Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Evo vam jedan fenomenalni romkom, film koji nadilazi žanr, okreće mu kuglagere i izvrće naopačke, ali ipak ostaje u okviru uzansa. Pametan, duhovit, romantičan, spektakularno režiran, sa sjajnim saundtrakom i krajem koji je sve samo ne predvidljiv. Nisam gledao ovaj žanr u novijim vremenima jer su 99,6% dotičnih filmova manje-više isti qratz. Ovaj je sve samo ne to. Slučajno sam nabasao na njega i odgledao ga sinoć, neočekujući ništa, a dobio sve.http://www.imdb.com/title/tt1022603/?ref_=sr_1

Link to comment
Ma daj, Karađorđe, nije mi film bio ni najmanje težak, nego pretenciozan, šupalj i glup.
ah, ako je to u pitanju onda nam se mišljenja jednostavno ne slažu pošto smatram da nije pretenciozan (možda malo) a ponajmanje glup ili šupalj.
Link to comment
Evo vam jedan fenomenalni romkom, film koji nadilazi žanr, okreće mu kuglagere i izvrće naopačke, ali ipak ostaje u okviru uzansa. Pametan, duhovit, romantičan, spektakularno režiran, sa sjajnim saundtrakom i krajem koji je sve samo ne predvidljiv.Nisam gledao ovaj žanr u novijim vremenima jer su 99,6% dotičnih filmova manje-više isti qratz. Ovaj je sve samo ne to. Slučajno sam nabasao na njega i odgledao ga sinoć, neočekujući ništa, a dobio sve.http://www.imdb.com/...2603/?ref_=sr_1

Summer je jedan bezosecajni zenski skot i pola filma sam htela da je tucem jer je 1 zenski kreten koji ga vuce za nos i lomi srce,i suzicu sam pustila cak...ja se izvinjavam ali je tako,nema druge reci...ali se srecom film lepo zavrsio...

inace super film :)

Link to comment
Bogami, moraću i ja da odgledam Enter the Void, zbog ovog neargumentovanog pljuvanja Irreversibilea, koji je snažan film.
Ne zna se koji je gori... u stvari gori je "Enter the void"
Link to comment

Uh, meni je 500 days od Summer bio skroz bez veze (mada se slažem sa Ivy u oceni Summerkinog lika :))Čuo sam o njemu puno dobrih stvari, čitao knjigu na kojoj je (loosely) zasnovan (iako se to nigde ne kaže, ali nam se da jedan subtle nod tako što nam se pokaže da Levit čita drugu Botonovu knjigu), i ona mi je bila prilično slatka, uz sve to baš volim Levita kao glumca. Ali, all in all, ovo je samo skup hispterskih klišea, sa sve Smitsima, koji se drže na jednom mestu samo po svojoj hipsterskosti. Inače, ono što čini Botonovu knjigu umereno zanimljivom nije priča, koja je potpuno generic, nego upravo filozofska smatranja i razmatranja o svakodnevnim fenomenima povezanim sa zaljubljivanjem, vezom, intimnošću, itd. U filmu naravno za to nema mesta, nego je ostala samo generic priča. Blah.U otprilike isto vreme je izašao i Adventureland koji na sličan način transcendira žanrovske granice, ali je daleko, daleko superiorniji. U poređenju se lako da videti koliko 500 DoS podbacuje.Edit: ad guglam da vidim da li je još neko uočio vezu između filma i knjige (jeste) i ne jednom blogu nailazim na idealan opis filma: "(500) Days of Summer is about the mating habits of angsty hipsters."

Edited by Syme
Link to comment

Inače sam upravo odgledao Control na Pink Family i poprilično se oduševio. Film je straight to DVD i ograničenja budžeta su prilično očigledna, ali Dafo i Liota rulaju, i na filma je na trenutke vrlo potresan. Preporučujem svima.control-ray-liotta-vhs-cover-art.jpg

Link to comment
Uh, meni je 500 days od Summer bio skroz bez veze
Ovde nam se mišljenja apsolutno slažu :) i slažem se za film control, skroz je ok, vredi pogledati... Edited by BlackGeorge
Link to comment
...Ali, all in all, ovo je samo skup hispterskih klišea, sa sve Smitsima, koji se drže na jednom mestu samo po svojoj hipsterskosti. Inače, ono što čini Botonovu knjigu umereno zanimljivom nije priča, koja je potpuno generic, nego upravo filozofska smatranja i razmatranja o svakodnevnim fenomenima povezanim sa zaljubljivanjem, vezom, intimnošću, itd. U filmu naravno za to nema mesta, nego je ostala samo generic priča. Blah.
:lol:Kako si me iskasapio! Tvoj hipster-generic hate na stranu, film je skroz kul.
Link to comment
:lol:Kako si me iskasapio!Tvoj hipster-generic hate na stranu, film je skroz kul.
Ma nisam, izvini, to je samo moj utisak. A nemam ja ništa protiv hipsteraja kao takvog. samo mi ovde zasmetalo to što nema ničeg osim toga. A i ne volim onu Dešanelovu, pa to ti je. Taj njen "quirkiness" mi ustvari poprilično ide na ganglije.
Link to comment
Ma nisam, izvini, to je samo moj utisak.A nemam ja ništa protiv hipsteraja kao takvog. samo mi ovde zasmetalo to što nema ničeg osim toga. A i ne volim onu Dešanelovu, pa to ti je. Taj njen "quirkiness" mi ustvari poprilično ide na ganglije.
писао сам већ, такође не могу да смислим Зои.
Link to comment
Uh, meni je 500 days od Summer bio skroz bez veze (mada se slažem sa Ivy u oceni Summerkinog lika :))
meni je sasvim prijao u 1 razmazano/pms/bolno veče kada mi se ne zamara mozak/duša ničim težim a prija mi malo razmazanosti i lakoće...i ništa više od toga..ti baš sve baš jako analiziraš i seciraš do sitnina..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...