Jump to content

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Opa, opravdalo mi pretpostavke. Smol biznis u Srbiji = tu i tamo trgovina i pretežno usluge.

 

Ne proizvode se više ni šibice ni spajalice. Sve ima kod Kineza. -_-

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Šta je ovo pod 2?

Usluge pripremanja i posluživanja pića a da nije pod 1?

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Sve ima kod Kineza. -_-

 

A ne ne ne, molim vas, SSP je uništio srpsku proizvodnju...

 

Btw, ovo gore je totalni doom. 

Edited by MancMellow
Link to comment

SSP je uništio srpsku proizvodnju..

Srpsku proizvodnju je uništila neolib privatizacija, ekonomska politika i uvoznički lobi, u kontinuitetu od 2000-te. Kad je SSP potpisan već je bilo too late.

 

Jbt, kad bih se samo na osnovu ekonomskih ciljeva opredeljivao, glasao bih ladno SPS.

Link to comment

Srpsku proizvodnju je uništila neolib privatizacija, ekonomska politika i uvoznički lobi, u kontinuitetu od 2000-te. Kad je SSP potpisan već je bilo too late.

 

Jbt, kad bih se samo na osnovu ekonomskih ciljeva opredeljivao, glasao bih ladno SPS.

 

Budžetsko studiranje  :fantom:

Link to comment

A ne ne ne, molim vas, SSP je uništio srpsku proizvodnju...

 

 

 

ima dovoljno prerađivača koje kina ne dotiče. ali ih je ssp razvalio

Link to comment

Budžetsko studiranje :fantom:

Nema to veze sa tim, fokus mi je bio na privatizaciji. Odatle je sve počelo, a da je tu odrađeno kako valja mnogo koja budžetska rasipanja bi mogla da se tolerišu.

 

BTW, ako si primetio, ja nisam protivnik budžetskog studiranja (poreski kredit je budžetsko studiranje "na izvoru"). Ja sam samo za njegovo restruktuiranje i korekciju "suverenosti" u glavama univerzitetskoga nam kadra.

Link to comment

Za one sa slabim pamćenjem, šta je beše uopšte bio razlog da krenemo jednostrano da primenjujemo sporazum (uvoznički lobi?), i zašto ga EU ne primenjuje prema nama?

Link to comment

ima dovoljno prerađivača koje kina ne dotiče. ali ih je ssp razvalio

 

čovek je pominjao šibice i spajalice. Ja bih dodao još i boktepita koliko tekstila. Uglavnom masa sitnih proizvoda. Trebalo bi videti, doduše to je celo istraživanje, koliko je tačno ko na šta uticao u apsolutnim i relativnim ciframa

Link to comment

Za one sa slabim pamćenjem, šta je beše uopšte bio razlog da krenemo jednostrano da primenjujemo sporazum (uvoznički lobi?), i zašto ga EU ne primenjuje prema nama?

 

Kako misliš "ne primenjuje ga"?

Link to comment

Brte, od zemlje sa 75% nepismenog agrarnog stanovništva 1941-ve došli smo do zemlje sa 85% polupismenog kvaziurbanog stanovništva 1991-ve. Koje je, očigledno ni krivo ni dužno čim smo to tako lako ispustili, ipak imalo respektabilnu industrijsku proizvodnju i solidnu tehnološku bazu. Ali, kao što to obično biva kod poklonjenih stvari, nismo se preterano cimali oko činjenice da to krčmi kako ko zajaše, važnijeli je bio narativ da li ćemo braniti kolevku ili ići ka svijetlom zapadu, u oba slučaja goli ko pištolji. Stoga ćemo, kao i svaki narod koji ne zna svoju istoriju, morati ponovo da je proživljavamo. Pun krug mora da se napravi, definitivno, tako da ko od đece proletarijata ima štogođ preostalo od dedovine na selu, nek krene da gleda znanje-imanje na vreme.

 

Trebaće mu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...