Jump to content
IGNORED

now playing 2nd coming


luba

Recommended Posts

...i svacega tu ima i moze se cuti: Pink Floyd, Bitlsi, Stounsi, Led Zeppelin, David Bowie, Elton Dzon (ne samo zbog gostovanja), NIN (ne samo ni zbog Trentovog gostovanja), T-rex, Prince, Radiohead, Nick Cave, Arctic Monkeys, sezdesete, sedamdesete, osamdesete, onda Joshovi projekti Eagles of Death Metal i Them Crooked Vultures, nesto stariji QOTSA zvuk, a i Josh je ocigledno gledao Drive i slusao Kavinskog, itd....
Nije valjda da nema King Crimsona? Meni je to bio najjaci utisak posle onog njihovog Songs for the Deaf.BTW. Naterao si me, poslusacu. Edited by Indy
Link to comment
Nije valjda da nema King Crimsona? Meni je to bio najjaci utisak posle onog njihovog Songs for the Deaf.BTW. Naterao si me, poslusacu.
Hmm, pa da znas i da ima. Zaboravih da kazem da album ima 10 pesama i traje 46 minuta, sto je sasvim dovoljno i na mestu. Nema visaka, nema manjaka.
Link to comment
Joj, zbog opravdane bojazni da cu ljudima biti dosadan izbegavao sam ovih nekoliko dana da ga komentarisem, ali ne mogu vise da izdrzim (isprovocirao si me :D ), sad ima da se penjem ljudima na glavu!Ovaj album je jebeno remek-delo, srcem i dusom stojim postojano iza ove izjave kano klisurina! Josh je stari eklektik (od juce cetrdesetogodisnji matorac) i svacega tu ima i moze se cuti: Pink Floyd, Bitlsi, Stounsi, Led Zeppelin, David Bowie, Elton Dzon (ne samo zbog gostovanja), NIN (ne samo ni zbog Trentovog gostovanja), T-rex, Prince, Radiohead, Nick Cave, Arctic Monkeys, sezdesete, sedamdesete, osamdesete, onda Joshovi projekti Eagles of Death Metal i Them Crooked Vultures, nesto stariji QOTSA zvuk, a i Josh je ocigledno gledao Drive i slusao Kavinskog, itd.Ali na kraju, kad se podvuce crta, ovo je skroz i samo Queens of the Stone Age. Jedino sto se ovoga puta to tek primeti posle pazljivijeg slusanja, a onda prosto deluje neverovatno koliko je to bilo ocigledno od samog pocetka, ma skoro da su nam vikali u lice, a mi nismo primetili, jer su se sakrili iza maske i plasta drugacijeg zvuka i ustvari nam prisli s ledja, kao na ovom omotu. Tu je sve na sta smo navikli, samo je malo drugacije, po meni uspeo eksperiment reinventovanja. Vrcavi i zajebantski lajnovi, ritam za djuskanje i mrdanje dupetima, emocije od kojih igrucka po stomaku, atmosfera da se najezis... Cak i u, za njih, novim zvukovima (npr. klavir gurnut skroz u prvi plan) ili cak muzickim zanrovima, se sve to nalazi. Josh je malo i svoje pevanje i vokal rastezao, da vidi dokle moze (ne mislim naravno tu na raspon i visinu ili tako nesto). Kao da je Josh pokusavao da vidi gde sve ima QOTSA i gde se sve QOTSA moze naci. A ima ga gde oces.Cist je ovo rokenrol drugarice i drugovi!
Ih, cuj isprovocirao. Priznaj da si cekao da bilo ko napise bilo sto, pa da razvezes :)...Album sam jutros preletio sabajle, nabrzaka cuo samo ova dva detalja i preskipovao sve sto nije zvucalo prema mojim jutrosnjim ocekivanjima. Album sam svakako namjeravao poslusati jos koji put (za pocetak).ali poslije ovog tvog hvalospjeva, ima da naculim usi jos vise.
Link to comment
King Gizzard and the Lizard Wizard – 12 Bar
Naziv benda obecava :ss1: Da nakupimo neke muzikante pa da se prizovemo "Ringe, ringe raja feat. Ide maca oko tebe"
Link to comment
King Gizzard and the Lizard Wizard – 12 Barveselo aussie punk zezzanjena momente slicni thee oh sees.
ne vazi se bez omota. -_-np:The-Child-Of-Lov.jpg
Link to comment
ne vazi se bez omota. -_-
Vazi, vazi. Evo prijatelju, da nisi njanjo, sad bih ti predlozio Acid Baby Jesus i njihov istoimeni album, jos su i braca Grci a sviraju ubavo na sitne psajko garazne note.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...