Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 8. 6. 2024. at 17:57, warp said:

Kad smo već kod malo zapostavljenih filmova...

image.thumb.png.e7f610c5dc11ac5324fa0b07ad3f4da5.png

 

Ben Gazzara u jednoj od najbolje odgiranih uloga ikada (sve vreme ima užasno neprijatan poluosmeh kao da sam sebi sugeriše sve je u redu, imam ovo pod kontrolom) i režija koja stvara utisak da je sve improvizano iako se Kasavetes zapravo poprilično držao scenarija u svojim filmovima.

 

9/10

 

 

Ovo je film o kome nikada nista necete cuti,niti cete ga videti na nekim listama,daj boze da je nekada i pusten kod nas na TV..a zaista jedan odlican film.Gluma fenomelna..u mislim jednoj od poslednjih scena...ja sam imao utisak da glumci sede i cavrljaju izmedju pauze za snimanje scena.toliko film deluje realno/Meni ovo fali u dosta modarnih filmova,taj neki realizam

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, warp said:

@bestia jel na profilnoj Sexy Beast ? :ziga:

Još jedan sjajan film koji niko nije gledao.

Kakva uloga Kingslija...

  • Wub 1
Link to comment
6 minutes ago, warp said:

@bestia jel na profilnoj Sexy Beast ? :ziga:

Još jedan sjajan film koji niko nije gledao.

Ja sam gledao, gledam sve što ima sex u naslovu :blush:

  • Haha 1
Link to comment

Sjajna uloga. Meni ostalo urezano kako ludak sjedi. Otad, kad vidim niskog čovjeka da tako sjedi tačno znam da je neka opsesivno-kompulsivna priča.

  • +1 2
Link to comment

Genijalstina od uloge (i filma). Kad god se setim tog filma vrati mi se osecaj bespomocnosti pred njim. Pitas se sve vreme sta da radis s njim, sta covek da radi sa takvim ludakom.

  • +1 1
Link to comment

Meni je u tom filmu ipak pobedio McShane - jeziv lik. Razgovor u restoranu sa Winstonom kao i poslednja 3 minuta filma 
 


 

  • +1 1
Link to comment
  • Don: What you think this is the wheel of fortune? You think you can make your dough and fuck off? Leave the table? Thanks, Don, see you, Don, off to sunny Spain now, Don, fuck off, Don! Lying in your pool like a fat blob laughing at me, you think I'm gonna have that? You really think I'm gonna have that, ya ponce. All right, I'll make it easy for you. God knows you're fucking trying. Are you gonna do the job? It's not a difficult question, are you gonna do the job, yes or no?
  • +1 1
Link to comment

Fall - jedan od filmova od kojih manje više znate da nećete dobiti puno ali ipak ih "morate" pogledati jer je zanimljiva premisa, dve cure se penju na toranj visok 600ak metara ako sam dobro razumeo.


Solidno napeto.

Gluma - Krindž

Dijalozi - Krindž
Ali nadasve:

Spoiler

totalno odsustvo kulminacije za ovaj tip filmova, režiser nam ne prikazuje dva krucijalna momenta koja koliko toliko daju smisao onome što smo gledali - kako neko pronalazi njenu poruku i kako doleće heliš da je pokupi. Plot tvist o smrti plavojke da ne pričam. 

 

Šta znam, ima ok kadrova i malo napetosti i adrenalina ali na svim ostalim poljima fail.

Link to comment

Blinkende Lygter

 

Posle U Kini Jedu Pse i Pusher trilogije esencijalno dansko ostvarenje. 

 

Mogao bih i The Hunt da odgledam ponovo.

 

Mads Mikkelsen me podseća na Jovana Memedovića, možda je to razlog što se nekako pun pasije palim na njega. Što je najgore od svega, moja devojka misli da se zezam. 

Spoiler

:cool:

 

  • +1 2
Link to comment

ždralovi lete. dosta su mi u početku bole oči neprirodne scene praznih ulica koje bi trebalo da budu prepune ljudi. i stanovi koji odišu zavidnim lukusuzom u carstvu siromaštva gde je prosečan čovek imao jednocifren broj kvadrata za stanovanje. no film je na oko lep, glavna glumica je predivna, ljubav je prikazana haotično i nebajkovito dakle očekivano i realno. scene u ratu, kojih nema mnogo, su baš ono što imam u glavi na pomen istočnog fronta. mana je da priča malo škripi sa motivima, a ima i dešavanja koje teraju oči na kolutanje.

 

kad se sve sabere nemam utisak da sam protraćio vreme.

 

fallen. nekako mi je dosad promakao, a triler je odličan. ima krvi, ima misterije, ima paranormalnog, nema (gadnih) rupa, a i ono što sam uhvatio bi se ispeglalo da je film potrajao duže, dao se u jačanje priče... i u tome smorio. mnogo me je kupio denzel kako je odradio posao. možda nisam navikao na žanr sa onostranim te grešim, al imam utisak da bi bez njega film na momente imao obrise b produkcije. ovako je prva liga.

Link to comment
9 minutes ago, utilitarist said:

ždralovi lete. dosta su mi u početku bole oči neprirodne scene praznih ulica koje bi trebalo da budu prepune ljudi. i stanovi koji odišu zavidnim lukusuzom u carstvu siromaštva gde je prosečan čovek imao jednocifren broj kvadrata za stanovanje. no film je na oko lep, glavna glumica je predivna, ljubav je prikazana haotično i nebajkovito dakle očekivano i realno. scene u ratu, kojih nema mnogo, su baš ono što imam u glavi na pomen istočnog fronta. mana je da priča malo škripi sa motivima, a ima i dešavanja koje teraju oči na kolutanje.

 

kad se sve sabere nemam utisak da sam protraćio vreme.

 

fallen. nekako mi je dosad promakao, a triler je odličan. ima krvi, ima misterije, ima paranormalnog, nema (gadnih) rupa, a i ono što sam uhvatio bi se ispeglalo da je film potrajao duže, dao se u jačanje priče... i u tome smorio. mnogo me je kupio denzel kako je odradio posao. možda nisam navikao na žanr sa onostranim te grešim, al imam utisak da bi bez njega film na momente imao obrise b produkcije. ovako je prva liga.

Uvod u film je maestralan ''Time is on my side..''

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...