Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

nepotreban post, upravo sam bio rekao da sam zavrsio na ovu temu

a ne, pa zasto ides sad kad je najzanimljivije?

 

ustani, pokloni se, i objasni svima zasto ne mozemo vrhovnom komandantu vermahta da odnesemo cvetje na grob?

Link to comment
  • Replies 37.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    781

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni vise nije najzanimljivije, sori. to pitanje nije na mestu, samo cu reci, nije opravdano pitanje za postaviti meni, na osnovu bilo cega sto sam rekao.

Link to comment

mogu ih prebaciti u nemačku jer " tamo gde su naši grobovi tamo je naša zemlja"

ili označiti im grob sa "ovde su ostaci nacističkih zveri"

Plus milijardu. Jebote koliko sam se iznervirao smo kad procitam da to nekom moze da padne na pamet! Sram i njih bilo da to uopste traze, govna prokleta, ko god da je dosao na tu ideju. Edited by IndridCold
Link to comment

Другари отишли сте предалеко. Ја сам вам дао примјер државе која је била окупирана од нациста и гдје су такођер ти исти оснивали "радне" логоре и убијали. Ако су они могли обиљежити гробове, и ако код нас постоје неки гробови који нису обиљежени може се то направити. Отишли сте предалеко увлачећи у причу Хитлера и Дражу. Само још фали Павелић и Квислинг у овој причи. Немам више ни шта да додам ни шта да одузмем, а ви наставите.

Link to comment

Da li je moguce da ne znas koja je razlika izmedju okupacije Norveske, Francuske, Holandije i okupacije Srbije naseljene Untermenschima koji vrede 0.01 Arijevca i gde su deca skroz legitimna meta za masovni odstrel?

Edited by IndridCold
Link to comment

Imaš razne potomke i razne žrtve, vrlo je klizav teren, pogotovu na ovim prostorima.

klizav ti je mozak. to sto neke budale ovde pokusavaju da rehabilituju nedice i kalabice ne moze ni u kom univerzumu biti opravdanje za iste takve zahteve nemackih vlasti.

 

Pa baš zato što nisu pojedinačno ostavljali kosti, nego u zajedničkom poduhvatu. Pojedinačni grobovi već postoje na vojnom groblju, očigledno da postoji poseban deo groblja za njih. Šta je problem da se to i obeleži, da se zna da tu nisu random Nemci, nego vojnici iz tog i tog rata

 

 

Pa iz ovog teksta iz Politike, kaže da ih ima iz raznih ratova, obeleženih, neobeleženih

 

U kakvom god da je stanju groblje, treba da se uredi i obeleži ili da se preore. Ali ako do sad nije preorano..

je li, jes ti urbanista? zavrsio hortikulturu pa te nekako boli srce kad vidis neuredjenu povrsinu? ili si 1 od onih govnara kojima smeta svaki fasizam osim onog kulturnog, iz lepo uredjene zemlje?

 

ocigledno rat nije gotov i ne treba gledati u buducnost. zato treba dovoditi kerove da pisaju po grobovima i bagerisati iskapati prekapati zemlju sa ljudskim ostacima jer se nema sta pametnije raditi

zasto ova budaletina nije uklonjena odavde?

 

Ne, po meni se radi o sledećem - postoji veeelika simbolička razlika između spomenika i nadgrobne ploče. Spomenik, koji veliča nešto, im niko neće dizati - to čak ni Nemci ne žele. Ako žele nešto više, treba ih odjebati.

"Ovde leže pripadnici vermahta 1940-1945" nije reklama, nije ideološka floskula, nego prosta činjenica. Ne menja zločine koje su počinili niti priodu njihove pogibije. Stvar je u tome što je to staro Vojničko groblje mesto gde je pokopano i dosta drugih ljudi - od sukoba sa Turcima tokom 19. veka, preko poginulih i umrlih (tifus itd) tokom prvog svetskog rata, do žrtava zločina iz drugog svetskog rata. Ovaj poslednji deo je dominantan i zato je i spomenik tim ljudima dominantan. Ali znati ko je sve tu pokopan ne menja ništa oko toga.

a ti bas onako nemas nikakvu ideju zasto nemci istrajavaju u pokusajima da vrednosno neutralno obeleze grobove nacista? nista ti ne pada na pamet?

 

 

 

 

 

ukratko, nabijem vas sve na kurac.

Link to comment

Врло добро знам историју и једне и друге исувише добро, са једном сам ја растао, са другом расту моја дјеца. Рекох немам шта више ни да додам ни да одузмем. Само наставите

Link to comment

poznavala sam pukovnika jna koji je kao petnaestogodishnjak pretekao zato shto je neko pao preko njega i povukao ga za sobom, a prigodno palo i veche, pa uspeo da se izvuche. u tom gradu nije bilo kuce koja nije 'dala' bar jednog mrtvog za taj projekat. on je dochekao unuke, oni nisu docheli nishta. veoma sam lichno vezana za taj sluchaj, mada nemam tamo svoje mrtve, da se razumemo. i ne mogu da razumem kako ljudi ne mogu da razumeju i prihvate moje pravo na moju lichnu vezanost i emocije. ali mogu random nemca. kad vec ne mogu da shvate zene, majke i ceri mrtvih ljudi <_<

 

da vidmo u srebrenici da nam srede ako zalutao neko nash, od izvodjcha radova? mislim, ljudi smo.

 

a ako hrvati dadnu neki dinar, moze i jasenovac da se odradi, sigurno je neko capnuo od upale pluca -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Другари отишли сте предалеко. Ја сам вам дао примјер државе која је била окупирана од нациста и гдје су такођер ти исти оснивали "радне" логоре и убијали. Ако су они могли обиљежити гробове, и ако код нас постоје неки гробови који нису обиљежени може се то направити. Отишли сте предалеко увлачећи у причу Хитлера и Дражу. Само још фали Павелић и Квислинг у овој причи. Немам више ни шта да додам ни шта да одузмем, а ви наставите.

 

Evo grobovi su im trenutno sasvim pristojno obeleženi... čak su planski na cca 1000 metara od svojih žrtava,,,

Link to comment

poznavala sam pukovnika jna koji je kao petnaestogodishnjak pretekao zato shto je neko pao preko njega i povukao ga za sobom, a prigodno palo i veche, pa uspeo da se izvuche. u tom gradu nije bilo kuce koja nije 'dala' bar jednog mrtvog za taj projekat. veo sam lichno vezana za taj sluchaj, mada nemam svoje mrtve, da se razumemo. i ne mogu da razumem kako ljudi ne mogu da razumeju i prihvate moje pravo na moju lichnu vezanost i emocije. ali mogu random nemca. kad vec ne mogu da shvate zene, majke i ceri mrtvih ljudi <_<

Bravo Bubo.

Link to comment

@госпа буба и један мој деда је страдао од њихове руке, свако од нас има емоције и свако од нас може или не може да се стави у ципеле оног другог. Сад говорим о потомцима жртава. Различити смо и свако на свој индивидуалан начин доживљава и преживљава. Не треба заборавити, али треба некако покушати након толико деценија то видјети и схватити из перспективе живота који ми живимо.

Link to comment

@госпа буба и један мој деда је страдао од њихове руке, свако од нас има емоције и свако од нас може или не може да се стави у ципеле оног другог. Сад говорим о потомцима жртава. Различити смо и свако на свој индивидуалан начин доживљава и преживљава. Не треба заборавити, али треба некако покушати након толико деценија то видјети и схватити из перспективе живота који ми живимо.

editovala sam neshto. setite me se kad dodje vreme. svachije sveto ce doci red, ako vec nije. pa nekom deda nekom koljach. moje je sve potrosheno. Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...