Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

2 hours ago, warp said:

 Ponašanje aktera za vreme rata je odlično prikazano, cela poenta psihološkog mehanizma koja se uključi čoveku za vreme ratnih strahota je onaj meme sa psom u zapaljenoj kući This is fine


meni tu film blista i zboga toga me je kupio.  

 

nisam jedini koji misli da preko odnosa vojski prema novinarima može da se zaključi sa koje strane dolazi predsednik. al to nije ni bitan detalj za poentu filma pa nek tumači ko kako želi.

 

mali off koji s pravom mora u spojler, mislim da si pogrešio sa primerima kad si rekao :) 

 

Spoiler

"Poetska pravda bi zaista bila da predsednik države koja je započela toliko ratova završi cvileći za svoj život kao što su i Sadam, Čaušesku i Gadafi cvileli za svoj".

 

bio bih obazriv sa pozivanjem na poslednje sati jer njih pišu pobednici. pritom čaušesku i sadam su se pristojno držali o čemu postoje snimci da posvedoče. za gadafija ne znam i ne želim da znam. sigurno čuveniji primeri su ježov i berija. lično i u njihovo ridanje sumnjam. kod berije mi se ne uklapa u ličnost da bi dao takvo zadovoljstvo za kraj neprijateljima. dodatno ti slomovi su retkost, pa budi sumnju kad se dese kod dva uzastopna nkvd šefa.

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, utilitarist said:

 

 

mali off koji s pravom mora u spojler, mislim da si pogrešio sa primerima kad si rekao :) 

 

  Reveal hidden contents

"Poetska pravda bi zaista bila da predsednik države koja je započela toliko ratova završi cvileći za svoj život kao što su i Sadam, Čaušesku i Gadafi cvileli za svoj".

 

bio bih obazriv sa pozivanjem na poslednje sati jer njih pišu pobednici. pritom čaušesku i sadam su se pristojno držali o čemu postoje snimci da posvedoče. za gadafija ne znam i ne želim da znam. sigurno čuveniji primeri su ježov i berija. lično i u njihovo ridanje sumnjam. kod berije mi se ne uklapa u ličnost da bi dao takvo zadovoljstvo za kraj neprijateljima. dodatno ti slomovi su retkost, pa budi sumnju kad se dese kod dva uzastopna nkvd šefa.

 

 

 

 

Ima smisla to što pričaš, ali više sam mislio na ovu scenu...

 

Spoiler

Matori novinar, kada ga pita Escobar, koje je pravo pitanje postaviti diktatoru uhvaćenom od strane naroda ?

 

A ovaj mu kaže, ne očekuj neke velike reči u takvom trenutku, kukaće za sopstveni život najverovatnije

 

  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

Dont Tell Me Fran Healy GIF by Travis

 

 

 

 

hvala @Blojler za preporuku

odličan film, nije za almanahe niti za istoriju filmske umetnosti al je dobro žanrovski odrađen(war roud movie) i fino ubije 100 minuta 

 

garland izgleda voli totale sa praznim ulicama pa ih je i ovoga puta kao i u 28 day later koristio tako da mu se mogu pripisati i kao trade mark(što je za pohvalu), i generalno me mnogo više podseća na 28 day nego na apokalipsu. road war movie 1/1. 

scena sa red glass ubicom je vrhunac koji je odredio ceo ton filmu, kao i razgovor l&j na obali jezera gde dete kaže kako nikada nije bila uplašena kao poslednjih nekoliko dana, i nikad se nije osetila življe. to je noseći stub u filmu, sve ostalo su fasade

 

nešto drugo mi je zapalo za oko dok sam čitao vaše komentare, a vidim da niko nije primetio. rat je ovde meni potpuno u drugom planu dok je u prvom odnos lee i jessie i to je klasična priča o starom i mladom vuku/ratnom fotoreporteru i njihovom putu od 1379km do dc-ja, čija je kulminacija u wh-u gde lee maltene ne pravi fotografiju, dok jessie kida za pulicera, sa sve poslednjim kadrom u filmu(i jako mi paše simbolika da su sve fotke od lee u boji, a jessine crno bele)

 

 

 

volim ratni film i nisam srbenda koji se naslađuje tuđoj, pa i američkoj muci

:ss1:

 

 

 

to što mnogima deluje neuverljiva priča o fotografima na prvoj liniji fronta, šta da kažem sem da ste u debeloj zabludi. to je tako od španskog građanskog rata, pa do ovog ukrajinsko ruskog. od frenka kape do rona haviva i gorana tomaševića(koga interesuje nek ga pogleda u glebovom podkastu)

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

The Bad guys, lep crtić™ iako je prva trećina poprilično sterilna od svega što bi trebalo da valja u ovakvim ostvarenjima međutim priča je do kraja super, nekoliko tvistova, a i konačno po koja duhovitost.

 

The Mortal Engines - epic fail što bi se reklo... Odgledao sam pre svega jer je Jackson vukao sve konce, ali ovo je poprilično loše u svakom smislu osim vizuelnom. Nijedan iole normalan glumac osim Huga Vivinga, gluma na poprilično lošem nivou, dijalozi isti takvi, nekoliko hard core krindž momenata u smislu pokušaja moćnih replika, jednostavno slabo šta šljaka...

 

Nije ni čudo da je film jedan od najvećih flopova ikada, plaćen 150ak doneo jedva 80ak miliona 

Link to comment

4-6-2024_114037_www_imdb_com.thumb.jpeg.c63904b5d4583fe8883bf5f868c657a6.jpeg

 

Nuestro Tiempo / C. Reygadas, 2018.

 

ko je raspolozen za anticko pozoriste na meksickom selu, a sa vise nego umetnickim zivotima u dvoje troje, nije lose uopste.

vredi gledati sa slusalicama na glavi, izuzetna je zvucna kulisa glasajuce marve sa farme.

  • Hvala 2
Link to comment

Atlas (2024)

 

atlas.jpg.70d339b4df2d1ab392ab3cc6e1f10826.jpg

 

Komično rasfrčkana Džej Lo kroz čitav film beči oči, krevelji se, kreira psihotične grimase i preglumljuje da bi nam stavila do znanja da je sposobna da nam isporuči vrhunsku šekspirovštinu i da nije fer što je dobila glavnu rolu tek u drugorazrednoj SF bezvezariji prezasićenoj CGI-jem. Završio iz 7. puta, jedva.

Link to comment

Thirteen lives

 

Koliko pročitah, poprilično verno prenesen sled događaja, poprilično klaustrofobično i na momente baš napeto, baš kao što je ta situacija i bila, jel. 

 

Dobra glumačka postavka (Mortensen, Farel, Edgerton), kome je do napetog trilera, poslužiće, ako ne znate ili se ne sećate tog događaja kojim se film bavi, još bolje, ne guglajte pre filma.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Mil@n said:

Dobra glumačka postavka (Mortensen, Farel, Edgerton), kome je do napetog trilera, poslužiće, ako ne znate ili se ne sećate tog događaja kojim se film bavi, još bolje, ne guglajte pre filma

E jbg ako je neko to zaboravio ,sećam se da je bilo u oči finala svetskog prvenstva pa je bilo priča da klinci dobiju karte,

šteta što nisu ,mogli su da uživaju kako Grizu i ekipa demoliraju drage nam susede 

 

A odličan je i dokumentarac The rescue  od National geographie

Link to comment

Kad smo već kod malo zapostavljenih filmova...

image.thumb.png.e7f610c5dc11ac5324fa0b07ad3f4da5.png

 

Ben Gazzara u jednoj od najbolje odgiranih uloga ikada (sve vreme ima užasno neprijatan poluosmeh kao da sam sebi sugeriše sve je u redu, imam ovo pod kontrolom) i režija koja stvara utisak da je sve improvizano iako se Kasavetes zapravo poprilično držao scenarija u svojim filmovima.

 

9/10

 

 

  • +1 4
Link to comment
17 hours ago, Fakundo Sava said:

E jbg ako je neko to zaboravio ,sećam se da je bilo u oči finala svetskog prvenstva pa je bilo priča da klinci dobiju karte,

šteta što nisu ,mogli su da uživaju kako Grizu i ekipa demoliraju drage nam susede 

 

A odličan je i dokumentarac The rescue  od National geographie

 

Jbg uvek ima neko ko je propustio događaj :)

Link to comment

Таксист (2017) - IMDb

 

Juznokorejski taksist pobedjuje merkantilnost i politicki konformizam sitnog sopstvenika.

Msm, nije sve tako kao sa casova marksizma i teorije socijalistickog samoupravljanja,

manifestacije emocija su zabavno karikaturalne, barem za evropske kino-standarde, 

dok su scene nasilja i tamni vilajet vojne diktature opipljivo uzasne.

 

 

 

  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...