Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Just now, Guuundogan said:

 

na ovo sam mislio.. 

 

A to...

 

Da, vrlo moguće :) Kad mi film baš lepo legne, umem da upadnem u stanje blage euforije... Ima naravno još sjajnih filmova, ali sci fi je nešto što najviše volim, pa mi ovaj setup baš leži a fenomenalan je i audio i vizuelno. Na 4K disku izgleda malo je reći fantastično.

Link to comment
22 minutes ago, Mil@n said:

 

Za šta?..

 

@Jimmy Kowalski Whats funny?

 

Odusevljavaju me tvoje vecite bombasticne ocene za filmove, "najbolji", bez konkurencije" i sl. Ko u trejlerima kada se samoreklamiraju pa kao mamac za publiku izvade citate iz rivjua, "hands down, the best movie of the year!" ili "absolute masterpiece, you won't see better picture this year!"

 

A u stvari spada medju najslabije napisane Nolanove filmove, koji je brzo pao u zaborav. Jedan od onih "mnogo hteo, a malo postigao" uradaka..

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

 

Odusevljavaju me tvoje vecite bombasticne ocene za filmove, "najbolji", bez konkurencije" i sl. Ko u trejlerima kada se samoreklamiraju pa kao mamac za publiku izvade citate iz rivjua, "hands down, the best movie of the year!" ili "absolute masterpiece, you won't see better picture this year!"

 

A u stvari spada medju najslabije napisane Nolanove filmove, koji je brzo pao u zaborav. Jedan od onih "mnogo hteo, a malo postigao" uradaka..

 

Jeste, zato je ocenjen kako je ocenjen na imdb, sa celih 8.7. Nemam osećaj da je pao u zaborav u filmskim grupama koje pratim i pomalo čitam, naprotiv, uvek je na dobrom glasu. Super što je za tebe loše napisan, očigledno nisi u većini. Ko zna astro fiziku, film je verovatno pun izmišljotina i promašaja, srećom ja nisam jedan od njih biti tražim realnost u filmovima naučne fantastike. 

 

Takođe, nisam uopšte ni preterani fan Nolana, niti mi ima previše filmova koji me izuvaju, pa da je neka konkurencija za najbolji od njih. Uostalom, pročitaj moj post iznad. 

 

Što se tiče mojih ushićenih reviewa jako su retki, rekao bih, jer me retko koji film odradi dobro, a kamoli više od toga (baš, zato su i ushićeni, to je razlog zašto gledamo filmove, zar ne?) . Poslednje što pamtim je Spiderman into the spiderverse duo, pre toga, ne pamtim. 

 

 

Link to comment

Svi Nolanovi filmovi su visoko ocenjeni na imdb-u, so what? Nolan ima armiju fanova, sto se odrazava na internet ocenjivanje, tako da mojne potezes te glupe fore, ja sam u vecini, ti si u manjini. Scenario je slab nezavisno od astro fizike, gde god mu se Jonathan previse petlja u pisanje, tu ce cesce ispasti bezveze.

 

No, to sve nije bitno. Pitao si me sta mi je smesno, pa ti odgovorio. I da nisi napisao Milan Cineplex, po stilu bih odmah pogodio ciji je komentar. I sam priznajes da upadas u euforiju kad ti se nesto svidi, tebi se cini da nije cesto, moj utisak je drugaciji, eto otuda i smajli..

Link to comment
30 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Svi Nolanovi filmovi su visoko ocenjeni na imdb-u, so what? Nolan ima armiju fanova, sto se odrazava na internet ocenjivanje, tako da mojne potezes te glupe fore, ja sam u vecini, ti si u manjini. Scenario je slab nezavisno od astro fizike, gde god mu se Jonathan previse petlja u pisanje, tu ce cesce ispasti bezveze.

 

No, to sve nije bitno. Pitao si me sta mi je smesno, pa ti odgovorio. I da nisi napisao Milan Cineplex, po stilu bih odmah pogodio ciji je komentar. I sam priznajes da upadas u euforiju kad ti se nesto svidi, tebi se cini da nije cesto, moj utisak je drugaciji, eto otuda i smajli..

 

Nisu svi sa 8.7. (na 2 miliona glasača). 

 

Čime je stekao armiju fanova, tako što dobro igra fudbal? Ljudima se očigledno sviđaju njegovi filmovi (rekoh, ne bi ga stavio ni u top 10 omiljenih režisera), a ovaj ponajviše od svih, to je jednostavno tako, nezavisno od mene, tako da jesi u manjini, što opet nije ništa loše, samo je lame da svom mišljenju, ne znam na osnovu čega, daješ toliku težinu da se podsmevaš nekome sa kime se ne slažeš. 

Link to comment

Ja bas volim Nolanove filmove. Nisam strucnjak, ne mogu da provalim sta je tacan razlog (mozda je u tome i car) al rekao bih da njegov stil pravljenja filmova, bezobzira na scenario pa cak i glumce, cini da je uzivanje gledati ih, maltene kao cisto vizualnu umetnost. Kao sto neko ima omiljenog slikara, taj neki fazon. Mislim da je kul i sto ne izbacuje cesto filmove, izlaze mu na svakih 2-3 godine, idealno da se u putpunosti posveti svakom novom projektu.

 

Bas je prepoznatljiv po stilu. Dok sam pisao, pomislih "Hej Man of Steel deluje kao da je Nolanov film" and sure enough - it is :D 

 

Ako bih rekao sta zna da bude slabija tacka njegovih filmova to je scenario. World building je uvek odlican, to je verovatno prevashodno do njega, al prica ponegde zna da ne bude toliko dobra. E sad, vizualna lepota njegovih filmova, cesto odlicni glumci odlicno iskorisceni, scene koje "disu", savrsena muzicka podloga... sve to zna da bude toliko sjajno da covek i ne primeti koliko je prica tanka. 

 

 

Posto sam ja lud za SFom, meni Intestelar, iako sam zaista uzivao da ga gledam, ne moze biti vrhunski film jer je upravo prica jako tanka. Nije da je busna ali je prilicno nategnuta i na kraju bez neke zaista bitne poruke, dileme o kojoj treba da se razmislja (sto je osnova vecine dobrih SF prica) ili izazivanja jakih emocija kod gledalaca. Taj film je uspeo uprkos prici, ne zahvaljujuci njoj, ako pitate mene.

 

Od ovih Nolana koje sam gledao (a bukvalno pola jos nisam :fpalm:) najdraza mi je Betmen trilogija, bukvalno napravljeno kako Betmen treba da izgleda, ako mene pitate.

Link to comment

MV5BMWMxZmJkNjAtZjI1Yi00Mzk5LWI2N2YtYzJlNzFmZjcxM2YwXkEyXkFqcGdeQXVyNjQyMTI3MTM@._V1_.thumb.jpg.3c9e1c11babb63d47f878f2a9c2b293a.jpg

 

Film pocinje lenjo, sporo, a onda se prica razmotava na zanimljiv nacin. 

Lepo je sto se cuju zvuci prirode i dominiraju takve boje. Priroda u filmu igra vaznu ulogu, svojim delovanjem utice na sudbinu junaka.

Glumica je preslatka, sigurna u sebe, nenametljiva. Glavni glumac je dobro docarao nadobudnog i sjebanog mladog pisca.

 

Spoiler

U jednom trenutku recituju Hajneove stihove (Azra) koji su kod nas poznati kao sevdalinka. Iako znam da je to u originalu njegova pesma, nekako sam imala utisak: sta se razmahuju balkanskim nasledjem :D

 

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, Djuro said:

image.png.e5bb6fcfb460ca0c36846a18e8c37a75.png

 

 

divan film

9/10

 

Gledala ga prosle nedelje, zamaglile mi oči do kraja.

  • +1 1
Link to comment

makar bili predvidljivi, volim filmove gde se grade odnosi između čudnovatih ljudi, as good as it gets mi je među najdražima, i kao plodnom tlu eto svideo mi se i holdovers.

 

Spoiler

ne znam koliko se razglabalo, meni se svidelo  koliko su likovi kompleksni: ne jedu ih kompleksi ili predrasude, nisu kukavice, niti usijane glave kao što bi se po prvih deset minuta pretpostavilo. s te strane film nije klasičan praznični šablon.


navijam za džiamatija da uzme oskara. čovek uvek blista.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Da uzme Giamatti a da ne uzme Emma Stone, eto, bože ako čitaš forum, ne tražim puno.

ja bih da uzme Emma a da ne uzme Margot

Emma je bar 3 puta talentovanija 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...