Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

42 minutes ago, FPLS said:

i moj ćale bi svaki put zaspao uz njega, ali bi posle lagao kako ga je pogledao i kako je dobar film. I stvarno je dobar film.

 

Tako moj cale nikad nije odgledao Francusku vezu pre jedno 35 godina, burazer snimio na VHS, on svaki put zaspi. Tako je zaspivao i na Boju purpura pa se probudi u nekom trenutku i pita jel ovo bese Dastin Hofman :lol:

 

Edited by Sludge Factory
  • Haha 2
Link to comment
24 minutes ago, napadaj said:

Sorcerer (1977)

https://www.imdb.com/title/tt0076740/

 

Moćan, baš ostavlja utisak. Mnogo mi se sviđa to što je kraj takav kakav je. Video sam da je ovde na forumu bilo više poređenja sa The Wages of Fear i da ne postoji jedinstven stav o tome koji je bolji, a svakako imam u planu i njega da odgledam.

 

Volim ovakve filmove.

Kakve dobre njuske u filmu, nisam ovo gledao, odoh da ga iskopam na netu. Fala za tip :)

  • +1 1
Link to comment

good luck to you leo grande https://www.imdb.com/title/tt13352968/?ref_=nm_flmg_t_4_act

 

simpa film. emma thompson sjajna! malo neubedljivo pred kraj i na kraju - zbog price, ne zbog glume. steta, da je malo bolje to obradjeno, bila bi savrsena celina. film dosta statican i prostorno ogranicen, bio bi dobra predstava.

 

a gleda mi se nesto bozicno (jos ako ima snega - ihaaaaaj!) al nista mi ne pada na pamet. staro odgledao, novo mi ne mirise na dobro. bice vec nesto...

 

Link to comment
17 minutes ago, adam said:

 gleda mi se nesto bozicno (jos ako ima snega - ihaaaaaj!) al nista mi ne pada na pamet. staro odgledao, novo mi ne mirise na dobro. bice vec nesto...

 

Ako hoćeš da se smejes, onda Laplandsku odiseju :)

(Ne sećam se da li je trenutak radnje oko Božića ali ima snega koliko hoćeš)

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ako hoćeš da se smejes, onda Laplandsku odiseju :)

(Ne sećam se da li je trenutak radnje oko Božića ali ima snega koliko hoćeš)

fala najlepse. sneg je sasvim dovoljan.

 

a stvarno je krajnje vreme da snime neki dobar bozicni film. ne moze se par filmova vrteti u nedogled.

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Sorcerer (1977)

https://www.imdb.com/title/tt0076740/

 

Moćan, baš ostavlja utisak. Mnogo mi se sviđa to što je kraj takav kakav je. Video sam da je ovde na forumu bilo više poređenja sa The Wages of Fear i da ne postoji jedinstven stav o tome koji je bolji, a svakako imam u planu i njega da odgledam.

 

Volim ovakve filmove.

The Wages of Fear je uravnoteženiji što se dinamike tiče. Kod Sorcerera uvod, iako neophodan da objasni poreklo likova, ipak deluje preopširno i kao slabiji deo filma.

  • +1 2
Link to comment

Meni je neverovatno da je Fridkin tako pukao zbog tog filma. Ono, nije bio hit ili ne znam sta, ali brate dobar film, filmcina sto se mene tice. Mnogi su Oskare dobijali za gore, a mnoge je boleo kurac i za mnogo veca sranja. 

Link to comment

Nema sta da bude neverovatno, film je katastrofalno prosao u bioskopima, nije vratio ni pola ulozenog, to se ne prasta. Plus sto je sam insistirao na mnogo vecem budzetu nego sto su mu prvobitno bili spremni da daju. Objasnjavao je i sam posle koliko je bio svojeglav i kako se izmedju ostalog zajebao sto nije pristao na uslove Steve McQueena pa je umesto njega angazovao Scheidera (s kim je vec prethodno saradjivao). I koliko god da je Roy sjajan, nije bio zvezda, a stavljanje McQueenove face na poster bi gotovo sigurno donelo uspeh na blagajnama. Friedkinov planirani dream cast bio je McQueen, Lino Ventura i Mastroianni.

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, Mil@n said:

Šacno sinoć Holdovers, jedina mana ovog filma je što znamo kako će da se završi posle prvih 5 minuta, dva antagonostična lika, u konflitu i mržnji, izvući će najbolje jedan iz drugog, postaće prijatelji i promeniće jedan drugog. Šablon viđen više puta u ovakvim ili sličnim pričama.

 

NO, film mi se svakako dopada, a Đamati se razmahao kako ume, fenomenalan je. Veliki plus na estetiku, čak su i uvodne kadrove produkcije i svega napravili sa grainom želeći ceo film i ceo ugođaj filma da prenesu u 70e, mislim da su u tome uspeli. 

 

7.5/10 od mene.

uh, bas mi je legao holdovers! pravo malo remek-delo, poslednji film u kom sam ovako uzivao je once upon a time in hollywood. ujedno i prvi ozbiljan usa film, bar ono sto sam ja gledao, u poslednjih 4-5 godina.
isecak iz jedne kritike koji kaze "kinematografska nostalgija za sedamdesetim" najbolje opisuje sta da ocekuje neko ko hoce da pogleda film. uz sve iznad napisano, da dodam i sjajan soundtrack i par odlicnih zenskih uloga u izvedbi keli preston i devin dzoj rendolf (crnkinja detektivka iz only murders in the building).
film rezirao alexander payne (sideways, about schmidt, cedar rapids itd).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...