Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

nekako nikada do sada nisam prihvatila da to stvarno jeste oblik zavisnosti za sebe.
dobar film.mada, recimo da jos uvek pomalo imam problem da svarim upravo to - da "stvarno jeste oblik zavisnosti za sebe".nije do autora, do mene je.
Link to comment
shamedivno snimljen film o mraku i ponorima zavisnosti.lično, teško sam komunicirala sa konkretnim tipom zavisnosti (njegovim, ne njenim).nekako nikada do sada nisam prihvatila da to stvarno jeste oblik zavisnosti za sebe.
ti si moj covek, fala bogu da se nekom svidi.
Link to comment
ti si moj covek, fala bogu da se nekom svidi.
Ovaj, ja mislim da ga je više ljudi hvalilo ovde.Nije ni toliko bitno, u poslednje vrijeme raduje saznanje da postoji nekolicina ljudi čijoj se preporuci može vjerovati bez rezerve.
Link to comment

Aj delegirajte nekog od tih čijoj se reči može verovati da odgleda upstream color! Šta ste sise, jedini sam čovek na svetu koji ga je gledao...a želim da čujem nečije pametno mišljenje jer meni realno nije verovati. :(

Link to comment
Broken City (2013)Jad i beda. Film deluje zahvalno za ignorisanje i doskočice. Barem da je još jedan film katastrofe u Njujorku, da je barem razbijeni uradak o tendencijama razbijanja produkcije "filmova" ovih dana, pa da kao takav ekstremizacijom svoje razbijenosti kodira vapaj razbijanja u kome se trenutno "stvara".Ipak, za razliku od Arga, ovaj film ne uspeva pronaći primitivnu dramu koja začudo funkcioniše.
Link to comment
Le prénom (2012)Joj, šta napisati. Mislim, ovo je ekranizacija komedije koja je svoju pozorišnu premijeru imala pre svega tri godine. Autori su je adaptirali za film, i igra originalna glumačka postava. Ako se ne računaju Asteriks i Marsupilami i nastavak dugogodišnjeg francuskog humorističkog serijala, ovo je film koji je uz Les seigneurs (još ga nisam gledao) najviše inkasirao na francuskim blagajnama prošle godine. Gotovo da se ostala četiri filma mogu donekle ignorisati po učinku na blagajnama. Ekranizacije dva francuska stripa - publika zagarantovana 1368123965_tick.png?t=1368105957, zatim dugogodišnji serijal - publika trasirana 1368123965_tick.png?t=1368105957, i "komedija" o fudbalu još jednog umetničarskog čeda afirmisanog onim nesrećnim filmom o Edit Pjaf - uspeh verovatan 1368123965_tick.png?t=1368105957. Ostaje jedino Le prénom, pozorišni komad sveže prenet na film - 25 miliona AUF-a (aktuelna unijina valuta).I kakvo prijatno iznenađenje ovo jeste osobi koja na živi na marginama Evrope i kojoj se servira kao evropsko samo ono što preživi oštri filter evropeizacije - proces sličan amerikanizaciji, ali malo rigidniji zbog velikog priliva na kontinent ljudi koji su do juče samo živeli po svim evropskim zemljama. Naravno, sve u skladu sa duhom vremena, pospustiće i Evropa jednom kada dostigne vekove iskustva Amerike i opusti se malo kao i tamo što su se opustili.Šalu na stranu, mada je to blesavo reći kada se čovek susretne sa plodom vrsne tradicije komedije koja se u francuskoj neguje i traje skoro koliko i dobra vina. Mislim na vino kao na kvalitetan proizvod za koji nemam para, a ne na mitološki aspekt koji mi je jedino dostupan.Šta reći, aristotelovska vivisekcija jedne građanske pećine u Parizu puna teorija i istorija književnosti kao Altamira crteža.
Link to comment

Uh, ne znam. Počeo da gledam sa nekih 20 minuta zakašnjenja. U delu koji sam pogledao, ne.

Edited by Syme
Link to comment

Da, da, sad sam protrčao kroz ovaj deo koji sam propustio, nema. A i ovaj film ima sasvim drugačiji ton - nema to crnotalasovsko crnilo.

S kojim? :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...