Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

@Trance

Secas se da je to u nekom trenutku sama i spomenula, kako mu je usadila nekako da ce bas nju potraziti buduci da se malo poigrala sa njegovom glavom (najlakse receno "ostavila beleg") a onda ga je u trenutku udesa sa kolima zvala na mobitel i trigerovala nesto u njemu. Ne razumem se u tu psihologiju ali takvo nesto bih mogla da provarim.Mislim pazi, ima tu dosta stvari koje su morale da se potrefe, ali nekako mogu proci, sem prvog detalja koji si spomenuo - guglanje - koji se ama nikako ne uklapa u pricu

Ama jasno je zašto je on izabrao baš nju, ali uopšte nije morao da bude u situaciji da bira. Kasel mu je dao da bira, a mogao je i sam da izabere, ili da ga uopšte i ne šalje kod hipnotizera.

Link to comment

Ama jasno je zašto je on izabrao baš nju, ali uopšte nije morao da bude u situaciji da bira. Kasel mu je dao da bira, a mogao je i sam da izabere, ili da ga uopšte i ne šalje kod hipnotizera.

Sto sad to "Ama", kao da smo neka nedokazana deca? :mellow:Samo da ti ukazem da si malo nedosledan sa pitanjima. I za ovo sad mi je slicno: izgleda kao da su stvari morale da se tacno potrefe. Zasto bi uopste moralo da mu se desi da izgubi pamcenje tokom akcije? Malo filmske (scenaristicke) slobode.

No meni jedna druga stvar nije bila jasna jos u bioskopu a nije bilo zgodno da posle pitam za to: u cemu je fora sa njenim stidnim dlacicama? :lol: One sudbonosne noci kada je trebalo da se seksaju, ona njemu kaze da zna sta on voli i dodje glatka a posle kad se vrteo film unazad, on je njoj bas objasnjavao slike i slobodu zenskog tela i prvu sliku na kojoj je zena "kompletna". Tu su bile jos neke recenice ali mi je mozda nesto promaklo jer nije bilo titla.

Dodatak:

Meni je ona zapravo vec od trenutka kada se ubacuje u pricu sa svojim zahtevima i idejama bila "sumnjiva", samo nisam znala u kom pravcu da idem. Jer zasto bi se iko "normalan" dobrovoljno ubacio u takvo drustvo?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Izvini, nisam mislio ništa loše.

Pa to je valjda neka gender tematika, jel. On traži idealizovanu ženu koja je savršeno glatka i savršeno čista, zato i voli one pre-gojinske slikare, a zato je toliko i ljubomoran, jer stvarna žena nekako uvek ispada iz te idealizacije, pre svega tako što ima svoju volju. Nasuprot ovoj idealizaciji stoji Goja koji ženu tretira upravo kao biće od krvi i mesa. Meni se to svidelo, ali prosto film nije ništa naročito napravio od toga. Na kraju se sve pretvori u a-bre, u-bre.Zanimljiv tekst:

Producer Christian Colson agrees: “Goya was also very interesting for the film because of his innovations in depicting female bodies, which in high art had previously been idealized and rendered free of imperfections. Goya was the first to paint the nude as he saw it.”

Edited by Syme
Link to comment
Izvini, nisam mislio ništa loše.

Pa to je valjda neka gender tematika, jel. On traži idealizovanu ženu koja je savršeno glatka i savršeno čista, zato i voli one pre-gojinske slikare, a zato je toliko i ljubomoran, jer stvarna žena nekako uvek ispada iz te idealizacije, pre svega tako što ima svoju volju. Nasuprot ovoj idealizaciji stoji Goja koji ženu tretira upravo kao biće od krvi i mesa. Meni se to svidelo, ali prosto film nije ništa naročito napravio od toga. Na kraju se sve pretvori u a-bre, u-bre.

Eto zasto ne treba ici mrtav umoran, jos sa punom dusom/glavom utisaka od prethodnih akcija, u bioskop - ja sam onda pogresno shvatila da je i on uz Goju a ne sa renesansom/pre-rafaelitima (zanimljivo da smo bukvalno dva dana pre filma bili na specijalnoj izlozbi pre-rafaelita) te mi je sve to bilo cudno.Mislim da je film od onih koji u jednom trenutku prospu toliko kofa vode na tebe da ne mozes odmah da krenes da trazis neku logiku, nego tako bauljas mokar i prihvatis dato bez problema. Ostavio bi jos bolji utisak da je taj kraj "bolji" i prosto katarzicniji (ja je dozivela nisam, ocekivala sam nesto vece i sjajnije), tako me je nekako podsetio na "Plazu", koja mi je isto pri kraju imala suvisnih i over the top momenata, ali i dalje volim da pogledam koliko god kada uhvatim negde.I opet slucaj filma u kom se meni nijedan lik nije svideo, sem sto sam imala simpatije za Kaselov, spomenuh vec. Ali mi to nije predstavilo problem.
Link to comment

Da, da, ma roller-coaster, lepo me zabavio. Šteta što na na kraju ne izvuče više iz premise. A počinje kao najbolji Hičkok. Šteta.

Link to comment

Film je baš dobar. Valja ga pogledati.A Brajan je, džek kakav je, učestvova u snimanju.http://www.youtube.com/watch?v=wrj-txELp_8

Edited by Vapad
Link to comment

Side effectssporedni-efekti-2013-film-poster.jpgSasvim dobar film, Law i Mara odlični !!!

Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment

gleda mi se neki srceparajuci film..sad sam opet gledala assassination of jesse james by the coward robert ford... i nastavlja mi se u istom ritmu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...