Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Stigao Trougao Tuge u bioskope. Odličan je i skoro da se ne oseti da traje 140 minuta. I dalje mi je Force Mejaure bolji ali i ovaj vredi da se gleda. Zlatko odličan a scene sa njim i Woodijem su fenomenalne.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Stigao Trougao Tuge u bioskope. Odličan je i skoro da se ne oseti da traje 140 minuta. I dalje mi je Force Mejaure bolji ali i ovaj vredi da se gleda. Zlatko odličan a scene sa njim i Woodijem su fenomenalne.

Poslusaj onda i podcast, stavih sinoć na temu Razno.

 

Ja ću film konačno gledati u ponedeljak, jeej

  • Hvala 1
Link to comment
On 12.12.2022. at 2:40, ultra plasticni said:

 

dejvid o rasel snima film vesa andersona

 

Film koji se zove Amsterdam, a Amsterdama ima u jednoj sceni i to u stanu. Najgori film koji sam gledao ove godine verovatno, pre svega zbog velikih očekivanja. Neopisivo smeće. 

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Imdb kaže 8.1 tako da ne mari već odgledaj pa javi utiske.

meni je odlican, iako nije tako na prvu loptu kao prethodni filmovi, ide dublje u meta svet i alegorije i gadjanje vise stvari istovremeno. 

Farel i Glison odlicni, kao i uvek, hemija i rapport medju njima na visokom nivou. Dobro igraju jedan od drugog.

Farelu uloga dozvolila vise sitnih momenata ekspresivnosti pa ce da pokupi nagrade za koje je zakinut ranije, normalno svi gledamo jer smo voleli In Bruz, Keri Kondin odlicna, ali meni je mali Beri Kigan pojeo svaku scenu u kojoj se nalazi, bez obzira ko je sa druge strane, 

Suva crna komedija, dijalog i sve okolo irskog brzog humora je super, mislim da ce ljudi da ocekuju mnogo mnogo vise i ociglednije zakljucke i vidljiviju pricu iako je sustina mnogo dublja, svakom ce da dodje njegovo tumacenje na sta je gadjano, Irska - rat za nezavisnost i glupe nepotrebne smrti kao pandan malog sukoba na malom ostrvu borba sa smrtnoscu, id-ego-superego momenti,  svako moze da izvuce neki zakljucak - pa cak i kao kolega iznad to da je prica glupa i da nema nikakvu poentu. 


Moja preporuka da se gleda u sto boljem kvalitetu slike, (ima na kioscima dobrih ripova) prelepa fotografija, upotreba boja, kontrasta, sve je na vrhunskom nivou. Boje posebno kao oslikavanje karatkera, emocija, slojeva i motivacije likova. 

Muziku radio Karter Burvel kao i sve ostalo sto je MekDona izbacio 
Btw film otvara neka bugarska etno hor muzika - kad je poceo film bilo mi toliko neobicno da je krenulo nesto slicno nasem horskom pojanju da sam proveravao da nije ostao upaljen neki YT ili nesto. 
 

  • +1 1
Link to comment

Stvar je ukusa. Samo preporocujem svima da malo procitaju o filmu, odgledaju trejler... Ja sam isao sinoc grlom u jagode 🤣

 

Neko voli da se puca heroinom i sece vene posle.

 

Ja nemam tu mazohisticku crtu i nikad mi se vreme vratiti nece koje sam izgubio.

Link to comment

Gledao novog Avatara večeras...

 

Meh...

Jako lepo vizuelno, ali jako razvučeno, izbaciti jedno sat vremena filma, bio bi mnogo bolji ugođaj...

 

Gomila gluposti u zpaltu i radnji, ali to smo već navikli, više ni ne uzimam to za preveliko zlo... :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...