najta da lansira ćerinu muzičku karijeru i uništi joj glumačku :sleep:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
On 31. 8. 2024. at 21:41, Krošek said:

obavezno da pogledate novi crow

 

retka prilika da konacno iskristalisete odgovor na pitanje koji je najgori film koji ste gledali u zivotu


Brt moi, ja sam gledala i to i Borderlands.

Treba me juriti motkama.

 

17 hours ago, ultra plasticni said:

 

pogledaj Belu Traku.

to je po meni njegov vrhunac

 

sad bas guglam, te godine bila 3 prejaka filma u trci za oskara za najbolji strani film.

pored hanekea i prorok od odrijara i tajna u njihovim ocima.

sve odlicno

 

Ja volim od Hanekea i onaj što svi koji su roditelji mrze.

Na vrh jezika mi je naziv, preppy deca terorišu Tim Rota i Naomi Vots. Iz tog filma sam naučila da su štapovi za golf teški kao tuč.

 

 

17 hours ago, goofs said:

 

Daj još malo đusi details, šta je toliko grdno u tom filmu? Voleo sam original, planirao sam da gledam i ovaj


Ne.
Mora da se gleda, izuzetno je loše.
Nije ono - toliko loše da postane zabavno… nego… kao da je uložen trud da bude havarija. Ovo treba nekako da bude oporezovano zbog zagađenja životne sredine. Impresionirana sam i ne znam ni šta bih rekla. 

Ustvari reći ću ti ono što su meni rekli pa sam prelomila da treba da se gleda: “Brendon Li je sad soundcloud reper” 💁🏻‍♀️

 

Quote

ali bukvalno ni na jednom mestu nisam našao niti jednu pozitivnu reč o filmu, tako da preskačem.

U jednoj kritici kažu, parafraziram, pre 30 godina, tokom snimanja og filma je glavni glumac poginuo, ali ovo je prava tragedija. :lolol:
 

 

Edited by Patty Lee
A bre, Funny Games se zove. Setila bih se nikad. Samo su mi Amour i Cache u glavi.
  • Haha 6
Link to comment

Sećate se kada su na b92 likovi na ovakvoj temi samo kačili plakate šta su gledali? Meni je to bilo smešno, u fazonu, eto gledao sam to, bez bilo kakve razrade...

 

Doduše ima nešto u plakatima/omotima. 

 

81R5QPTsf4L._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg

 

 

Mnogo dobar film. Svakako top 3 koje sam pogledao ove godine. 

 

Andrew Scott - upišite superlativ po izboru. Toliko uverljiv da je mučno za gledanje. 

Link to comment

Dobar novi Barton tj Bitlđus 2

Lud i otkačen za sve pare. Vidi se da je imao par ideja ali nije znao koje da ostavi a koje da zadrži pa je sve nabio u 1:45 koliko traje film i to nekako bartonovski funkcioniše.

 

Ko nije gledao prvi deo biće mu zabavno, ko je gledao ima da mi bude super još će da pohvata i neke reference i uskršnja jaja. Jedino ko će da najebe je podmladak koji nije gledao prvi deo a gledali su Wednesday na Netflixu. Njima ništa baš neće biti jasno otkud sad opet Barton, Vinona i Goth Ortega pa još i neka škola u malom američkom gradiću i simpatični outcast na kog ona pada i još svašta nešto:D

 

Kiton odličan a Monika Beluči šta reći sem da može odmah da joj se dodeli Oskar za najkorišćeniji Halloween kostim u ženskoj kategoriji za ovu a vala i narednu godinu.

Link to comment

Das Lehrerzimmer

 

Još od dodele Oskara mi je na watchlisti ali nedavno sam videla da je ovde neko pisao utiske pa me je to ubrzalo. 

Ukratko, ovo nije film nego sat i po vremena gole frustracije.

Mnogo mucho a lot mi se sviđa fotografija i kako je snimljeno, sviđa mi se muzika, glumci su dosta dobri (čak i pogana deca, a glavna glumica je odlična), sviđa mi se kako film postavlja neka zanimljiva moralna pitanja… centralni konflikt je oko sitne krađe ali uspeju da se (malkice) dotaknu i pitanja rasizma, medijskih manipulacija, opšteg (ne)poverenja, klasnih razlika… škola je ovde kao društvo u malom, i sve je to ok, alegorija n shit, ali ja stvarno ne mogu više ove filmove gde se ljudi ponašaju kao da su do juče živeli u šumi s mravojedima just to make a point. 

U jednom trenutku sam uhvatila sebe kako žalim (?!) što ovo nije američki film, jer Ameri garantovano ne bi tolerisali pola ovih sranja ni 5 min. (dobro, da, i oni bi vrv na kraju imali school shooting… abitno)

Centralni plot je dosta mršav kad malo razmislim ali uprkos tome nekako uspeju tokom čitavog filma da održavaju tenziju dosta uspešno. Sve vreme si na ivici šta će da se desi da l će da desi kad će da se desi… napetije je nego u prosečnom horor filmu.

Ovo je u biti priča o posledicama sudara ideala sa realnošću (spoiler alert: ne bude dobro po ideale), put do pakla je popločan dobrim namerana blablabla, ali ne vredi… sve mi je to na kraju u senci. Stvarno nemam više ni sekund tolerancije za zaplete koji se baziraju na tome da neko neće da iskomunicira neku banalnu glupost, koji zavise od toga da baš niko nije u stanju da se ponaša kao funkcionalna odrasla osoba nego kao iracionalni feral adult, i koji suočeni sa dve opcije uvek odaberu goru i nepotrebno komplikuju SVE. Ovo može ako je crna komedija, a ovo nažalost nije crna komedija.
 

Ono što sam ja rešila da izvučem kao zaključak ovde je - mnogo mnogo mnogo mnogo je zajebano biti učitelj i raditi s decom, plemenit ali krvav posao koji ne može (i ni ne treba) baš svako da radi. Eto. 

 

E da, i jbm ti školu u kojoj deca mogu onako da se brecaju i budu mala govna for no reason, i bez ikakvih posledica (!), kakva bre predstavnička demokratija u školi, biće kako odrasli kažu i tišina tamo.

 

Kraj mi se sviđa (?!), minus poslednja scena kad idu end credits.

 

6/10

  • +1 1
Link to comment

Nemam TV 35 godina, Filmove gledam na Thai Airways ekranima u sedistu ispred mene. 104 leta, po 6 sati. Poslednji je bio "Sever, severozapad" Hitchcock , treci put sam ga gledao. Na tom filmu moja cerka studira "media and communications", kazu njeni profesori, remek delo.
Bio je i  "Psycho" i klasici kao "Butch Cassidy and Kid".
Da, Thai njihove istorijske drame, sa engleskim subtitle.

Link to comment

jel liči na jug jugoistok, milutina petrovica

 

e to je film

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Haha 1
Link to comment
42 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel liči na jug jugoistok, milutina petrovica

 

e to je film


Alfred Hitchcock, "Nort by North West", 1959. Cary Grant, Eva Marie Saint.
 

Link to comment

Memories of Murder (2003)

 

Ocekivao puno vise ali kao i obicno sa korejskim i japanskim filmovima u mom slucaju ostao sto bi rekli kratkih rukava. (izuzev horora i uvrnuntih filmova)

  • +1 1
Link to comment

Boîte noire, 2021.

Neharizmatični analitičar na tragu mutljavine sa dokaznim materijalom..

Isprva mi je nedostajalo malo više fakture u odnosima supružnika, ali ključna reč - neharizmatični. Svakako prija evropski film bez novomodnih pseudointelektualnih angažmancija.

 

La passion de Dodin Bouffant, 2023.

Kuvar za nepočetnike. Svakako ga valja izbeći gledati pred spavanje - celu noć se snivaju i slivaju konsomei, trčkaraju reš pečene prepelice i ostala gastronautika.

 

 

Edited by makaronee
Slovce
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, pariah said:

Kako čoveče pa ovo mu je najbolji film. I to kultni.

 

Ne znam meni deluje na momente kao parodija. Slucaj je ocigledno bio zanimljiv ali jednostavno dijalozi, gluma, klisei u radnji su mi previse pokvariki utisak. Svideo mi se cak i kraj i sto je suptilno provlacio kakvo je sranje bilo u zemlji. Ne znam koliko je verodostojno ali Koreja je izgledala bas jadno 1986. 

 

Sve u svemu od mene 5/10.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...